Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HP bez WP7

HP bez WP7

Q! 27 Lipca 2010 09:10

0 0

HP poinformował, że nie jest zainteresowany wykorzystaniem najnowszego systemu Microsoftu - Windows Phone 7 - w swoich przyszłych produktach komórkowych.

W wywiadzie udzielonym serwisowi CNBC, szef HP Todd Bradley, poinformował, że jego firma w swoich kolejnych smartfonach będzie korzystać jedynie z własnego mobilnego systemu operacyjnego, czyli WebOS.

Takie stanowisko HP to poważny cios dla Microsoftu. Głównie dlatego, że HP praktycznie "od zawsze" związany był z firmą z Redmond i wykorzystywał kolejne wersje jej mobilnych systemów operacyjnych w swoich produktach.
Tymczasem Microsoft ogłosił listę partnerów, którzy korzystać będą z Windows Phone 7. Wśród nich znalazły się takie firmy jak Asus, Dell, HTC, LG oraz Samsung.

Oprócz tego Microsoft potwierdził, że premiera pierwszego telefonu z Windows Phone 7 na pokładzie będzie miała miejsce "w wakacje". Kiedy dokładnie to nastąpi - wciąż nie wiadomo.

Warto przypomnieć, że w kwietniu HP przejęło Palma. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: mobilecrunch, boygeniusreport, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~cement  2010-07-27 09:17:36  host: ip-93.159.42.226.static.crowley.pl

  Nie po to w koncu kupili wraz z Palmem WebOS by wspierac konkurencje.

 • 0

  2. ~  2010-07-27 09:29:19  host: t20-14.opera-mini.net

  Ms sie zagapił i przespał kilka lat wierząc, zw WM6 i tak bedzie niepokonanie królował w smartfonach. Pierwszy cios zadało Apple wypuszczajac prosty i bardzo intuicyjny iPhonOS a nastepnie Google ruszyło do ofensywy razem ze swoim świetnym Androidem. Od tego czasu mineło juz sporo czasu a Windows zostal juz prawie calkowicie wyparty z tego rynku. WP7 ma ta sytuacje odmienic ale wiele na to wskazuje, ze sie to nie uda. WebOS to ciekawy system zastosowany w Pre Palm i Pixi i jesli HP go dopracuje i wypusci w swoich smartfonach i tabletach moze odniesc sukces.

 • 0

  3.  2010-07-27 09:30:27

  Co ja widzę LG z WP7, no zapowiada się ciekawie :)

 • 0

  4.  2010-07-27 10:03:09

  webOS to świetny system i należy już do HP. Nierozsadnym byloby zmarnowac taki potencjał i płacić MS za jego produkt. WP7 nie zadebiutuje w wakacje , tak zwane "holiday season" przypada w USA na 4 kwartał.

 • 0

  5.  2010-07-27 15:21:05

  Czyli bożonarodzeniowe szaleństwo jak w większości branż wtedy premiery maj kluczowe marki.

 • 0

  6. ~Maq  2010-07-27 15:49:27  host: sauron.oborniki.net

  Samsung niby jest wymieniany jako partner, ale ostatnio ten producent stwierdził że powoli będzie koncentrował swoją produkcję telefonów na urządzenia na BadaOS i na Androidzie, kosztem właśnie WIndows Mobile. Nowe modele z WM mają być nadal oferowane, ale już nie w takiej ilości.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet