Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Honeywell skarży w sprawie LCD

Honeywell skarży w sprawie LCD

sirmark 8 Października 2004 12:09

0 0

Firma Honeywell oskarżyła o naruszenie swoich praw patentowych 34 firmy wykorzystujące w produktach wyświetlacze LCD.
Od stycznia 1994 ma prawo do technologii filtrów, wykorzystywanych powszechnie do zwiększenia kąta widzenia w wyświetlaczach. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie w ekranach LCD różnych wielkości i typów – od telefonów komórkowych, po monitory i notebooki. Czołowi producenci monitorów LCD nie znaleźli się na liście pozwanych, ponieważ już wcześniej wykupili od Honeywell stosowne licencje. Problemy mogą mieć jednak firmy, które wykorzystują wyświetlacze innych wytwórców w swoich produktach. Na czarnej liście znalazły się m.in. Apple, Dell, Fujitsu, Nokia, Sanyo, Toshiba oraz w zasadzie wszyscy czołowi producenci aparatów cyfrowych.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet