Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hologram na bateriach Nokii

Hologram na bateriach Nokii

WitekT 15 Grudnia 2004 22:20

0 0

bateriaNokia poinformowała o najnowszej inicjatywie podjętej w ramach walki z podrabianymi bateriami niskiej jakości, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników.

Aby ułatwić klientom odróżnienie oryginalnych baterii Nokia od podróbek, Nokia wprowadza system weryfikacji oryginalności, umieszczając specjalne etykiety holograficzne na wszystkich nowych bateriach własnej produkcji. Wprowadzenie hologramów to zdecydowany krok naprzód, dzięki któremu konsumenci będą mieli gwarancję korzystania z oryginalnych baterii Nokia wysokiej jakości.

Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas bardzo ważne, dlatego też staramy się jeszcze bardziej uświadomić im, jak niebezpieczne mogą być podrabiane baterie niskiej jakości oferowane przez innych producentów. Nowy program weryfikacji oryginalności wprowadzony przez firmę Nokia to bezpośrednie uderzenie w firmy produkujące podrabiane baterie, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Holograficzna etykieta umożliwia użytkownikom sprawdzenie, że dana bateria jest oryginalną baterią firmy Nokia — powiedział Razvan Olosu, wiceprezes ds. akcesoriów w dziale urządzeń multimedialnych firmy Nokia.

Etykiety holograficzne umieszczane na bateriach Nokia składają się z holograficznego obrazu oraz kodu identyfikacyjnego ukrytego pod zdrapywaną warstwą. Użytkownik może wzrokowo skontrolować hologram i umieszczone na nim szczegółowe informacje, aby sprawdzić, czy dana bateria jest oryginalnym produktem firmy Nokia. Elementy wizualne obejmują logo Nokia z łączącymi się dłońmi oraz logo oryginalnych akcesoriów Nokia, otoczone obwódką z kropek. Każdy element staje się widoczny pod określonym kątem. Ponadto użytkownik może sprawdzić — przez Internet lub przy użyciu SMS-a — 20-cyfrowy kod identyfikacyjny umieszczony pod zdrapywaną warstwą.
Wprowadzany przez firmę Nokia program znakowania dotyczy wszystkich nowych baterii sprzedawanych z telefonami Nokia, z akcesoriami telefonicznymi Nokia oraz osobno. Baterie Nokia opatrzone etykietami holograficznymi już weszły do sprzedaży i będą stopniowo wprowadzane na rynek. Przez pewien czas na rynku będą dostępne także oryginalne baterie Nokia bez etykiet holograficznych. Jakość oryginalnych baterii z hologramami i bez niczym się jednak nie różni.

Firma Nokia nie poprzestanie na tym programie znakowania, lecz będzie nadal współpracować z organami ścigania w celu podejmowania kroków prawnych — w tym wszczynania postępowań karnych — przeciwko firmom i osobom fizycznym, które zajmują się sprzedażą lub dystrybucją podrabianych produktów marki Nokia. Produkty te nie spełniają rygorystycznych norm bezpieczeństwa i jakości, którym odpowiadają oryginalne produkty Nokia.

Od pewnego czasu pojawiają się doniesienia o przegrzewaniu się nieoryginalnych baterii do telefonów komórkowych, w tym podrabianych baterii marki Nokia, które powoduje uszkodzenia zarówno baterii, jak i telefonów. Wszystkie zgłoszone przypadki dotyczyły albo baterii podrabianych, albo słabej jakości baterii nieoryginalnych. Dzięki etykiecie holograficznej użytkownicy mogą teraz łatwiej rozpoznawać i weryfikować oryginalne baterie Nokia, spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa i jakości, co sprzyja eliminacji ryzyka związanego z używaniem telefonu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-172-180.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet