Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Holenderski start-up zbudował... inteligentny pisuar, który pokazuje reklamy

Holenderski start-up zbudował... inteligentny pisuar, który pokazuje reklamy

Isand 10 Grudnia 2017 19:50

1 5

holandia

Już nie uciekniecie przed reklamami. One dosięgną was nawet w toalecie. Zadbać o to zamierza holenderski start-up Mr. Friendly. I kto tu powiedział, że Europa nie jest innowacyjna?

Istotą nowego wynalazku jest wyświetlanie reklam podczas korzystania z pisuaru. Słowo "podczas" jest tutaj bardzo ważne, bo pisuar ma rozpoznawać czy ktoś aktualnie z niego korzysta. I tylko wtedy wyświetlać reklamy. Firma chwali się, że jest w stanie zdobyć 40 sekund uwagi każdego... mężczyzny w potrzebie.




Czemu akurat pisuar? Holendrzy przyznali z rozbrajającą szczerością, że to jeden z nielicznych momentów, kiedy człowiek im nie ucieknie. Mr. Friendly uważa również, że podczas tej czynności jesteśmy (podobno) najbardziej otwarci na nowe doświadczenia.

Witamy w XXI wieku.

Źródło tekstu: thenextweb, wł     

Dodaj do:

Tagi: inteligentne zabawki

w sumie: 28
  • -1

    9.  2017-12-10 21:19:13

    lubie sie zająć czymś podczas siusiania, milo z ich strony

  • 0

    10. ~  2017-12-10 21:24:08  host: user-94-254-150-99.play-internet.pl

    adblock skutecznie zablokuje te reklamy

  • 2

    11.  2017-12-10 21:34:08

    Sam bym chętnie oszczał ten monitorek.

  • 0

    12. ~Bezregulaminowytelepolis  2017-12-10 21:39:50  host: a10-09-02.opera-mini.net

    To teraz czekamy na kibel z reklamami
    :-D :-D
    Co do sikania przyszłościowego, to taka nakładka analizująca mocz mogłaby ,,po" wyświetlić nam stan naszego zdrowia.
    Jedno jest pewne: w przyszłości czeka nas wszędobylska reklama i pełna inwigilacja...
    :-(

  • 1

    13. ~gewq  2017-12-10 21:47:08  host: user-94-254-224-41.play-internet.pl

    W końcu będzie się można na reklamy wysr... i to dosłownie ;)

  • 0

    14. ~frasag  2017-12-10 21:49:11  host: 031011131040.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    A ja nie chcę żeby jakiś Powiatowy patrzył- stresuję się, raczej kabiny poszukam ;)

  • -2

    15. ~wio  2017-12-10 22:00:38  host: a09-03-03.opera-mini.net

    Może bedą wyświetlac nagie laski to bedzie można zwalić jawnie

  • -1

    18. ~wio  2017-12-10 23:43:10  host: a12-09-03.opera-mini.net

    W takim miejscu można też jajca eksponować i moje pęto jak podwawelska na pewno miałoby wziecie

  • 0

    23. ~  2017-12-11 00:22:39  host: 188.146.68.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dyskryminacja kobiet ;)

  • 1

    24. ~polub  2017-12-11 09:38:47  host: a24-01-01.opera-mini.net

    23@ przecież kobiety w czasie oddawania "wody" mogą stosować rurki o odpowiedniej długości

  • 0

    25. ~nikt  2017-12-11 10:40:11  host: 185.192.243.183

    Gadżet nie dla Niemców. Tam faceci sikają na siedząco,

  • 2

    26.  2017-12-11 10:48:46

    Na telepolis.pl i ogólnie w internecie na wielu innych portalach nadużywa się słowa: inteligentny. Ten pisuar jest co najwyżej nowoczesny; nigdzie nie widzę jego inteligencji. Elektronika tego pisuaru dba o to, żeby wyświetlić reklamę, gdy ktoś do niego sika. Nic poza tym. Gdzie tu jest inteligencja? Uwaga do Autora tekstu: Jeśli stwierdzę: "Jesteś inteligentny", to oznacza, że uznaję, że jesteś mądry, rozumny, błyskotliwy, itd. A jeśli napiszę: "Jesteś inteligentny jak (ten) pisuar" - to co to oznacza?

  • 0

    27.  2017-12-11 10:50:06

    #26 Bez obrazy... Chcę tylko zwrócić uwagę.

  • 0

    28.  2017-12-11 10:57:12

    A może poruszycie na łamach Telepolis awarię kodu *163# i pochodnych w Play na kartę?? !!! Operator od dłuższego czasu blokuje zmianę taryf, a tutaj niestety w tak ważnym temacie cisza... A może zamierzona??

  • 0

    29. ~  2017-12-11 11:46:56  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    @26. marnet Nie rozumiesz zasady. W/g marketingu, jesli chcesz sprzedac produkt lemngom, uzycie terminu "inteligentny" znaczaco zwieksza zainteresowanie grupy docelowej. To metoda na de*ila.

  • 0

    31.  2017-12-11 12:07:47

    #29. Ale przecież telepolis.pl nie jest dla lemingów... chyba...

  • 0

    32. ~Mario  2017-12-11 12:15:33  host: 77-254-234-64.adsl.inetia.pl

    W niedalekiej przyszłości aby otworzyć lodówkę będzie trzeba obejrzeć blok reklam. Już dzisiaj gdy oglądam TV na Sony bravia wyświetlają się nachalne reklamy z prawej strony na dole - czasami widnieją parę minut i zasłaniają część tego co chce się oglądać - są to reklamy banku ING. czy tylko ja mam z tym problem ?

  • 0

    33.  2017-12-11 14:14:19

    @up: Chryste, adblock na telewizory potrzebny od zaraz... co za czasy..

  • 0

    34. ~tmk  2017-12-11 14:35:23  host: 77-254-2-191.adsl.inetia.pl

    @32 Pogrzeb w ustawieniach, w Panasonicu trzeba wyłączyć "Aplikację usługi danych"

  • 0

    35. ~Jadwiga  2017-12-11 14:38:47  host: dyh149.internetdsl.tpnet.pl

    w Panasonicu??? co to jest okay kumam odtwarzacz vhs ale nie smartfon kto to kupuje

Dodaj swoją opinię