Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Holenderski sąd zawiesił postępowanie DPTG vs. TP SA

Holenderski sąd zawiesił postępowanie DPTG vs. TP SA

Q! 2 Września 2011 09:58

0 0

Sąd w Amsterdamie zawiesił klauzulę wykonalności w postępowaniu DPTG przeciwko TP SA. Tym samym potwierdził wcześniejsze stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie w tej sprawie.

O zawieszeniu sprawy przez Sąd Okręgowy w Warszawie pisaliśmy w tej wiadomości. Oprócz tego holenderski Sąd nie przychylił się do wniosku DPTG o ustanowienie przez TP zabezpieczenia roszczeń DPTG.
Oznacza to, że decyzja arbitrów z Wiednia, podobnie jak na terenie Polski, nie posiada mocy prawnej. DPTG nie ma w związku z tym prawa zająć jakichkolwiek aktywów TP na terenie Holandii.

Decyzja sądu w Holandii potwierdza jednocześnie zasadność działań podejmowanych przez TP w sporze z duńską spółką. 2. grudnia 2010 roku Telekomunikacja Polska złożyła m.in. pozew o anulowanie decyzji arbitrów do sądu powszechnego w Austrii. Najbliższe posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowane jest na 8. września.

Źródło tekstu: telekomunikacja polska, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Longman  2011-09-02 10:42:44  host: adcz1.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A TP SA ma w ogóle jakieś aktywa w Holandii? Czy też ma to takie znaczenie jakby taki wyrok zapadł powiedzmy w Zimbabwe czy Laosie?

 • -1

  2. ~kamil  2011-09-02 12:13:05  host: 83.143.141.28

  Szkoda, że obecny "polski" rząd nie wykazał takiej elementarej woli ochrony przed urojonymi roszczeniami Eureko, co kosztowało budżet jakieś 16 mld zł.

 • 0

  3. ~meme  2011-09-05 01:09:36  host: 095160107169.warszawa.vectranet.pl

  @kamil a ty masz w ogole pojecie o co chodzilo w sprawie eureko ? ta sprawa byla z gory przegrana przez polski rzad, a jej przeciaganie to tylko dodatkowe odsetki. tak juz jest ze kto sie wykreca od respektowania zawartych umow, traci podwojnie...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet