Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Holenderski rynek komórkowy mocno wirtualny i mocno konkurencyjny

Holenderski rynek komórkowy mocno wirtualny i mocno konkurencyjny

Q! 2 Sierpnia 2011 19:28

0 0

Według najnowszych danych, ponad 13% holenderskiego rynku komórkowego należy do niezależnych operatorów wirtualnych (MVNO) - wynika z danych przedstawionych przez Telecomparer. Na całym rynku działa ich kilkudziesięciu.

W I połowie 2011 roku na rynku holenderskim w sieci niezależnych operatorów wirtualnych działało 2,8 mln kart SIM, czyli 13,7% ogółu. Jeśli doliczyć do tego operatorów zależnych, to liczba ta wzrasta do 6,6 mln i udziału w rynku do poziomu 32,8%.




Taki poziom nasycenia rynku holenderskiego operatorami wirtualnymi możliwy był dzięki liczbie działających tam operatorów w tym modelu biznesowym - Telecomparer naliczył ich aż 56. Liczba ta była taka sama jak pół roku wcześniej, jednak w tym czasie kilku operatorów zakończyło swoją działalność, a kilku dołączyło do rynku.

Warto zaznaczyć, że pierwszym i jednocześnie największym operatorem wirtualnym w Europie jest brytyjski Virgin Mobile, który na koniec II kwartału posiadał 1,346 mln klientów. Dla porównania polscy MVNO, których działa kilkunastu, mogą się pochwalić łączną liczbą klientów na poziomie około 0,5 mln i udziałem w rynku wyraźnie poniżej 1,5%.

Źródło tekstu: Telecomparer, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2011-08-02 19:35:21

    Dla mnie to całe mvno jest idiotyczne...

  • 1

    2. ~  2011-08-02 19:41:54  host: p21-03.opera-mini.net

    W holandii jest jeszcze orange?

  • 1

    3.  2011-08-02 19:48:15

    @2 - nie, już dawno się stamtąd wynieśli - w 2007 Orange.nl sprzedał się T-Mo.

  • 1

    4.  2011-08-02 19:56:46

    Widocznie zwykłym operatorom nie opłaca się tam rozkręcać interesu.

  • 0

    6. ~  2011-08-02 22:39:30  host: z32-14.opera-mini.net

    jak widac mvno moze istniec i to calkiem na duzym poziomie. W uk dziala tesco mobile z dobra oferta a w holandii i niemczech jest ich sporo. W Polsce rynek jest niesprzyjajacy takim projektom. Uke cos powinien zrobic takze w tym kierunku a nie tylko chronic playa. Zobaczymy co wprowadzi gaduair po zmianach, mbank trzyma stabilna oferte, mova i freem ostatnio ruszyli oferte o mvno MNI to zupelna porazka

  • 0

    7. ~  2011-08-02 22:46:27  host: 213.etlink.pl

    Q! Podaj zrodla tego 1 mln klientow MVNO w Polsce. W cytowanym wczoraj przez telepolis.pl uzasadnieniu do decyzji o rynku 15. jest mowa o 300k...

  • 0

    8.  2011-08-02 23:03:34

    @7 - spójrz sobie chociażby na polski rynek kart SIM po 4Q2010 - wirtualni obsługiwali wtedy około 700 tys. klientów, a od tego czasu trochę już minęło.

  • 0

    9. ~a-go  2011-08-02 23:34:13  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    Jesli dobrze pamietam, to kilka (moze wiecej niz kilka) lat temu holenderski rynek wygladal zupelnie inaczej. Trzech operatorow stworzylo oligopol, ktory rozbila dopiero KE. nalozyla na cala trojke olbrzymie kary finansowe. Byc moze stanowilo to zaczatek tego, co ma tam obecnie miejsce..

  • 0

    10. ~VonArtur  2011-08-03 00:10:46  host: idstelecom.k.omnitec.pl

    Gt mobile-nl, wejdzcie na ich strone a zrozumiecie,ciekawe kiedy w POLSCE jakaś siec takie promocje zrobi???

  • 0

    11. ~a-go  2011-08-03 01:04:03  host: aftt205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10 do tak taka im daleko

  • 0

    12. ~  2011-08-03 07:39:55  host: 77-255-233-46.adsl.inetia.pl

    @10; w holandii działa z duzym powodzeniem też Lyca mobile, Lebara z bardzo dobrymi stawkami przy połączeniach międzynarodowych.

  • 0

    13.  2011-08-03 08:03:17

    7: to ja jestem winny tym złym parametrom - kiedy podawałem te dane Q, spojrzałem nie w tą tabelkę, co trzeba - udział MVNO w prepaidzie to 3%, w całości jakieś 1,4-1,5%... Już poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi i sorry za zamieszanie.

Dodaj swoją opinię