Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Holenderski MVNE w sieci Polkomtelu

Holenderski MVNE w sieci Polkomtelu

WitekT 21 Listopada 2012 12:18

0 0

Teleena Holding B.V., firma świadcząca usługi MVNE (ang. Mobile Virtual Network Enabler), czyli wspierająca technologicznie operatorów MVNO, podpisała pięcioletnią umowę o współpracy z Polkomtelem.

Dla Teleena Holding B.V. umowa z Polkomtelem na dostęp hurtowy do sieci jest już czwartą tego typu umową podpisaną z dużym operatorem infrastrukturalnym. W podobnym zakresie Teleena Holding B.V. współpracuje już z Vodafone Holandia, Vodafone UK i Telesur Suriname i utrzymuje obecnie na swojej platformie MVNE czternastu operatorów wirtualnych działających na terenie Holandii i Wielkiej Brytanii, w tym m.in. prepaidową markę Vodafone NL - hollandsnieuwe.




Dla Polkomtelu jest to pierwsza umowa podpisywana z przedsiębiorcą świadczącym usługi MVNE. Taka współpraca może oznaczać istotne zwiększenie wolumenu hurtowej sprzedaży usług poprzez oferowanie ich dla wielu mniejszych MVNO - powiedziała Karolina Witoń z departamentu sprzedaży hurtowej Polkomtelu.

Na polskim rynku działa jeszcze jeden MVNE - duński Telogic współpracujący z Centertelem.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2. ~  2012-11-21 13:41:17  host: v41-06.opera-mini.net

    co do groszowego klienta,znasz przysłowie,że ten kto nie szanuje małych pieniędzy nie ma dużych ? to dobry ruch dbanie o groszowych klientów. Plus idzie w dobrym kierunku,technologicznie to bardzo dobra sieć.

  • -1

    4. ~  2012-11-21 14:06:44  host: v41-06.opera-mini.net

    3,mi się zdaje,że Plus + zasięg Aero2 w Plusie może być lepszy od tej sieci NetWorks Orange i T. oferty netowe mają minus,że pozbywają się lejka,poza tym ok.

  • 0

    5. ~  2012-11-21 14:28:27  host: 213-146-41-133.ip.netia.com.pl

    @4, żeby oceniać pod względem technicznym obie sieci, to muszą najpierw uruchomione. Networks działa na razie w zbyt mało regionach i nie odpalili jeszcze umts900 więc trudno porównać do aero2, które działa od kilku lat. Tutaj, gdzie Networks działa jest nieźle naprawdę.

  • -1

    6. ~  2012-11-21 14:37:53  host: v41-06.opera-mini.net

    5,już coś można powiedzieć bo zasięg Aero2 jest naprawdę dobry bo mało nadajników,a zasięg super,trudno uwierzyć,że NetWorks może działać lepiej.

  • 2

    7. ~  2012-11-21 14:41:15  host: 213-146-41-133.ip.netia.com.pl

    @5, Networks póki co nie odpalił umts na 900 MHz więc nie może mieć umts w tych lokalizacjach co ma aero- to fizycznie nie mozliwe. Nie musi działać lepiej. Niech działa podobnie jak Plus i niech unika poziomu P4

  • 1

    8. ~omena  2012-11-21 14:42:23  host: 78-131-204-18.tktelekom.pl

    @1,2 że co??? 1,8km w linii prostej, widoczność nadajników, wycelowane w mój dom i ZERO LTE z 3G... ale na papierku się świeci, a że skorzystać nie można trudno... pochwalimy się reklamą LTE na ~48sekund, taka to technologicznie doskonała sieć! Dzięki tym spółeczką, oferta się pogorszyła, pojawiły się limity - bo jedna od drugiej ruch kupuje itd. Co mi po technologii skoro nie mogę jej wykorzystać w pełni? Konkurencja na "słabszych" technologiach, daje więcej i taniej? Może wytłumaczysz? Tylko proszę, nie jak "fan boye" Apple, nie pozwalają na konstruktywna krytykę.

  • -2

    9. ~omena  2012-11-21 14:44:10  host: 78-131-204-18.tktelekom.pl

    @7 Nw! to mała nadzieja jak P4, tylko tu będzie pełen GSM i U9, zobaczymy. U9 i tak jest słabszy niż GSM zasięgowo...

  • 1

    10. ~  2012-11-21 14:44:35  host: public-gprs643257.centertel.pl

    Jakie znowu zmoany na lepsze? Brak lejka w internecie mobilnym. Mniej minut niz w takim np orange w planach glosowych, mnp moze troche lepsze ale znow w orange i play duzo ciekawsze promocje, aero2 po wymianie kart czesto wariuje... wiec gdzie?

  • 0

    11. ~  2012-11-21 14:51:25  host: chaos.tpnet.pl

    Czy ktoś wie, na czym konkretnie polega to "wspieranie technologiczne"? Bo mnie słowo "wspieranie" w pierwszej kolejności kojarzy się z postacią duchownego lub psychologa udzielającego "wsparcia psychicznego".

  • 1

    12. ~omena  2012-11-21 14:51:48  host: 78-131-204-18.tktelekom.pl

    @10 wymuś prace tylko w 3g trochę pomaga, dłużej łączy ale już nie zlecisz do GSM w aero2...

  • 0

    13. ~  2012-11-21 14:53:18  host: v41-06.opera-mini.net

    7,zasięg Play jest bardzo dobry jasne,że nie w całym kraju ale tam gdzie jest więc ja bym tak zasięgu Play nie krytykował.

  • 0

    14. ~  2012-11-21 14:55:26  host: v41-06.opera-mini.net

    10,zmiany na lepsze bo jak wykorzystasz limit i będziesz płacić dodatkowo to sieć zarobi więcej,lepiej od strony sieci.

  • 0

    15. ~  2012-11-21 14:57:07  host: apn-77-115-251-135.dynamic.gprs.plus.pl

    @13 to od takiego żartu dziś zaczynamy dzień na Telepolis?

  • 0

    16. ~  2012-11-21 14:59:29  host: v41-06.opera-mini.net

    LTE ma sens jak się weźmie najwyższą taryfę ile ona kosztuje nie wiem,jakoś koło 150 zł,może więcej,więc nie ma się co dziwić,że Plus promuje LTE skoro im szybciej klient wykorzysta limit tym szybciej dokupi dodatkowy pakiet albo podniesie taryfę,dla sieci czysty biznes.

  • -1

    17. ~  2012-11-21 15:01:07  host: v41-06.opera-mini.net

    15,nie trolluj,każda sieć ma swoje wady i zalety i na tym skończę bo nie ma sensu dalej o tym dyskutować.

  • 1

    19. ~  2012-11-21 15:06:33  host: abjj84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #10, #12: Najlepiej ściągnąć aplikację Top Net Info i wymusić kanał nośnej Aero2. Łatwo go odnaleźć choćby na stronie BTSearch. Wtedy nie ma najmniejszego problemu z logowaniem się do Aero2 i choćbyś chciał to modem nie przeloguje ci się na inny nadajnik. Musisz jednak uważać jeśli stosujesz antenę zewnętrzną. W takim przypadku musi to być antena obsługująca częstotliwość 900MHz. W przeciwnym przypadku możesz uszkodzić modem z powodu zbyt dużego współczynnika fali stojącej. Bardzo dobra jest antena logarytmiczna TRANS-DATA LTE KYZ 7,5/8/10. Pracuje ona w paśmie 700-2700MHz i w całym tym zakresie ma współczynnik fali stojącej poniżej 1,5. Zysk przy częstotliwości 900MHz ma na poziomie 8,5 dBi a w paśmie 1700-2700MHz nawet 10dBi. To chyba w tej chwili najlepsza antena szerokopasmowa na rynku.

  • 1

    20. ~pabloki  2012-11-21 20:59:04  host: 80.54.24.254

    @omena LTE w minusie sieje przy braku przeszkod do MAX 1 KM!!! Ty masz dalej więc nie masz LTE.

  • -1

    21. ~konrado7  2012-11-22 01:47:45  host: staticline-31-182-149-106.toya.net.pl

    @16 Na tym portalu wszyscy podają zawyżone ceny i oferty Plusa niż one rzeczywiście są. Najwyższy abonament LTE dla klienta Plusa to 124 zł a dla klienta nowego, który nie ma nic w Plusie to 139 zł. To trochę mniej niż 150. A za 124 zł miesięcznie klient Plusa ma 35GB miesięcznie w dzień oraz 50GB miesięcznie w nocy.

  • 0

    22. ~punk  2012-11-22 03:17:14  host: 176.100.195.85

    narazie nie ma muwic o LTE bo to dziala tylko w okreslonym miejscu, budowa infrastruktury trwa, ja narazie zostaje przy lokalnym laczu radiowym, a Plusa bede bral pod uwage jak cena bedzie zblizona do mojego ISP i bez limitu, albo z takim limitem by warto bylo zmieniac. Narazie to nie warte swieczki, u mnie Plus wyciaga przy 3G ledwo 1Mb, a radiuwka 8Mb. Net Plusa sluzy mi jako awaryjny i jako wystarczajacy w zupelnossci do telefonu, ktury tez potrzebuje troche danych by mozna bylo z niego w pelni kozystac.

  • 0

    23. ~  2012-11-22 10:28:09  host: v20-16.opera-mini.net

    @21 50GB w Plusie jest teraz od godz. 1 do 7 rano. Tak przycięli. Więc oferta niestety coraz słabsza.

Dodaj swoją opinię