Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HMD Global przywróci serię Asha?

HMD Global przywróci serię Asha?

orson_dzi 11 Stycznia 2018 18:45

3 2
ashaNokia Asha 210

HMD Global zarejestrował znak towarowy Asha. Czy oznacza to powrót zapomnianej marki?

Telefony z serii Asha były prostymi konstrukcjami, które do urządzeń bez systemów miały "przemycać" smartfonowe funkcje. Głownie była to obsługa serwisów społecznościowych i komunikatorów, które były fabrycznie zainstalowane.

Oczywiście mało prawdopodobne jest, że HMD Global przywróci serię Asha w takiej samej postaci jak kiedyś, ale już wykorzystanie znanej nazwy do produkcji tanich smartfonów z Androidem Go może być dobrym posunięciem.


Źródło tekstu: euipo; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia asha | asha | nokia | hmd global

w sumie: 16
  • 0

    1. ~~  2018-01-11 18:51:23  host: eee25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszędzie Androida upchną i telefony będą mulić i bateria trzymać połowę mniej czasu.

  • 0

    2. ~Hydraulika  2018-01-11 18:56:59  host: abrb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1 jak kupujesz smartfona dla biedaków za 200 zł to bedzie mulić.

  • 0

    3. ~  2018-01-11 19:01:44  host: user-94-254-150-65.play-internet.pl

    za 200 zeta to nie muli a smiga, bo nie ma dodatkow nakladek tylko czysty stary lekki andek. wiec nie P!*@&&^#^

  • 0

    4. ~Hydraulika  2018-01-11 19:04:44  host: abrb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedyś dorośniesz, zarobisz na flagowca to docenisz wyższą półkę. Życzę miłych przygód z twoim myPhone z Biedrusko.

  • 0

    5.  2018-01-11 19:28:10

    Gdzie 3310 2018 z LTE cat 6 800/900/1800/2100/2600 i wifi. Głośno było i cisza.

  • 0

    6. ~  2018-01-11 19:50:37  host: user-94-254-224-29.play-internet.pl

    Kupił bym prostą nokie z klawiatutą ale musi mieć dobry aparat z autofocusem i gpsa. Czyli coś na wzór se c901.

  • 0

    7.  2018-01-11 20:30:31

    Nie znam nikogo, kto kupiłby "nową" Nokię!
    (znaczy się tą z HMD Global)
    Skąd zatem tyle newsów i tych telefonach?

    Sam zresztą tydzień temu kupiłem zamiast Nokii, Sraomi Mi6 i póki co jestem zadowolony (tel z S835 i 6GB RAM za 1600PLN).

  • 0

    8.  2018-01-11 20:58:03

    HMD Global wtf nie kupimy nokii

  • 0

    9. ~~~~  2018-01-11 22:12:50  host: eee25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Póki nie będzie Made in Finland, to nie kupie tych telefonów

  • 0

    10. ~Wit  2018-01-11 22:16:37  host: a23-05-04.opera-mini.net

    Pewnie nowa asza będzie gorsza od orginału

  • 0

    11.  2018-01-11 22:21:20

    @9: Kolego "Wężykowski": no to poczekasz pewnie do 40-tego maja.

  • 0

    12. ~  2018-01-11 22:36:06  host: 168.235.196.130

    @7 " sraomi" kolejny prymitywny janusz i jevo polszczyzna

  • 0

    13. ~  2018-01-11 22:36:15  host: 168.235.196.130

    jego*

  • 0

    14. ~  2018-01-12 07:22:06  host: ip-37-109-33-29.a2mobile.pl

    @7, ja nie znam nikogo kto uzywa xiaomi - wiec rozumiem, ze tez powinienem napisac komentarz w stylu: skąd zatem tyle newsów i tych telefonach?

  • 1

    15.  2018-01-12 08:31:15

    Przecież Nokie z serii Asha miały system operacyjny. Te starsze S40 a te nowsze SmaterphoneOS. Baaa.. Nawet Nokia 3210 miała system operacyjny!

  • 0

    16. ~Darek  2018-01-14 15:09:35  host: 195.116.187.216

    Komentator @7 podnieca sie swoim telefonem jakby mu obiady gotował.
    Ja mam Nokia 6 i jest to bardzo dobry telefon. Jakość wykonania jest więcej jak bardzo dobra, a kosztował nieco ponad 1 tys. zł. Może trzeba pójść do sklepu obejrzeć kilka fonów i dopiero o nich rozmawiać? :) Opiniowanie na podstawie własnych najpewniej fałszywych wniosków po czytaniu innych opinii ii jest dziecinne.

    @8 HMD jest fińskie, a fony sa produkowane w Chinach podobnie jak większości znanych i cenionych marek, więc w czym problem? Gdyby produkcja odbywała sie w Finlandii, fon musiał by kosztować min. 70% więcej i wtedy byłby płacz że takie drogie. W Europie ludzie maja wyższe wynagrodzenia i podatki są wyższe, ot przyczyna

Dodaj swoją opinię