Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Historia koncernu HTC [wideo]

Historia koncernu HTC [wideo]

LuiN 29 Lipca 2012 17:37

0 0
Tajwański High Tech Computer, w skrócie HTC, jest na rynku od 15. maja 1997 roku. Firma początkowo działała jako podwykonawca smartfonów, a od 2007 roku jako samodzielny producent.

W filmie zobaczyć można kroki milowe w rozwoju HTC. Wiele z nich miało olbrzymi wpływ na światowy rynek telefonii komórkowej:

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony





Źródło tekstu: HTC     

Dodaj do:
w sumie: 52
  • 0

    35. ~Riko  2012-07-30 13:56:26  host: dfq161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefun Według Waszych dogmatów "3.5 cala to idealny i jedyny słuszny rozmiar" (To dlatego żony właścicieli ajfoniarzy są takie łatwe i niezaspokojone). Podobno iPhone 5 ma mieć już "przeogromne" 4 cale. Czyżby Jobs był parszywym kłamcą, który rozbił cały czas z gęby dupę?

  • 0

    36.  2012-07-30 13:56:56

    @34 to na temat prognoz mamy rozmawiac i wysnuwac na ich podstawie wnioski? Moze poczekajmy te 5 miesiecy na faktyczne dane, a nie Gartnera, ktory wielokrotnie mylil sie w ocenach i prognozach. Tu masz dane faktyczne za 2q2012 vs 2q2011, ktore mowia, ze udzial ipada wyraznie wzrosl w tym roku: http://www.macrumors.com/2012/07/25/ipads-share-of-tablet-market -hits-68-in-2q-2012/

  • 0

    37.  2012-07-30 14:03:42

    @35 potrzeby sie zmieniaja. To ze kiedys dyskietki byly wystarczajacym medium do przechowywania danych oznacza ze ma byc tak wiecznie? Apple stworzylo na nowo rynek smartfonow. Wczesniej to byla nisza w ktorej praktycznie tylko Nokia miala cos do zaoferowania. Jednak mimo powszechnych reklam gdzie sie dalo "Connecting People" Apple przebil ja na tym polu przy okazji pozerajac. To juz historia. Wtedy 3,5'' bylo wystarczajace. Nie wiadomo jaki bedzie kolejny ekran w iPhonie. Wiemy na pewno (ze wzgledu na marke) ze nie bedzie to taki shit jak pentile w SGS 3. Osobiscie nie chcialbym zeby bylo to cos wiekszego od 4 cali. IP to Super urzadzenie mobilne, ktore nosze w kieszeni kazdych spodni. 5 cali to przesada. Tablet mam od wiekszych ekranow.

  • 0

    38. ~Riko  2012-07-30 14:06:58  host: dfq161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skoro nie dyskutujemy na temat prognoz, to po cholerę wyskakujesz jak guma z gaci w co drugim poście na temat iPhone 5 jaki to on będzie wspaniały i jak pozamiata na rynku? Pożyjemy to zobaczymy.

  • 0

    39. ~mnb  2012-07-30 16:27:30  host: ip-51-9.zax.pl

    @applefan Myślałeś już może nad projektem pomnika dla swojego iphona?

  • 0

    40.  2012-07-30 18:01:10

    dfq161.neoplus.adsl.tpnet.pl nie zapominaj że spory procent z tortu androida to badziewiefony za 1 zł, więc i zarobku z tego wielkiego producenci to nie mają. Podobnie jak i tablety za 300zł

  • 0

    41.  2012-07-30 21:33:35

    @40 gdyby nie było zarobku nie sprzedawali by tego :] pomyśl sobie zanim napiszesz. Operatorzy poprostu kupują je hurtowo, producent I tak na tym zarabia. To samo tyczy się tabletów, ten twój tablet za 300zl kosztuje tak naprawdę producenta ok 180zl, sklepy kupują je hurtowo za 230zl jak nie więcej i pomnóż te 50 razy paręset tysięcy. ONI ZAWSZE ZAROBIĄ xD. A tak poza tym te "badziewofony" nie są złe, potrafią I tak więcej niż nie jeden inny nie-smartphone z wyższej półki, nawet sg mini jest spoko, a jak ktoś chce kupić telefonik do rozmawiania czy smsów to czemu miał by nie wsiąść właśnie mini zamiast jakiegoś innego prostego telefonu? Za te samą cenę dostanie się więcej małych bajerów, a jak mu się spodoba to sobie kupi lepszego androida. Proste.

  • 0

    42.  2012-07-31 00:56:29

    ale chodzi mi że tp aple zarabioa krocie na swoim sprzęcie a reszta nie. Bo oni sprzedają drogi sprzęt z ogromną marżą. A na Samsungu Mini nie ma aż tak wielkiego zarobku, mimo wielu sprzedanych sztuk czy telefonach po 100zł - sztuk wiele ale zarobku nie np 30zł, a na 4S zarobku 1000zł

  • 0

    43. ~Riko  2012-07-31 12:05:31  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @marrcus. No ale czym Ty się jarasz? Że ktoś zarabia 1000zł na sprzęcie który jest wart ledwie połowę swej wartości? Masz profity z tego że mają taką marżę? Jesteś w jakiś sposób powiązany z apple? Wątpię. Jedyny sposób w jaki możesz być związany z firmą apple to taki, że dałeś się zrobić w chooja kupując ich sprzęt.

  • 0

    44.  2012-07-31 12:10:07

    @43 samsung zarabia o wiele wiecej na swoim plastikowym marketingowym szicie. Apple duza czesci zyskow ma ze sprzedazy tresci. Samsung tego nie ma. Caly zysk jest tylko ze sprzedazy telefonow. Troche tego duzo jak na marny plastik...

  • 0

    45.  2012-07-31 12:32:16

    qrwa nic nie łapiecie. a 43 riko to wogóle tępy. Chodzi o to że oni wcale nie muszą dużo sprzedać żeby zarobić. A inni z milionów sztuk mają ułamek tego. i ajfona nie mialem/nie mam

  • 0

    46.  2012-07-31 12:34:14

    a obudowa (tył) to nie wielka różnica w kosztach plastik vs blacha. Przód tu i tu szkło wzmacniane.

  • 0

    47. ~Riko  2012-07-31 12:53:32  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefun Samsung zarabia, bo musi inwestować w R&D. Jedyny dział rozwoju Apple, to dział zaokrąglania narożników. Treści? To się uśmiałem. Ich programiści skupiają się tylko na uniemożliwieniu Jailbreakowania i już nie maja czasu na zabezpieczanie sprzętu przed wirusami i robakami. A developerzy iOS specjalizują się w produkowaniu aplikacji do pierdzenia i skanowania stolca. Jedyna treść przez nich produkowana, to treść żołądkowa. @marrcus Przetłumacz ten bełkot na język polski, ochłoń i napisz jeszcze raz. I przestań wreszcie wąchać ten klej!

  • 0

    48.  2012-07-31 13:09:35

    @47 to ten dzial R&D nie ma w takim razie za wiele do roboty w samsungu skoro kazdy ich telefon wyglada identycznie, a system i tak maja za darmo. Nawet im sie nie chce go optymalizowac bo musza walic juz po 4 rdzenie zeby to jako tako chodzilo. Cale koszty w marketing - samsungo owce kupily tego badziewia 50 mln w 2q2012. Co do zyskow ze sklepu. Moze oprocz tych aplikacji do pierdzenia czasem pojawia sie np taka automapa. Wazne ze ludzie to kupuja i generuja dla Apple zysk, ktorego w samsungu nie ma - tam jest tylko zysk z telefonow. Duzo przycinaja na tym, oj duzo...

  • 0

    49. ~Riko  2012-07-31 13:29:14  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefun A dział konstrukcji pamięci, procesorów, wyświetlaczy, telewizorów, monitorów, lodówek, odkurzaczy, tabletów, samochodów? Ma więcej roboty niż pierdzenie do mikrofonu i robienie z tego aplikacji. Twój telefon musi fajnie pachnieć panie "deweloperze". A dlaczego wkłada czterordzeniowe procesory do swojego sprzętu? Bo potrafi je zaprojektować i wyprodukować w przeciwieństwie do Apple. A po co w iPhonie dwa rdzenie? Czyżby wasz skaner stolca był niezoptymalizowany i za wolno działa na jednym rdzeniu? To się doedukujcie "dewelopero baranki".

  • 0

    50.  2012-07-31 13:45:33

    @49 sprzet teraz kazdy produkuje. Samsung, toshiba, elpida, qualcomm, sharp, lg, nvidia, amd, ardeno itd. To jest w dzisiejszym swiecie latwe i tanie. Wystarczy tylko pozbierac co najlepsze i zgrac to w calos odpowiednio negocjujac ceny dostaw. Okazuje sie ze najtrudniejsze jest napisanie systemu. Masz iOS, Androida, WP i nic wiecej. Pomijam celowo Symbiana, bo gdyby od poczatku chodzil dobrze to Nokia nie mialaby teraz takich problemow. Samsung juz z tym Bada zobaczyl, ze nie tak latwo z sukcesem wypuscic system na rynek dlatego posilkuje sie androidem. Apple zamiast inwestowac w hardware (majac 110 mld USD na koncie to latwizna) dalej rozwija software zgodnie z zasada, ze nawet najlepszy hardware bez oprogramowania jest kupa zlomu.

  • 0

    51. ~Riko  2012-07-31 14:12:27  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefun Chyba nawdychałeś się za dużo siarkowodoru zawartego w pierdach. Skoro to takie łatwe to czemu Apple nie potrafi niczego wyprodukować? [...]najtrudniejsze jest napisanie systemu[...] Napisanie systemu to rzeczywiście ciężka praca. Dlatego też łamanie systemu Bada, Symbian czy Windows Phone trwa tygodniami. Łamanie zabezpieczeń Simlock firmy Nokia trwa często latami. A Charlie Miller łamie iOS w kilka minut dłubiąc w międzyczasie z nudów w nosie, wycierając kozy o wyświetlacz Retina.

  • 0

    52.  2012-07-31 14:19:53

    @51 podniesiesz poziom kultury pisania to chetnie porozmawiamy.

  • 0

    53. ~Riko  2012-07-31 14:28:04  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No właśnie od czasu do czasu wchodzę na AppStore aby wyregulować sobie poziom kultury do zawartego tam oprogramowania, czyli Pierdy(IFART), Skanery Stolca (Stool Scanner) i obsługiwanie iPhone'a przy pomocy języka (iLickIt) lub nosa. Potrzebne jest to do rozmowy z użytkownikami iPhonów, gdyż bez zniżenia się do ich poziomu rozmowa odbywa się na dwóch płaszczyznach intelektualnych.

  • 0

    54. ~Riko  2012-07-31 14:30:48  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @52 [...]podniesiesz poziom kultury pisania to chetnie porozmawiamy.[...] W przeciwnym wypadku nie będziesz się już odzywał? Ale obiecujesz? Przyrzeknij.

Dodaj swoją opinię