Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Heyah znów pokaże pazur

Heyah znów pokaże pazur

WitekT 22 Marca 2007 11:17

0 0

PTC zapowiada odzyskanie pozycji lidera na rynku komórkowym. Choć sprzedaż usług abonamentowych jest na poziomie zadowalającym dla firmy, to słaba sprzedaż usług prepaid i mix znacząco osłabiła jej pozycję. To na te dwie ostatnie oferty ma być położony szczególny nacisk, oferty mają być odświeżone, pojawić ma się też wiele nowych - pisze Puls Biznesu.




TakTaka i Heyah czeka gruntowna rekonstrukcja. Ta ostatnia ma wrócić do wizerunku, dzięki któremu z sukcesem w 2004 roku weszła na rynek - czyli zadziornej, głośnej i budzącej kontrowersje. Ostatnie uniwersalne pozycjonowanie jej nie służyło, a z oferty rezygnowało ostatnio coraz więcej użytkowników. Dodatkowo, na rynku pojawił się Play, naturalny konkurent na polu zdobywania młodych i aktywnych klientów.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 81
  • 0

    62. ~hmm  2007-03-22 19:11:09  host: 212.122.214.223

    WitekT ale czy jesteś pewien że tylko 20 % userów TT ? Tego już powiedzieć nie możesz chyba :) Bo rozkład w sieciach może być różny. Pakiet w Erze jest całodobowy (w innych sieciach np po 18) więc to może się różnie rozkładać ;) A promocja pakietów w Erze za pośrednictwem smsa jest moim zdaniem wystarczająca - toteż tutaj bym sieci nic nie zarzucał.

  • 0

    63.  2007-03-22 19:16:52

    hmm: a powiedz mi - długo czytasz telepolis? Jak oceniasz moją rzetelność, prawdziwość informacji i ich szybkość? Pytam bez ironii i podtekstów. Ale retorycznie - oceń tak samo fakty, które tu opisałem. Nie opieram ich na swojej intuicji.

  • 0

    64. ~hmm  2007-03-22 20:09:41  host: 212.122.214.223

    WitekT skoro zaglądam na telepolis to znaczy że bardzo sobie cenię to miejsce w sieci :) Ale na to by ocenić czy również w TT jest to 20 % trzeba by mieć po prostu badania rynku użytkowników TT. Ja przypuszczam, że w TT ten odsetek jest jednak większy ;)

  • 0

    65.  2007-03-22 20:19:37

    hmm: powiem Ci, że w tej kwestii intuicję masz do wymiany. Żeby nie było - ja też sobie musiałem. ;) Jeżeli nie dodaję słów "wydaje mi się", to staram się używać sprawdzonych informacji. :)

  • 0

    66. ~jojo  2007-03-22 20:44:54  host: ekj114.internetdsl.tpnet.pl

    Dobrze Witku już się nie powtarzaj - niech Ci będzie 20%. Ważne jest też to, że Era UMOŻLIWIA korzystanie z pakietów. Dzięki temu ja i ci, którzy wiedzą o pakietach mają taką możliwość. To, że np. 80% woli wogóle nie interesować się usługami jakie oferuje ich operator... to już problem tych ludzi. Kij ma 2 końce. To, że ktoś nie chce mieć pakietów, które znacznie obniżają rozmowę i SMS-y, tylko płacic do wszytkich jednakowo - czyli jak dla mnie drogo, to chyba nie mój problem. Tak mało osób korzysta z pakietów, a jednak starej trójcy opłaca się je wciąż przedłużać i wprowadzać nowe... Jak to jest Witku?

  • 0

    67. ~hmm  2007-03-22 20:47:03  host: 212.122.214.223

    A wracając do tematu gdy czytam kolejne info o tym czego to nie zrobi Era to robię się niecierpliwy i trochę mnie to już nawet denerwuje. Niedawno przedłużyli ofertę MIXa - bez żadnych zmian. Mam wrażenie że wszystkie 3 sieci nabrały wody w usta i czekają co zrobi konkurent. Z tego nasuwa się też jeden wniosek - oferta PLAYa żadnego z nich na kolana nie powaliła i nie wywołała aż tak wielkiej nerwowości. A przecież wkrótce mamy święta - gdzie są te wszystkie promocje świąteczne ? Początek przyszłego tygodnia to chyba ostatni moment na nowe oferty. Era (abonamentowa) niby chce się obudzić 2 kwietnia (FUN bez zmian więc chyba tu pośpią dłużej). To chyba odrobinę za późno jak na moje. Mam wrażenie że żadna sieć nie chce wyjść przed szereg - wolą doić klientów póki się da...

  • 0

    68.  2007-03-22 20:51:15

    hmm: myślę, że czekają na wyniki sprzedaży - i Play, i swoje. Wcześniej nie znali ani stawek, ani kreacji reklamowych. Nie wiedzieli, czy nawet biorąc pod uwagę oferty i reklamy ludzie "w to wejdą", co im się będzie podobało, a co nie. A pomysł - od wymyślenia, poprzez rozwinięcie i stworzenia kreacji reklamowych, do wdrożenia w systemie billingowym, to średnio miesiąc-dwa. Potem z kolei okres martwy - czyli wakacje. Wydaje mi się, że reakcja będzie adekwatna do powodzenia oferty Play i odpływu swoich abonentów...

  • 0

    69. ~hmm  2007-03-22 21:03:26  host: 212.122.214.223

    @jojo może właśnie opłaca się dlatego że szacują zysk niżej niż mają bo klienci nie potrafią wykorzystać oferty... jedno jest pewne - jak ktoś chce żeby go dojono to będzie dojony w każdej sieci i nie ma co się nad nim użalać ;) Prawda jest taka - 80 % klientów nie robi żadnej rozsądnej kalkulacji przed podpisaniem umowy, sugerują się reklamą, idą do dilera, ten im jeszcze pogratuluje wspaniałego wyboru i już go ma ;) Przykładem jest dla mnie oferta PLUS MIX - to jest kosztowo dwukrotnie droższa oferta z telefonem na rynku od FUNa Ery ale gdyby przeprowadzić ankietę publiczną jak myślisz kto by wygrał ? Nie chodzi o to by być najtańszym ale by klient myślał że tak jest ;)

  • 0

    70.  2007-03-22 21:04:25

    ***WitekT*** czy piszczy może już coś w trawie o podwójnym doładowaniu w TT na święta wielkanocne??? byłbym bardzo zadowolony, gdyby powtórzyli tę promocję, pomimo że mam jeszcze sporo kasy na koncie. Do końca roku miałbym już wtedy spokój z doładowaniami.

  • 0

    71. ~hmm  2007-03-22 21:10:42  host: 212.122.214.223

    Z FUNem jest nawet ten problem dla Ery jak sądzę: zeszli z cenami telefonów tak nisko (przy kosztach ograniczonych do utrzymania aktywnego konta - co daje tylko 100 zł/rok minimum) że teraz gdyby obniżyli ceny rozmów to ograniczyliby mocno swoje zyski. Stracili trochę równowagę pomiędzy "koszt aparatu" a "koszt rozmowy". Tymczasem rynek oczekuje obniżania tego drugiego. Ale pierwszego (koszt aparatu) nie można podnosić - chyba że na nowych modelach a to wymaga czasu.

  • 0

    72. ~hmm  2007-03-22 21:12:43  host: 212.122.214.223

    I ostatnia analiza: paradoksalnie to sytuacja Ery jest najgorsza - mają najlepszą ofertę a nie liderują na rynku !?! To oznacza że mają już mniejsze pole manewru niż konkurencja i oznacza też coś jeszcze - marketing w Erze jest do bani...

  • 0

    73. ~~J~  2007-03-22 21:36:35  host: vera.net.pl

    W HEYAH brakuje mi niestety * preferencyjnych cen do ERY * preferencyjnych cen na stacjonarne Może nawet powinno być w odwrotnej kolejności. No i jeszcze dziwne że abonenci HEYAH nie są traktowani jak abonenci TAKTAK czy ERA w abonamentach firmowych, w praktyce nie można numeru HEYAH wrzucić wśród 10 numerów darmowych... Dziwne.

  • 0

    74. ~ ciekawy  2007-03-22 21:37:42  host: auf186.internetdsl.tpnet.pl

    a co powiecie o ofercie heyah?1500 sms w sieci wymienne na 25minut w heyah?

  • 0

    75. ~ciekawy  2007-03-22 21:38:48  host: auf186.internetdsl.tpnet.pl

    propozycje dla heyah jest prosta 5zl za pakiety "sms do wszystich sieci" oraz " darmowy numer" przez miesiac do wyboru do koloru

  • 0

    76. ~~J~  2007-03-22 21:38:57  host: vera.net.pl

    PS. HEYAH jest super jako walkie-takie wśród znajomych/rodziny któzy są w tej samoej sieci (mam 5 takich kart w rodzinie). Niestety stawkami nie zachęca do dzwonienia poza sieć, w tym do ERY i na stacjonarne. I to nioestety jest trochę irytujące, do takiego dzwonienia używam telefonu w innej sieci.

  • 0

    77.  2007-03-22 21:49:03

    ja mam niby telefon z orange ale sie zastanawiam czy nie zrezygnować za kilka miesięcy.Mnie nie przekonuje oferta darmowe sms do wszystkich ale tylko w orange,albo 15groszy za minute od 12 do 18 a w weekendy za free.Oferta może i dobra dla naiwnych,ale co z tego mam ja?dzwonie o roznych porach do roznych sieci,ciekawe czy heyah bedzie konkurencja dla play w tej kwestii.

  • 0

    78.  2007-03-23 08:08:45

    Ad 18. Mateo nie nazywaj innych matołami skoro tylko ja rzuciłem taką propozycję. Pakiet 1000 minut do jednej osoby to owszem sporo ale na pewno nie rekordowo. W Orange masz 1200 minut w tzw darmowym numerze a w Mix Plusie chyba jeszcze więcej (ale tu dokładnie nie wiem ile). Gdyby takie "darmowe" numery byłyby w Tak Taku to gdyby wielu ludzi wziełoby nawet po kilka takich numerów a dzieki temu średnie ARPU w pre-paidzie pewnie by trochę wzrosło. Owszem pakiet 1000 minut mógłby być zastąpiony pakietem np 500 minut lub nawet 300 i byłoby ok.

  • 0

    79. ~M. G.  2007-03-23 17:05:43  host: aasr4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem ludzi którzy upierają się na ten darmowy numer. Przecież za takie rzeczy płaci się dość drogo. Wystarczy popatrzeć ile wynosi miesięczna opłata za numerki za grosze w TakTaku i to liczone od osoby.

  • 0

    80. ~skot  2007-03-31 19:31:40  host: w3cache.dolsat.pl

    coraz atrakcyjniejsze staje sie ostatnio orange go:,,świat tanich rozmów"

  • 0

    81. ~C  2007-04-02 11:17:35  host: egq47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bez sensu. Najpierw jakiś przedstawiciel Ery mówił że firma nie zmieni planu finansowego na 2007 rok, a równocześnie gadają o jakiś obniżkach w Heyah i w TT... Bez sensu. Jedno jest pewne - jeśli nie chcą żeby ich konkurencja zeżarła to muszą dać niższe ceny od minuty niż Play. Nie ma innej możliwości. Play zastosował podobną strategię jak Heyah - skutecznie. Sam zmieniłem na Playa ale gdy zobaczę że w TT lub w Heyah będzie taniej to wywalam Play i przeskakuję tam gdzie taniej. Ja akurat potrafię obliczać swoje koszty :)

Dodaj swoją opinię