Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Heyah: opłata od razu za 3 MB

Heyah: opłata od razu za 3 MB

LuiN 9 Września 2009 11:36

0 0

5. października nastąpi zmiana w cenniku taryfy dla użytkowników Heyah - Taryfa Nowa Heyah w punkcie "pakietowa transmisja danych na terenie kraju".

Od tego dnia obowiązywać będzie zapis zmieniający obecną taryfikację na taką, w której opłata jest pobierana za każde rozpoczęte 3000 kB pakietowej transmisji danych.

Po zakończeniu sesji pakietowej transmisji danych różnica miedzy pobraną kwotą za każde rozpoczęta 3000 kB a kwotą należną za pakietową transmisję danych zostaje zwrócona na konto klienta w terminie maksymalnie 24h.




Taryfikacja odbywa się co 100 kB, naliczana jest łącznie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego (IP); 1kB= 1024B; 1MB=1024kB. Cena 100-kilobajtowej paczki to 0,02 zł.

Po zakończeniu połączenia lub o godz. 24.00 dane są zaokrąglane w górę, do pełnej jednostki taryfikacyjnej. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie stanu konta na kwotę co najmniej 0,60 zł dla każdego połączenia.

[Aktualizacja] Z ustaleń TELEPOLIS.PL wynika, że zmiany nie maja na celu wprowadzenia utrudnień dla użytkowników. Pobrana kwota za 3 MB ma być rozliczana od razu po zakończeniu połączenia. Usprawni to działanie systemów informatycznych, które nie będą musiały komunikować się w odstępach co 100 kB.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 111
  • 0

    92.  2009-09-09 19:50:18

    tomala: ja tu nie widze ograniczenia, to jest 60 gr... jak ktos korzysta wiecej z transmisji to i tak bedzie wydawal wiecej w ramach sesji.

  • 0

    93.  2009-09-09 20:00:05

    SirmarK - ale jednak 60 groszy a nie 12 za to co się wykorzystało ;-) a jak ktoś ma 20 groszy na koncie?? ;-D

  • 0

    94. ~T~ Mobile  2009-09-09 20:05:36  host: 92-55-195-22.net.pbthawe.eu

    wlo to niech sobie doładuje ;] Szczególnie, że jest podwójne w Heyah ;p

  • 0

    95. ~nick  2009-09-09 21:42:52  host: dhq83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie podoba mi się to. Mam zamiar tym "czerwonym skurwysynom" odpłacić "pięknym za nadobne" nabijając debet, w tym celu nawet zamówiłem do pożyczenia SE C902 żeby debecik szybko się powiekszał.

  • 0

    96. ~T~ Mobile  2009-09-09 21:43:09  host: 92-55-195-22.net.pbthawe.eu

    @94 Właściwie to jutro będzie, ale to już niedługo ;p

  • 0

    97. ~T~ Mobile  2009-09-09 21:43:48  host: 92-55-195-22.net.pbthawe.eu

    @95 o co ci chodzi?

  • 0

    98. ~  2009-09-10 09:18:19  host: dfo122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @95 - ale może ty po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem? przecież nie masz powodów do wkurzania się, ą już na pewno nie do bluzgania...

  • 0

    99.  2009-09-10 09:22:12

    ~nick - a to jakiś specjalny model jest do nabijania debetu? Innym się nie da?

  • 0

    100. ~wosq  2009-09-10 10:44:28  host: user-89-108-217-203.mobile.playmobile.pl

    To jest wstęp do planowanych rozliczeń za rozpoczęte 3 GB danych. Usprawni to działanie systemów informatycznych, które nie będą musiały komunikować się w odstępach co 3 MB danych.

  • 0

    101. ~wally  2009-09-10 13:56:01  host: pocztaos.pgi.gov.pl

    Zmiany czysto techniczne, wiec dla użytkownika to praktycznie żadne zmiany. Cena ciągle ta sama.

  • 0

    102.  2009-09-11 09:20:46

    #95 Widać, że zdesperowany dzieciak :) który nie ma w życiu co robić i całe dnie Wyładowywuje swoje emocje na pisaniu takich ćwierć inteligentnych postów :) Oby mniej takich inteligentów na tym serwisie...

  • 0

    103. ~despera  2009-09-12 02:41:18  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    wiem wiem 2gr/100kb ale który duży da w końcu 1kb naliczanie? Mobile dał w 5zł/100MB i to jest uczciwe naliczanie - już niech opy daja w pakietach ale naliczanie co do 1KB i nie bredzić ze sie nie da! mogą blokować kasę za np. 10MB lub 5zł byle rozliczali co do 1KB

  • 0

    104.  2009-09-13 14:20:18

    Dziwne to. Takie kombinowanie z naliczaniem, aż się nie dobrze robi. Jak ktoś już tu napisał, nie można "ulepszyć" platformy, aby nie pozwalała na debet, przy stanie 0zł przerywając sesję? Widać, że dalej PTC nie może dać sobie rady z rozliczaniem transmisji danych. To rozwiązanie, to rzeczywiście rodem z pierwszej platformy Polkomtela w Simplusie hehe! Nio tak, brakuje jeszcze SMS'a, że "Konto zostało zaktualizowane. Prosimy wyłączyć i włączyć telefon." Ha ha! Oj szybko- jednak- nie wrócę do PTC, nawet do Heyah hehe!

  • 0

    105.  2009-09-13 14:23:12

    Jeszcze jedno, oby ta kwota była od razu zwracana po zakończeniu sesji, czyli "niezauważalnie" dla użytkownika, bo już widzę te telefony do BOK, że system więcej mi pobrał niż przesłałem i odebrałem danych i tłumaczenie konsultantów nie poczekają 24h na zwrot. Ale jak "znając" platformę" PTC, bo przechodziłem "niedogodności" w Erunia TT, z pakietem- wtedy- Omnix Max, to nie koniecznie system będzie pamiętać zwrócić kaskę na czas hehe!

  • 0

    106. ~fikiki  2009-09-15 13:04:55  host: dsv251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zatem mając 60 gr połączymy się z netem, a 50gr już nie ? jeśli od razu będą to zwracali to ok. jak narazie korzystam z heyah, orange pop i play firma. laska ostatnio mówiła mi, że podczas tego meczu wysyłała z telefonu w popie kilka mms do teściowej i pożarło jej 1.80zł, a teściowa przeniosła numer z plusa do orange... wina tu leży po stronie orange czy plusa ?

  • 0

    107. ~  2009-09-16 00:42:56  host: p07-11.opera-mini.net

    Wina po stronie Ery

  • 0

    108. ~de  2009-09-16 11:19:06  host: dsf143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wina po stronie ORANGE bo nie identyfikuje numeru PLUSOWSKIEGO jako swój !!!

  • 0

    109. ~  2009-10-10 00:22:44  host: v06-01.opera-mini.net

    Bardzo mi sie ta zmiana nie podoba... Wczesniej, uzywajac gg, opery mini, google maps I maila wydawalem dziennie na internet jakies 20 groszy dziennie (wiele sesji w ciagu dnia). odkad wprowadzili zmiany, w ciagu kilku ostatnich dni z konta zniknelo mi ponad 12pln, a wydzwonilem w sumie minute... Nawet nie bardzo idzie udowodnic ze mnie skubia, bo bilingow nie dostaje... Czas zmienic siec...?

  • 0

    110. ~włodziu  2009-11-25 15:04:53  host: aaul197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a u mnie w nowej Heyah taryfikują normalnie, więc przypadkowy jesteś

  • 0

    111. ~  2011-02-20 03:31:34  host: z06-15.opera-mini.net

    Co dobre to się chwali, ale tej zmiany pochwalić nie mogę. Każda uruchomiona strona www na opera mini 5 w taryfie Nowa Heyah to koszt 60 groszy. Coś źle jest ustawione w telefonie czy reklamować to w BOK Heyah ? Karate_Płońsk

Dodaj swoją opinię