Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hensler przeprasza za reklamy

Hensler przeprasza za reklamy

WitekT 7 Maja 2007 10:39

0 0

Nie jestem satanistą, tylko katolikiem i bardzo lubię dzieci - powiedział w wywiadzie dla Dziennika Jacek Hensler, członek zarządu P4 odpowiedzialny za reklamę i marketing, który zaskoczony jest oskarżeniami o to, że reklamy Play szerzą pedofilię.

Dziwi mnie niezmiernie, że ludzie tak zareagowali na reklamy Playa. Owszem, rozumiem obcięte palce, to mogło szokować i braliśmy to ryzyko pod uwagę, ale dzieci? To dla mnie totalne zaskoczenie. Dla nas nauczka to na przyszłość, żeby nigdy więcej w żadnej reklamie nie było dzieci. Nie zgadzam się z zarzutami odnośnie tej reklamy, ale popełniłem błąd, akceptując jej puszczenie w obieg, bo wnikając głęboko w jej sens artystyczny nie wziąłem pod uwagę tych najbardziej oczywistych skojarzeń. Nie mam nic na swoją obronę - mówi Dziennikowi Hensler.




Nowa kampania reklamowa Play ma wystartować w połowie maja. Dotychczasową zajmie się 15. maja Rada Etyki Reklamy, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~Ant  2007-05-07 12:20:13  host: chello084010154233.chello.pl

    No taki już u nas panuje obyczaj, że cokolwiek się zrobi to trzeba jechać to na maxa. Wszystkich się nie uszczęśliwi. Na szczęście widać po komentarzach tu na forum, pisanych przez w jakimś tam stopniu normalnych ludzi ;) że nikt podobnych skojarzeń nie miał. A tak poważnie to niech szanowna rada zajmie się innymi ważkimi problemami jak na przykład ograniczenie nadawania zdecydowanie głośniej bloków reklamowych bo to może doprowadzić właśnie też dzieci do różnego rodzaju zaburzeń.

  • 0

    12. ~blom  2007-05-07 12:31:54  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    to co bankrutujemy w 1 rocznice czy tracimy kase??? ta siec nie ma szans.... orange ja wykupi

  • 0

    13.  2007-05-07 12:49:11

    nie mają szans. Jak teraz mają ok40tys. to w takim tempie nie mają szans na 500tys. do końca roku.

  • 0

    14. ~frytko  2007-05-07 12:50:34  host: ajh162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szokujacy palec z twarzy wystaje, i o to cala afera?, a jak czerwony kapturek we wnyki wchodzil? to bylo szokujaco smieszne :), no ale palec to rzeczywiscie sztuka. nie kazdy musi ja rozumiec.picasso tez byl nierozumiany

  • 0

    15. ~ptr  2007-05-07 12:55:13  host: nat-goc-1.aster.pl

    Pedofilii tam się nie dopatrzyłem. Ale ogólnie te reklamy nie są przyjemne. Może zwracają uwagę, ale negatywnie i myślę, że Play na tym stracił. Pora zacząć budowanie lepszego wizerunku.

  • 0

    16. ~mateo  2007-05-07 13:14:17  host: ggo142.internetdsl.tpnet.pl

    alexis: badziewie?

  • 0

    17. ~ja  2007-05-07 13:17:58  host: 88.156.63.22

    az dziw ze rada nie zdejmuje z wizji wszystkich reklam pieluch. w koncu pokazuje sie tam polnagie dzieci i jest to wielka radocha dla pedofilow. co za kraj. czerwony plakat tylko z nazwa sieci tez bedzie sie kojarzyl...

  • 0

    18. ~  2007-05-07 13:21:37  host: 87-205-221-139.adsl.inetia.pl

    Play ma ciekawe artystycznie reklamy. Nie rozumien tylko dlaczego używają pogańskiego "łotewer" jakby na polskim rynku polski był zakazany.

  • 0

    19.  2007-05-07 13:28:13

    ot zwykla gra w skojarzenia... pisalem to juz wczesniej "glodnemu chleb na mysli" a ze reklamy wzbudzaja emocje (niewazne czy na+ czy na-) to wlasnie o to chodzi...

  • 0

    20. ~jojo  2007-05-07 13:47:35  host: eeq82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A reklamówką butów Deischmanna które reklamują Pussycat Dolls to się nie zajmą... :-)

  • 0

    21. ~frytko  2007-05-07 14:14:14  host: ajh162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    reklama z glowami dzieci nie jest pedofilska, jest tylko odzwierciedleniem opini operatora na temat swoich uzytkownikow. oni sa jak dzieci, ktorym operator daje zabawki a one bawiac sie ukierunkowuja nowe promocje. dzieci uwidocznione na jednym z bilbordow tworza rodzinna, sielankowa atmosfere.

  • 0

    22. ~Paweł  2007-05-07 14:52:58  host: ip-89-174-122-225.multimo.gtsenergis.pl

    Jak to mozna bylo tak dziwnie zinterpretowac?! Nie kminie! Dla mnie jasna sprawa. Przekaz reklamy byl wyjatkowo czytelny! Nie dzielimy znajomych na tanszych i drozszych. Kontakt z ludzmi w kazdej sieci kosztuje tyle samo. Dlatego te postaci mialy taka sama twarz. A ze uzyto twarzy dzieka z roznymi minami... Coz... Ja nie widzialem w tym nic pedofilskiego, a na to jestem uczulony! Przeciez te postaci nie byly rozebrane, czy nie pozowaly w pozycjach dwuznacznych. Bardziej z twarzy pedofilski jest Wierzejski, ale to tylko moje skromne zdanie... Zamkna mnie za to, czy nie? :)

  • 0

    23. ~PLANET  2007-05-07 14:55:14  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    Moze nie, ale na pewno powolaja komisje sledcza ;)

  • 0

    24. ~Aster  2007-05-07 16:08:47  host: pxgot2.srv.volvo.com

    Czemu tytuł brzmi "Hensler przeprasza za reklamy"? Nigdzie w Jego wypowiedzi nie widzę słowa "przepraszam". Jak zwykle - tytuł nie ma nic wspólnego z resztą teksu - to już norma w Polsce.

  • 0

    25. ~ert  2007-05-08 01:43:39  host: 155-tar-5.acn.waw.pl

    heh chyba troche przeginaja ci obroncy wiary. chyba tylko im te reklamy kojarza sie z pedofilia, te dzieci to raczej z porazeniem jakims ale pedofilia ?!

  • 0

    26.  2007-05-08 12:47:33

    czy tak czy tak, to nie były one trafionym pomysłem. Klienci nie przychodzą do salonów i widzą, że oferty nie są wcale rewolucyjne. Play kojarzy im się z agresywnymi reklamami, a oferty są zbliżone do już obecnych operatorów. No i szef playa mówi, że przegra, jak nie spełnią się jego prognozy 500tys. klientów do końca roku, a przy obecnych 40 po 3 m-cach jest to niewykonalne.

  • 0

    27. ~  2007-05-09 19:55:12  host: dok113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czemu przeprasza ? bo to dziennikarskie nagiecie. a on rzeczywiscie przyznaje sie do bledu, aby moc dalej rozijac play w spokoju. a co do reklam hehehe nie majanic wspolnego z tym ile osob przeszlo do play, ktory jak by nie bylo MA ! konkurencyjne ceny. reklamy mi sie podobaja. ale to, ze zostaly potepione to tez dobry element relamowy. ktoz wie, moze celowy? :)

  • 0

    28. ~kajko  2007-05-10 11:29:31  host: aawy145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sporo zamieszania jest z tymi reklamami,a najlepsze jest to,ze to zamieszanie nakreca tylko coraz wieksze zainteresowanie nimi:)Mi sie tylko jeden z bilbordow srednio podobal,ale reszta jest ok.

  • 0

    29. ~endriu  2007-05-10 18:46:02  host: aawn196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zamieszanie było...Szef przeprosił i mam nadzieje że to starczy...niestety żyjemy w takim a nie innym kraju...kiedyś odwiedziłem pewne katolickie forum internetowe...żebyście poczytali troche ich wypowiedzi...aż włosy się jeżą na głowie....

  • 0

    30. ~patryk swayze  2007-05-10 19:38:51  host: wifi-slave1.pg.gda.pl