Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HD Voice w P4

HD Voice w P4

WitekT 5 Lipca 2012 16:43

1 0

Od kilku tygodni w sieci P4 działa technologia HD Voice - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Nie wiadomo jeszcze, czy technologia ta obejmie, oprócz sieci 3G, także sieć 2G.

Dzięki technologii HD Voice jakość i słyszalność dźwięku jest kilkukrotnie lepsza w porównaniu do standardowej, dzięki czemu klient uzyskuje znaczącą poprawę komfortu rozmowy, szczegołnie w głośnym otoczeniu. Aby skorzystać z tej technologii, obaj rozmówcy muszą znajdować się w zasięgu stacji, która obsługuje tę technologię, a także mieć model telefonu, który ją wspiera.




Pierwszym operatorem w Polsce, który wprowadził technologię HD Voice dla swoich klientów, jest PTC. Operator ten rozpoczął jej wprowadzanie ponad rok temu, a teraz działa ona praktycznie w całej sieci operatora - zarówno przy korzystaniu z sieci 2G, jak i 3G. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

O tym, że technologia HD Voice jest dostępna w sieci P4, piszą także nasi forowicze.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 114
  • 0

    120.  2012-07-06 12:41:59

    Ciekawa propozycja od P4, bo przyznam, że jakość rozmów na ich nadajnikach do niedawna jeszcze nie powalała.

  • -1

    121. ~Słoneczny  2012-07-06 12:49:25  host: 89-77-234-215.dynamic.chello.pl

    Nic oficjalnie Gruszka o tym jeszcze nie napisał, więc nie ma co się podniecać technologiami, które będę standardem może za 3-4 lata.

  • 0

    122.  2012-07-06 13:09:38

    Słoneczny (121), jak to nic oficjalnie? Napisał na swoim blogu, że działa już od jakiegoś czasu. To jest oficjalna notka, na oficjalnym blogu rzecznika. A szczegóły maja podobno być podane w poniedziałek.

  • 0

    123. ~Słoneczny  2012-07-06 13:13:01  host: 89-77-234-215.dynamic.chello.pl

    @122, Oj to przepraszam, widocznie przegapiłem. Ale to chyba tylko takie kilka słów rzucił, z którego inni zrobili niusa, bo specjalnego wpisu na ten temat sobie nie przypominam. A wnikliwie wszystkich wpisów i zajawek na facebooku nie śledzę.

  • -1

    124. ~darko28  2012-07-06 13:29:45  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    Jakie znowu HD Voice? Na roamingu Plusa i Orange to i tak nie będzie działać bo nie obsługują tej technologii. HD Voice jak i inne nowinki technologiczne to najczęściej wprowadza T-Mobile. Jako wcześniejsza Era i jeden z pierwszych operatorów miała spory napływ techniczny z zachodu, co widać w chwili obecnej. Oferta na pewno nie jest taka zła, a jakość połączeń mam na wysokim poziomie.

  • 0

    125.  2012-07-06 14:00:17

    darko28 (124), jakie? Działające na sieci własnej P4. A w PTC, to niby jest inaczej? HDV też działa tylko na sieci własnej. Więc o co kaman?

  • 0

    126. ~HD  2012-07-06 14:20:02  host: 89-73-125-166.dynamic.chello.pl

    ORANJE TEŻ BY SIĘ MOGŁO OBUDZIĆ...

  • 0

    127. ~darko28  2012-07-06 15:00:58  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    @ 125 właśnie o tym pisałem. HD Voice będzie dostępne dla tych, którzy są w zasięgu rodzimym Play

  • 0

    128. ~  2012-07-06 15:26:09  host: v02-15.opera-mini.net

    HD VOICE zadziała na każdym Androidzie czy trzeba coś uaktualniać?

  • 0

    130. ~  2012-07-07 09:22:37  host: z25-15.opera-mini.net

    128@ akurat malo jest telefonow z androidem obskugujacych hd voice. Wiecej na rynku jest zwyklej noki e52 z ta funkcja

  • 0

    131. ~GNet  2012-07-07 14:45:52  host: 184.105.146.6

    Usługa sprawdzona i jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza niż standardowej. Należy również między bajki włożyć sieć komórkowa zostanie zapchane, gdyż HD Voice (32KB/s), zabiera o połowę mniej pasma niż standardowa transmisja (64KB/s). Osoby które wykorzystały już ww. funkcję, mogłyby wpisywać na jakich telefonach tego dokonały, za PCLAB mogę podać że poniższe telefony wykorzystują HD Voice Nokia C3-01 Nokia E52 Nokia C7 Nokia 6700 classic Nokia E72 Nokia N8 Nokia E7 Nokia C5 SE X10/mini/pro SE Arc SE Elm SE Hazel SE Neo SE Play Samsung Galasy S II

  • -2

    132.  2012-07-07 19:45:19

    GNet (131) smaczek w tym, że nie każdy model (ja na razie chyba tylko Nokie) obsługuje HD Voice zarówno w 3G jaki 2G. ;-)

  • -2

    133. ~konrad socjal uk  2012-07-09 09:55:10  host: acyc70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakość play jest beznadziejna. Byłem kiedyś w tej pseudosieci i czym prędzej przeniosłem się do T-mobile. HD voice nie uratuje plajty.

  • 0

    135.  2012-07-09 13:07:40

    Dla tych, którzy nie wiedzą, że "forowicze" to prawidłowa forma: telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=60268

  • 1

    136.  2012-07-09 14:22:09

    właśnie zrobiłem testowe połaczenie z HD voice i bez HD voice... róznica kolosalna !! Nie wierzyłem, że działa.

  • 0

    137. ~GNet  2012-07-09 23:45:03  host: z55-13.opera-mini.net

    @134 Gimbo ale idz juz spac...

  • 1

    138. ~mono  2012-07-10 23:26:49  host: bzy103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 133. T-Mobile spadło na samo dno że takich zagrywek musi się chwytać?

  • -1

    139. ~kuba  2012-07-11 12:18:43  host: user-109-243-35-12.play-internet.pl

    @131 GNet - 64kbit/s (nie KB/s) to masz w sieciach stacjonarnych gdzie nie stosuje się (przeważnie) kompresji. W GSM lub UMTS w zależności od użytych kodeków zajętość pasma waha się od 13,2kbit/s (full rate) do około 5,6kbit/s w half rate. Tak więc różnica jest spora na niekorzyść HDvoice.

  • -1

    140. ~marcin gruszka  2012-07-13 09:36:16  host: afu162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    polecam tylko sieć T-mobile z ich HD Voice z prawdziwego zdarzenia.

  • -1

    141. ~tenen  2012-07-13 09:46:27  host: 213.216.109.178

    I brandowaniem telefonu, żeby HD Voice był włączony ^^ Tośmy się pośmiali!

Dodaj swoją opinię