Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HD Voice w Orange już działa

HD Voice w Orange już działa

orson_dzi 28 Lipca 2014 08:31

17 1

W piątek informowaliśmy o rozpoczęciu wdrażania technologii HD Voice przez sieć Orange. Po serii testów, dzisiaj już oficjalnie HD Voice zostało uruchomione. Ta informacji dotyczy również użytkowników sieci nju mobile.




Technologia HD Voice, znana również jako dźwięk szerokopasmowy, to standard audio, który pozwala wysyłać dwukrotnie szerszy zakres dźwięku w porównaniu z tradycyjnymi telefonami. Znacząco wpływa to na jakość prowadzonych rozmów, bez szumu, przerywania, czy dźwięków zlewających się z otoczeniem. HD Voice działa zarówno w sieciach 2G, jak i 3G. Większość dzisiejszych smartfonów potrafi korzystać z niej tylko w zasięgu 3G, za wyjątkiem kilku modeli z serii Lumia. Aby rozmowa odbyła się w HD, obaj rozmówcy muszą mieć telefony współpracujące z HD Voice.


HD Voice jest wdrożone także w sieci T-Mobile i P4. Niestety, rozmowy o podwyższonej jakości możliwe są tylko wewnątrz sieci, bo do tej pory żaden z operatorów nie porozumiał się z konkurentem w sprawie wymiany tego typu ruchu.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: hd voice | orange

w sumie: 42
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24.  2014-07-28 18:21:32

    W orange HD VOICE działa super, ale mam też tel drogi w play i moim zdaniem tez w play działa hdv na 2G :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25.  2014-07-28 18:24:30

    @23
    może problem w tym, że Play ma znikome 2G zwłaszcza po wyłączeniu gsm900 i zastąpieniu go umts900

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26. ~kokoszka  2014-07-28 18:44:03  host: cmv32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam Nokię N8-00 i wspaniale słychać rozmówcę jak jestem zalogowany do 2G więc nie tylko Lumie wspierają HD Voice w sieci 2G

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~Andrek  2014-07-28 19:19:28  host: 178235000024.warszawa.vectranet.pl

    List_of_Smartphones_using_HD_Voice
    http://tlp.is/39y

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-07-28 19:31:21

    @Lemur Xperia m2, brand Orange ma na liście AMR-WB wraz z pozostałymi, Andek wciąż Jellybean.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Paweł W  2014-07-28 21:16:04  host: net-83-175-143-22.markom.krakow.pl

    A czy w xperii L też działa HD voice?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-07-28 21:34:34

    @29
    tak

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~Paweł W  2014-07-29 07:06:22  host: hod18.internetdsl.tpnet.pl

    @pawelec225
    Dzięki za info, ale czy coś jeszcze trzeba w tym telefonie ustawić, aby skorzystać z HD Voice?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2014-07-29 08:40:51

    @31
    nie. dzwonisz normalnie i jeśli będzie możliwość rozmawiania w HD Voice to tak się stanie. Twój telefon jest brandowany?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    33. ~  2014-07-29 09:01:38  host: public-gprs517444.centertel.pl

    Jakim cudem działa hdvoice w Orange na 2G skoro normalnie zrzuca z FR na HR ponieważ mają za mało zasobów na GSM. Aż muszę yo sprawdzić. ... Czy SE W995 ma hd voice po 2G?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    34. ~Paweł W  2014-07-29 09:10:19  host: aazu73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @pawelec2225
    Telefon nie jest brandowany, kupiony w Euro RTV poza dystrybucją operatorską. Sorki że dopytuje o szczegóły ale jak kupiłem telefon to musiałem ściągnąć ustawienia od Orange pod internet, sms i mms.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    35. ~Gimmickz  2014-07-29 09:49:43  host: 89-77-33-186.dynamic.chello.pl

    Kto mi włączył to gó$$no. Dzwonie do swojej narzecoznej i jakbym rozmawiał z syntezatorem. Dźwięk jest koszmarny, cyfrowy. W zgiełku ulicy to "odszumianie" działa tak, że nie sposób zrozumieć co druga osoba mówi. Muszę się zatrzymać i prosić i powolną dokładną intonacje. Kończy się to tak, że muszę do narzeczonej dzwonić na numer służbowy (T-mobile) aby się spokojnie dogadać, bo na jednym koncie abonenckim jak mamy nasze telefony z orange- ni cholery nie idzie się porozumieć. Może jakbym dzwonił do obcej mi osoby to byłoby okej, ale nie do osoby której głos w normalnych warunkach rozpoznałbym wśród 100 innych. Tutaj nie dość, że czuje się jakbym rozmawiał z robotem przez syntezator, to w niektórych warunkach jakość takiego połączenia jest zwyczajnie gorsza...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2014-07-29 11:21:52

    @34
    W takim razie powinno działać jeśli tylko będziesz połączony z 3G i rozmówca będzie miał w telefonie HD Voice i również będzie w 3G orange. Co do ustawień to jest normalne. Występuje w każdej sieci. Próbowałeś już porozmawiać z kimś kto również ma HD Voice?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37.  2014-07-29 11:23:51

    @35
    to jest raczej problem Twojego telefonu. może spróbuj połączyć się z siecią 2G? wtedy HD Voice przestanie działać, jeśli Twój telefon nie obsługuje HDV w 2G

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~Gimmickz  2014-07-29 14:24:49  host: 89-77-33-186.dynamic.chello.pl

    @37
    Wiesz - Mam Sony Xperia Z1 - dźwięk chyba brzmi tak jak powinien - bo z niektórymi jak mi się załączy to jest "akceptowalnie", ale nie podoba mi się "zmuszenie" użytkownika do korzystania z tego i wybiórczość tego rozwiązania... Chciałbym słyszeć głos swojej narzeczonej a nie coś ala syntezator i podźwięk jak przez Skype... głos brzmi zupełnie inaczej

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39.  2014-07-29 14:34:06

    @38
    można ten kodek wyłączyć w menu serwisowym, ale nie pomogę Ci, bo nie wiem jak to u Ciebie będzie wyglądało. możliwe, że ktoś poruszał już ten temat na jakiś forach