Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HD Traffic dla TomToma

HD Traffic dla TomToma

sirmark 16 Listopada 2007 19:51

0 0

tomtom hdTomTom zaprezentował w Amsterdamie usługę HD Traffic wraz z pierwszym urządzeniem, które będzie ją obsługiwać.

HD Traffic ma być usługą znacznie bardziej dokładną od standardowego TMC. To wszystko za sprawą współpracy z Vodafone. HD Traffic pokazywać będzie miejsca gdzie znajdują się korki, a także czas w jakim będziemy w stanie przejechać z punktu A do B. Informacje te będą docierać do użytkownika co trzy minuty, czyli pięć razy szybciej niż w przypadku standardowego TMC. Została również zwiększona liczba dróg na których widać komunikaty. Będą to teraz nie tylko główne drogi i autostrady, ale także te poboczne. Zwiększyć to ma dziesięciokrotnie pokrycie drogowe, na którym obserwować będziemy korki itp. Usługa ta będzie dostępna na razie w Holandii, jednak w przyszłym roku, TomTom planuje poszerzyć zakres działania na pozostałe kraje Europy.

Wraz z pojawieniem się nowej usługi miała również miejsce premiera TomToma ONE XL HD Traffic, który jest pierwszym urządzeniem współpracującym z wymienioną usługą. Nowy ONE XL wyposażony jest w wejście na kartę SIM, która będzie niezbędna do współpracy z HD Traffic. Koszt nowego TomToma to 399 Euro i w tej cenie będziemy mieli nową usługę aktywną przez pierwszy rok. Po jej zakończeniu, do dalszego funkcjonowania będziemy musieli opłacać miesięczny abonament w wysokości 9,95 Euro.
Pytanie, co ze starymi użytkownikami TomToma? Otóż pojawiają się propozycje, aby udostępnić specjalny model ładowarki, która będzie miała wejście na kartę SIM. Takie rozwiązanie pozwoli udostępnić nową usługę każdemu, kto ma urządzenie TomToma.

gps24

Źródło tekstu: blogn.pl     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2007-11-17 09:35:06

  wszystkie te gadżety są bardzo fajne, ale te wizje Orwella kiedys sie spelnia

 • 0

  2. ~cash  2007-11-17 10:15:25  host: gpy138.internetdsl.tpnet.pl

  model biznesowy prosty - najpierw przyzwyczaić a później wydoić. Podobne rozwiązania stosują dealerzy

 • 0

  3. ~Ant  2007-11-17 21:54:07  host: chello084010154233.chello.pl

  ciekawe co dokładnie znaczy "pozostałe kraje Europy", czy Polska to jeszcze kraj gdzie dojenie nie jest uzasadnione ekonomicznie dla TomToma?

 • 0

  4. ~Gigant  2007-11-27 19:39:43  host: aayv121.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mio już od jakiegoś czasu oferuje coś takiego w swoim modelu H602, więc nie ma co siępodniecać. w Polsce tomtom jest jeszcze stanowczo za słaby. jednak mocno rozwijane Miomaps mają większe szanse powodzenia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-150-98.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet