Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe zbuduje sieć szkieletową w Podkarpackiem

Hawe zbuduje sieć szkieletową w Podkarpackiem

LuiN 8 Lipca 2013 22:45

0 0

Spółka z Grupy Hawe jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na realizację projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie".

Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, spółka należąca do Grupy Hawe, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na realizację projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie". Projekt obejmuje realizację, utrzymanie i zarządzanie siecią szerokopasmową o długości 2006 km, jak również świadczeniu usług z jej wykorzystaniem.
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 - Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. Warunki projektu zakładają zaprojektowanie i wybudowanie na terenie Województwa Podkarpackiego pasywnej sieci szerokopasmowej, węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zapewniającej mieszkańcom, podmiotom publicznym oraz gospodarczym możliwość korzystania z usług teleinformatycznych oraz z multimedialnych zasobów informacji i usług świadczonych elektronicznie. Po wybudowaniu sieci projekt zakłada konieczność utrzymania oraz zarządzania siecią szerokopasmową, jak również umożliwi generowanie przychodów telekomunikacyjnych na terenie województwa Podkarpackiego.

Szczegółowe warunki projektu przewidują wybudowanie na terenie województwa 2006 km szkieletowej i dystrybucyjnej sieci światłowodowej a także 189 węzłów dystrybucyjnych oraz 14 węzłów szkieletowych.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: hawe

w sumie: 6
 • 0

  1. ~xx  2013-07-08 23:31:59  host: 89-76-254-235.dynamic.chello.pl

  a kto to finansuje? :o

 • 0

  2.  2013-07-09 04:14:04

  Mnie zastanawia coś innego. Czy Soloż też dostał dotację na budowę sieci w moim województwie? Bo patrząc na mapę zasięgu podkarpackie zaraz po śląskim jest najlepiej pokryte LTE, o ile śląskie można zrozumieć (duża urbanizacja) to dlaczego akurat podkarpackie to nie rozumiem. Podejrzewam, że jakieś dotacje musiały być.

 • 0

  3. ~  2013-07-09 05:31:02  host: v48-13.opera-mini.net

  dotacje czy nie to aż dziwi że tylko jedna firma się zgłosiła ale zarabiać chciałyby wszystkie firmy

 • 0

  4. ~  2013-07-09 05:45:54  host: v39-15.opera-mini.net

  inwestycja obciążona niemal 100% ryzykiem nie wyrobienia sie w terminie. Co za tym idzie duże kary umowne itp. Zobaczcie co sie dzieje w Kielcach. Jeden wykonawca juz zbankrutowal przy budowie miejskiej sieci swiatlowodowej a pozostali ledwo ciągną a inwestycja ma juz ponad rok poślizgu

 • 0

  5. ~  2013-07-09 05:49:57  host: v48-13.opera-mini.net

  4,lepiej zostawić nicość niż rozwijać kraj? nie jesyem z tego woj tylko dlaczego kraj ma być dzielony na lepsze i gorsze miejsca? Polska to nie tylko Warszawa,Pruszków,Wołomin jak się niektórym wydaje,a co do kar to może są ale nikt ich nie musi stosować jeśli inwestycja idzie do przodu nawet z poślizgiem

 • 0

  6. ~  2013-07-09 07:29:26  host: 213-195-170-111.ip.netia.com.pl

  @5, tak, masz rację ale nr 4 odpowiedział numerowi 3 dlaczego tylko jedna oferta wpłynęła. Oczywiście, że lepiej rozwijać kraj ale, jeżeli ty prowadziłbyś działalność, to chciałbyś zbankrutować tylko po to żeby nie zostawić nicości, jak to nazwałeś? Odnośnie kar, to niestety jesteś w błędzie. Kary powinny być, jeżeli nie ma uzasadnienia do aneksowania terminu. Jeżeli kar nie otrzyma wykonawca, to otrzyma je zamawiający po kontroli z U. Marszałkowskiego lub innej.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet