Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe: zatrzymani główny udziałowiec i wiceprezes

Hawe: zatrzymani główny udziałowiec i wiceprezes

WitekT 25 Czerwca 2014 13:54

5 0

Zarząd Hawe poinformował, że dziś zatrzymany został pan Krzysztof Rybka wiceprezes zarządu spółki, a zatrzymanie dotyczy jego domniemanego udziału w tak zwanej "aferze taśmowej". Jednocześnie spółka próbuje przekonać inwestorów, że Marek Falenta nie ma wpływu na jej bezpośrednią działalność.

Marek Falenta i Krzysztof Rybka, czyli dwaj biznesmeni zatrzymani we wtorek na zlecenie praskiego oddziału Prokuratury Okręgowej w Warszawie w toku śledztwa dotyczącego tzw. afery podsłuchowej (inaczej taśmowej lub węglowej), do godziny 13-tej w środę nie zostali jeszcze przesłuchani - wynika ze słów Renaty Mazur, rzeczniczki Prokuratury. Mazur nie ujawnia tożsamości zatrzymanych, pytana wyjaśnia jedynie, że nie zostali oni aresztowani, a zatrzymani na 48 godzin, które mijają w czwartek. Zatrzymanie jest częścią dochodzenia sprawdzającego kto winien jest nielegalnej instalacji podsłuchowych.

Według Renaty Mazur, pani prokurator prowadząca sprawę zapoznaje się ze zgromadzonymi materiałami i zaplanowała "czynności" (przesłuchania) na dziś. O tym, że jednym z zatrzymanych jest Marek Falenta poinformowała we wtorek Gazeta Wyborcza.
Dziś tożsamość drugiego biznesmena - Krzysztofa Rybki - zatrzymanego przez organa ścigania podało giełdowe Hawe. Rybka jest wiceprezesem tej notowanej w warszawie firmy budującej sieci światłowodowe, dlatego też z formalnego punktu widzenia działania organów ścigania bezpośrednio jej dotyczą. Natomiast Marek Falenta jest wprawdzie akcjonariuszem Hawe, ale nie zasiada w jej organach władzy. W radzie nadzorczej firmy rolę przewodniczącego pełni jego ojciec - Waldemar Falenta. Zarząd informuje, że zgodnie z jego wiedzą, zatrzymanie wiceprezesa zarządu nie ma związku z jego działalnością w spółkach z Grupy Kapitałowej Hawe oraz pełnionymi przez niego funkcjami w organach tych spółek. Ww. zdarzenie nie ma wpływu na zarządzanie i działalność operacyjną spółek GK Hawe. Zarząd spółki zachowuje prawo do reprezentowania spółki w pełnym zakresie - zapewnił zarząd Hawe, kierowany przez Krzysztofa Witonia.

Hawe podtrzymało również, że zatrzymany tego samego dnia Marek Falenty nie wpływa na działalność światłowodowej grupy. Jednocześnie w związku z informacjami dotyczącymi domniemanego udziału jednego z akcjonariuszy spółki w tak zwanej "aferze taśmowej", zarząd spółki informuje akcjonariuszy, że wymieniany w mediach akcjonariusz nie zasiada w żadnych organach spółek należących do Grupy Kapitałowej Hawe i nie ma bezpośredniego wpływu na ich bieżącą działalność - czytamy w komunikacie.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: hawe | krzysztof rybka | marek falenta

w sumie: 11
 • 1

  4. ~  2014-06-25 15:12:11  host: 178-37-239-20.adsl.inetia.pl

  Falenta wyraził zgodę na publikację pełnego nazwiska, więc nie ma konieczności kropkowania.

 • 1

  5.  2014-06-25 15:15:36

  gdy GPO była szefową w gazownictwie - afera z zakulisowymi układami z Ruskimi, teraz GPO w RN Hawe - i udziałowiec oraz wiceprezes za kratami ... przypadek ? ;P

 • 0

  6. ~rough  2014-06-25 17:09:49  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

  Co to? Dalszy ciąg odwetu bandy Tuska, za to że ktoś nagrał kryminalno mafijne rozmowy kolesi z PO? Może jeszcze zamkną teraz redaktorów którzy opublikowali rozmowy? Już - pierwszy raz w historii Polski - zrobiono najazd służb specjalnych na redakcję, za publikację nieprzychylnych rządowi artykułów, tylko dzięki radykalnej obronie redakcji przez dziennikarzy nie udało się Tuskowi i jego przydupasom z prokuratury zablokować publikacji następnego numeru... Aresztowani powinni być: Nowak, Sienkiewicz, Belka i Tusk!

 • 0

  8. ~pabloki  2014-06-25 17:22:45  host: 46.205.64.103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  @7 zdziwisz sie ale on nie odejdzie . Po głosowaniu nad wotum zaufania będzie tryumfował. Jest zbyt zainstalowany.

 • 0

  9. ~Staszi  2014-06-25 17:36:05  host: ptcnat.t-mobile.pl

  Chłopaki z "Nocnej Zmiany" trzymają się mocno.

 • 0

  10. ~kamyk  2014-06-25 18:03:15  host: host942311204.microchip.net.pl

  O! - teraz już wiem o co chodzi z tą kupą kamieni - to było o tym ruskim węglu ze składów pana F

 • 1

  11.  2014-06-25 18:42:27

  @rough

  Ale facet, który startuje z 2000zł nie jest w stanie zrobić takiej kasy od 2000 roku, dzisiaj ocenia się go na 440 mln zł :D Może nie typowy słup, ale jednak to nie jest zwykła kariera ;)

 • 0

  12. ~  2014-06-25 19:56:42  host: n15-07-03.opera-mini.net

  6,trzeba się za pewen czas zainteresować czy czasem urzędy skarbowe nie będą robiły problemów Wprost-owi,
  narazie wychodzi na tl,że winni są ci którzy nagrali i ujawnili nagrania, a nie ci którzy ujawniali tajne info publicznie i służby które niby zabezpieczały tych polityków też za nic nie odpowiadają,czy oni wszyscy politycy i służby oprócz nagrywających są niepoczytalni że za nic nie odpowiadają ?

 • 0

  13. ~  2014-06-25 20:03:11  host: n15-07-03.opera-mini.net

  jest jeszcze jedna kwestia,że politycy nagrani,którzy mówią,że rozmowy były prywatne,płacili publicznymi pieniędzmi i tu powinno się pojawić doniesienie do prokuratury że za prywatne jedzenie płacą publicznymi pieniędzmi, oprócz tego drugie doniesienie do prokuratury na tych polityków powinno być że ujawnili publicznie informacje o których powinni rozmawiać tylko w służbowych pomieszczeniach

 • 1

  14. ~  2014-06-25 20:15:27  host: n15-07-03.opera-mini.net

  a trzecie doniesienie do prokuratury powinno się tyczyć niedopełnienia obowiązków przez służby odpowiedzialne za polityków że mimo niby ochrony dal radę ich nagrać,
  dlaczego w tym zakresie prawo nie jest przestrzegane,

  a co do nagrywających to nawet Amerykanie mogliby nagrać rozmowy polityków z satelity, nawet nie macie pojęcia jakimi rozwiązaniami dysponują służby,oczywiście nie piszę że nagrywali Amerykanie tylko że służby mają takie możliwości,

  skoro ochrona rządu nie zna się na swojej pracy to proponuje rozwiązać tą służbę bo efekt z tą służbą i bez niej jest taki sam,

  a karać trzeba nie nagrywających tylko ujawniających tajne info i spiski polityków bo realnie to politycy bardziej mogą szkodzić krajowi stanowieniem złego prawa niż ktoś kto nagrywa, jak sędzia będzie mądry to da kelnerom wyroki w zawieszeniu albo żadnych jeśli uzna,że nagrali ale nie są winni temu że politycy gadają na prawo i lewo o tym o czym nie powinni,czyli że nie mogą odpowiadać za zachowanie polityków,którzy powinni mieć uchylony immunitet

 • -1

  15. ~pabloki  2014-06-25 22:39:58  host: 46.204.150.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Ważne , jak pisałem wcześniej nasz miłosćiwie nam panujący płemieł zgodnie z wcześniejszym moim komentarzem uzyskał wotum zaufania. Jednak odpowiednia instalacja premiera pomaga. Teraz na wasze życzenie rząd ma mandat zaufania.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet