Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe zaczyna budowę III etapu ringu światłowodowego

Hawe zaczyna budowę III etapu ringu światłowodowego

WitekT 4 Lipca 2010 11:33

0 0

Hawe przygotowuje kilka dużych kontraktów, zakończyło budowę punktów styku z zagranicą i będzie mogli świadczyć usługi transmisji danych, a nie tylko dzierżawić czy sprzedawać sieć światłowodową - mówi Parkietowi prezes firmy Robert Kwiatkowski.

Hawe zaczyna też budowę trzeciego etapu ringu światłowodowego. Najprawdopodobniej będzie to robić samodzielnie, wcześniej nie wykluczano, że do tej inwestycji zostanie pozyskany partner, który wziąłby na siebie część finansowania. W tym roku warszawska spółka potrzebuje 15-20 mln zł.
Kwiatkowski wierzy w część budowlaną grupy. Spółka podpisała umowę ramową z Aero2 dotyczącą budowy przyłączy do masztów tego operatora. Wcześniejsze plany zakładały, że do Hawe wniesione zostaną wszystkie udziały Sferii, za co Zygmunt Solorz-Żak miałby dostać akcje operatora światłowodów. Do transakcji jednak nie doszło, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet