Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe, TP Teltech i Alcatel-Lucent zbudują sieć szerokopasmową w warmińsko-mazurskiem

Hawe, TP Teltech i Alcatel-Lucent zbudują sieć szerokopasmową w warmińsko-mazurskiem

WitekT 21 Lutego 2013 09:47

1 0

19. lutego zarząd województwa warmińsko-mazurskiego uznał ofertę spółki zależnej Hawe - Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe za najkorzystniejszą w przetargu o zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym dla przedsięwzięcia polegającego na realizacji, utrzymaniu i zarządzaniu siecią szerokopasmowego Internetu realizowanego w ramach projektu Szerokopasmowej Sieci Polski Wschodniej w Województwie Warmińsko-Mazurskim.

Projekt Szerokopasmowej Sieci Polski Wschodniej w Województwie Warmińsko-Mazurskim zakłada zaprojektowanie, budowę, utrzymanie oraz zaoferowanie usług z wykorzystaniem infrastruktury teleinformatycznej na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tworzącej ponadregionalną sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu o długości około 2,2 tys. km. Wartość projektu wynosi blisko 330 mln zł netto.
Zobacz: Hawe, Alcatel-Lucent i TP Teltech podpisali umowy o sieci w warmińsko-mazurskim.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: alcatel-lucent | hawe | tp teltech

w sumie: 2
  • 0

    1. ~bre  2013-02-21 15:03:55  host: gvz18.internetdsl.tpnet.pl

    W mojej gminie będzie AŻ jeden punkt do którego dotrze światłowód :) jest to największa miejscowość gdzie nie ma problemu z 20Mb oraz działają 2 sieci wifi. Jest kilkanaście miejscowości gdzie nie ma możliwości technicznych na "normalny" internet (brak 3G w całej gminie, w połowie CDMA) ale nie zostały wzięte pod uwagę mimo moich uwag. Niech mi teraz ktoś odpowie która z firm wynajmie teraz ten światłowód i po co w miejscowości gdzie nie ma problemu z internetem a cena dzierżawy będzie zapewne zaporowa?

  • 0

    2.  2013-02-21 15:19:56

    bre: to problem wszystkich tego typu sieci... Tam będzie wiatr hulał... Samorządy nie mają bladego pojęcia o biznesplanie...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet