Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe Telekom dostał drugą szansę

Hawe Telekom dostał drugą szansę

orson_dzi 7 Marca 2016 11:06

4 0

3 marca Sąd Rejonowy w Warszawie otworzył postępowanie sanacyjne Hawe Telekom, a na zarządcę wyznaczył kancelarię PMR Restrukturyzacje S.A. Postępowanie ma zapewnić ochronę interesów wierzycieli i zachować przedsiębiorstwo przy życiu. To jedno z pierwszych w Polsce tego typu postępowań w warunkach nowych przepisów ustawy Prawo Restrukturyzacyjne i Prawo Upadłościowe, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku.

Celem postępowania sanacyjnego będzie ochrona działalności operacyjnej przedsiębiorstwa i zapobieżenie upadłości przy jednoczesnej ochronie interesów wierzycieli przedsiębiorstwa i ich spłaty w drodze zawarcia układu - tłumaczy Maciej Pietrzak, prezes PMR Restrukturyzacje S.A.
Chodzi o to, aby objąć ochroną spółkę w trakcie jej restrukturyzacji i umożliwić jej powrót do działań operacyjnych, obsługi klientów. To najlepsze rozwiązanie zarówno dla spółki, jej pracowników, ale także dla wierzycieli, aby mogli odzyskać swoje wierzytelności - tłumaczy Maciej Pietrzak.
Na skutek wydanego postanowienia, z dniem 3 marca 2016 roku, zawieszone zostały, z mocy prawa, wszelkie prowadzone dotąd wobec spółki postępowania egzekucyjne, a wszczynanie nowych w trakcie trwania postępowania jest niemożliwe.

To pierwsze takie postępowanie sanacyjne wszczęte przed największym w Polsce Sądem Restrukturyzacyjnym, po zmianie przepisów restrukturyzacyjnych i upadłościowych, które weszły w życie 1 stycznia 2016r. Nowe przepisy wprowadziły tzw. "politykę nowej szansy", czyli strategię ukierunkowaną na ochronę przedsiębiorców, miejsc pracy, kapitału intelektualnego i know-how.

Źródło tekstu: PMR Restrukturyzacje      

Dodaj do:

Tagi: hawe telekom

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet