Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe świadczy usługi dla operatorów

Hawe świadczy usługi dla operatorów

sirmark 30 Sierpnia 2007 11:47

0 0

Hawe, niezależny operator telekomunikacyjny, kończy budowę pierwszego etapu własnej sieci światłowodowej o długości 1,3 tys. km i rozpoczyna oferowanie usług "triple play" dla lokalnych operatorów sieci Internet i TV.

Ma to być wstęp do realizacji strategii pierwszego w kraju, niezależnego "operatora dla operatorów", który koncentruje się na usługach kierowanych jedynie do lokalnych i ogólnopolskich firm telekomunikacyjnych. Docelowo spółka planuje wybudowanie szkieletu sieci światłowodowej o długości ponad 4 tys. km, okalającej mapę Polski.

Obecnie spółka planuje uruchomienie linii światłowodowej na całej "ścianie wschodniej" Polski, a w szczególności w relacji Gdańsk - Olsztyn - Suwałki - Białystok,- Biała Podlaska - Lublin - Zamość - Tarnów - Kraków. Relacje te będą obejmowały obszar, który do tej pory znacznie ustępuje kroku w zakresie rozwoju i dostępności usług telekomunikacyjnych w odniesieniu do pozostałych regionów Polski. Obecnie trwa projektowanie relacji Poznań - Leszno - Wrocław, co będzie dopełnieniem i zamknięciem całej pętli ogólnopolskiej. Z końcem bieżącego roku spółka osiągnie niemal 100% gotowość techniczną do realizacji założeń strategii dotyczącej usług operatorskich na istniejącym odcinku sieci oraz możliwość szybkiego i sprawnego rozciągnięcia tychże usług na nowopowstające odcinki.
Spółka oferuje także kompleksowe wykonawstwo w zakresie budowy sieci telekomunikacyjnych oraz realizację usług operatorskich w oparciu o własną, ogólnopolską sieć światłowodową. W obrębie sieci spółka oferuje dzierżawę włókien światłowodowych w relacjach miejskich i międzymiastowych.

Telewizja cyfrowa to jeszcze jeden element oferty Hawe, tym ciekawszy, że jest to usługa zakupu hurtowego usługi telewizji cyfrowej dla operatorów. Spółka wybrała już dostawcę systemu dla telewizji cyfrowej dla 1 Etapu - obecnie trwa implementacja rozwiązania. Usługa będzie gotowa z końcem 2007, a już teraz wybudowana została cyfrowa stacja czołowa wraz z polem antenowym.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~  2007-08-30 18:37:13  host: inet20909na-1.eranet.pl

  hmmm. to chyba dobrze?

 • 0

  2. ~CHrome_TP  2007-08-30 18:39:58  host: 212.160.172.70

  To bardzo dobrze, im więcej dobrze rozbudowanej infrastruktury sieciowej o dużej przepustowości tym lepiej dla nas (jako kraju)

 • 0

  3. ~ttt  2007-08-30 18:56:29  host: ip-89-174-125-135.multimo.gtsenergis.pl

  "do realizacji strategii pierwszego w kraju, niezależnego "operatora dla operatorów", który koncentruje się na usługach kierowanych jedynie do lokalnych i ogólnopolskich firm telekomunikacyjnych" Niech żyje marketing :-). Przecież są już inne firmy, które to robią np. Śląskie Sieci Światłowodowe 3S.pl. Zatem Hawe chyba już nie jest pierwsze.

 • 0

  4.  2007-08-30 23:31:51

  3S dziala na terenie slaska i okolic a tutaj ma byc cala PL. co do sieci, pewnie beda dzierzawic wlokna od kolejowki albo innych, wiec jak zlomiarze pomyla swiatlo z miedzia to padnie kolejowka, gts jak i hawe :P tak jak to jest w czestochowie, gdzie nie ma backupa z drugiej strony ;)

 • 0

  5. ~aaa  2007-08-31 10:39:48  host: gal126.internetdsl.tpnet.pl

  Chyba słabo znają swoją konkurencję, skoro kusza się o takie "pierwsze".

 • 0

  6. ~bbb  2007-08-31 19:26:07  host: reserved13.232.daminet.pl

  Najgorzej jak ktos nie wie a sie wypowiada :) Nie ma mowy o zadnej dzierzawie wlokien, wszystko jest budowane od podstaw. Dla tych co nie wiedza proponuje przynajmniej czytac ze zrozumieniem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet