Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe rozpoczyna proces poszukiwania inwestora strategicznego

Hawe rozpoczyna proces poszukiwania inwestora strategicznego

LuiN 31 Lipca 2014 07:57

0 4

Grupa Hawe rozpoczęła proces poszukiwania inwestora strategicznego. Ma on na celu znalezienie takiego partnera, który mógłby wzmocnić grupę w realizacji jej strategicznych projektów.

Zarząd uważa, że wzmocnienie struktury właścicielskiej spółki poprzez pozyskanie silnego partnera, który zaangażowałby się w tworzenie wartości Hawe, byłoby korzystne dla realizacji strategii Spółki a w konsekwencji również dla obecnych jej Akcjonariuszy. Strategia Hawe potrzebuje silnego wsparcia również z poziomu właścicielskiego - mówi Krzysztof Witoń prezes zarządu Hawe.

W celu zapewnienia transparentności procesu, a w szczególności przeprowadzenia procesu z poszanowaniem praw wszystkich akcjonariuszy, zarząd spółki rozpoczął współpracę z kancelarią prawną Greenberg Traurig Grzesiak sp.k., której zadaniem będzie doradztwo w zakresie procedur związanych z udostępnianiem informacji oraz kompleksowa kontrola nad procesem poszukiwania inwestora.

Proces poszukiwania inwestora strategicznego został zainicjowany przez spółkę w związku z informacjami na temat rozważanej sprzedaży pakietu akcji spółki przez jednego z akcjonariuszy spółki. Spółka podkreśla, że proces prowadzony przez spółkę nie jest uwarunkowany działaniami, które prowadzi jeden z jej akcjonariuszy.

Zobacz: Marek Falenta chce sprzedać wszystkie posiadane akcje Hawe
Zarząd ocenia, że transakcja może mieć pozytywny wpływ na spółkę, jednak staramy się nie komentować doniesień prasowych, które mogą tworzyć atmosferę spekulacyjną wokół akcji Hawe - podkreślił prezes Witoń.

Zobacz: Zmiany w radzie nadzorczej Hawe

Zobacz: Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej Hawe w związku z "aferą taśmową"

Grupa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Ponadto, poprzez dedykowaną spółkę ORSS realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową o długości ponad 2.200 km w województwie warmińsko-mazurskim oraz sieci w województwie podkarpackim o długości ponad 2.000 km. Wartość tych projektów realizowanych w latach 2013-2015 wyniesie 627 mln zł. W 2013 roku Grupa Hawe zanotowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 51,1 mln zł i przychody w wysokości 175,0 mln zł. Oznacza to wzrost o odpowiednio 202% i 62% w stosunku do poprzedniego roku. Wyniki są poparte pozytywnymi i wysokimi przepływami finansowymi.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: hawe | krzysztof witoń

w sumie: 2
 • 0

  1. ~Dyrektor Internetu w Polsce  2014-07-31 09:39:34  host: 193.106.129.2

  no i przyjdzie kolejny i kolejny raz po pierwszym etapie due dilligence, obroci sie na piecie i wyjdzie.

 • 1

  2. ~Zygmunt Solorz Żak  2014-07-31 10:02:49  host: 5.172.252.233

  To mówisz dyrektorze żeby nie brać?
  Chciałem dokupić troszkę światełek....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet