Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe nie dostanie TK Telekom?

Hawe nie dostanie TK Telekom?

LuiN 23 Stycznia 2013 10:30

2 0

Zdaniem Waldemara Stachowiaka, analityka Ipopema Securities, to nie Hawe przejmie w tym roku TK Telekom. Wykluczyłbym Hawe, które po raz kolejny kładzie na stół pieniądze, których nie ma - mówi Stachowiak w rozmowie z PAP. Najbardziej prawdopodobnym nabywcą jest GTS.

Analitycy przewidują, że proces sprzedaży TK Telekom zakończy się w tym roku. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się P4, GTS czy Emitela. Z listy Stachowiak wykreśla Hawe, które zdaniem analityka nie ma środków na sfinansowanie transakcji.

Wydaje się, że bardziej zdeterminowane jest GTS, które łączy z TK Telekom długoterminowa umowa najmu światłowodów i zakup spółki byłby głęboko uzasadniony. Netia pewnie jest mniej zdeterminowana, obstawiałbym GTS - mówi Stachowiak.
W ocenie analityka spółka mogłaby zostać sprzedana po wycenie z transakcji Dialogu, czyli za sześciokrotność EBITDA. Dawałoby to wycenę w okolicach 420 mln zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2013-01-23 11:56:36

  WitekT: dajcie proszę dłuższy czas sesji dla zalogowanych użytkowników. Logowanie się tutaj codziennie to niepotrzebna komplikacja. Na jak długo ustawiony jest teraz czass trwania sesji/ciasteczka?

 • 0

  2.  2013-01-23 14:29:01

  Chyba na czas jednej sesji przeglądarki. Za każdym razem kiedy zamknę przeglądarkę muszę logować się na nowo.

 • 0

  3. ~marioo  2013-01-28 15:08:59  host: axk63.neoplus.adsl.tpnet.pl

  hahaha głupcy.. nikt z prywaciarzy nie dostanie TK Telekom!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet