Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hawe: 42,08 mln zł zysku netto po trzech kwartałach, roczny wzrost o 174%

Hawe: 42,08 mln zł zysku netto po trzech kwartałach, roczny wzrost o 174%

LuiN 15 Listopada 2013 09:36

0 0

Grupa HAWE po dziewięciu miesiącach 2013 roku osiągnęła narastająco 42,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wzrost o 174% w stosunku do wyniku z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Skonsolidowane przychody Grupy HAWE w I-III kwartale wyniosły 120,79 mln zł wobec 72,23 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 67%. Zysk operacyjny na poziomie Grupy wyniósł 47,22 mln zł wobec 20,07 mln zł przed rokiem po wzroście o 135% a wynik EBITDA wzrósł o 120% r/r do 58,95 mln zł wobec 26,70 mln zł przed rokiem.

Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej wyniosły 12,72 mln zł wobec 2,58 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o ponad 390%.
W czerwcu Hawe przedstawiło strategię, która zakłada m.in. przekształcenie spółki z operatora sieci szkieletowej w największego w Polsce otwartego operatora infrastruktury światłowodowej. Podpisano już umowy dotyczące strategicznego partnerstwa z Huawei oraz Alcatel-Lucent.

W dniu 17 września Grupa Hawe zrealizowała transakcję w wyniku której przejęła notowanego na głównym rynku GPW Mediatela. Dzięki temu przejęciu Grupa pozyskała cenną infrastrukturę a także wzmocniła pozycję na telekomunikacyjnym rynku hurtowym i może rozszerzyć ofertę dla operatorów międzynarodowych.

Zobacz: Hawe przejęło kontrolę nad Mediatelem

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: hawe

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet