Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hartmann: są pozytywne sygnały z rynku, ale będziemy oszczędzać

Hartmann: są pozytywne sygnały z rynku, ale będziemy oszczędzać

WitekT 25 Marca 2010 19:18

0 0

PTC ma nadzieję, że przychody spółki będą na podobnym poziomie co w 2009 roku, gdy wyniosły 7,6 mld zł. Cały rynek komórkowy może nadal spadać, ale mniej niż w 2009 roku - poinformował prezes Klaus Hartmann.

Nadal odczuwamy kryzys na rynku, ale porównując nasze wyniki z wynikami konkurentów, PTC dobrze sobie poradziła i jeśli chodzi o zyski i marże to były lepsze niż u konkurentów - powiedział Hartmann.

Prezes wyraził nadzieję, że w tym roku przychody PTC będą na podobnym poziomie co w zeszłym roku.




Mamy już pozytywne sygnały, pomaga nam np. umocnienie złotego, bo wiele wydatków mamy w euro i dolarach. Jednak wojna cenowa może trwać nadal i wszyscy operatorzy muszą oszczędzać, a my jesteśmy na to przygotowani. Wystartowaliśmy z nowym projektem oszczędności kosztów np. w obszarze administracyjnym, utrzymania sieci czy subsydiów do komórek - powiedział Hartmann.

Prezes dodał też, że rynek telefonii komórkowej nadal jeszcze może spadać w 2010 roku - w tempie jednocyfrowym - ale spadek może być już mniejszy niż w 2009 roku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 1

    25.  2010-03-26 10:05:00

    dodek: MTR-y mają znikomy wpływ na zysk.

  • 1

    26.  2010-03-26 10:05:39

    jajko: hehe, tylko nikt nie kwapi się do jego odbioru. ;-)

  • 1

    27. ~Konio  2010-03-26 10:09:15  host: 77-254-85-245.adsl.inetia.pl

    @24 Zyski wcale nie muszą być niższe to przychód będzie niższy ze względu na niższy mtr.

  • 1

    28.  2010-03-26 11:09:06

    Jakby ktos chcial strescic jego wypowiedz to mozna odczytac to tak: Jezeli bedziemy zmuszeni do dalszych obnizek to moze je wprowadzimy, ale aby sie przed tym zabezpieczyc juz teraz bedziemy mniej dotowac sluchawki. Natomiast sami z siebie aby zdobyc nowych klientow i dogonic Plusa i Orange nie obnizymy cen. Smutne ale niestety prawdziwe i tyczy sie tez niestety orange i plusa choc moim subiektywnym zdaniem w nieco mniejszym stopniu

  • -1

    29. ~nani  2010-03-26 11:19:40  host: dpl24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 28 - raczej szczerze mówi, że sytuacja jest jaka jest. Lepsze to niż złotouści Gruszka czy WJ. Zresztą tydzień temu Era zapowiedziała nowe usług i taryfy jeszcze wiosną

  • 1

    30. ~Poll  2010-03-26 11:34:00  host: tr1-97.netfala.pl

    Wiecie jak oszczędza Orange ? Wprowadził od 1 października opłatę 2pln za zdarzenie z *600 . Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że automat "zrzuca" połaczenie tak jakieś 7-10 razy zanim się czegoś dowiesz . Ci którzy podpisali umowy lub przedłużenia przed październikiem kontakt z BOKiem mają za darmo . Oni jednak nie są "zrzucani" no bo i po co skoro nie płacą . Przetestowałem to na kilku telefonach .

  • 1

    31.  2010-03-26 11:45:40

    Zapowiedziala ale jeszcze nic nie wprowadzila, a taki np Orange (nie mowie o WJ ktory rzeczywiscie z Gruszka moglby sobie prawie reke podac) wprowadzil taryfe ze stawka 29gr a era w Tak Taku spi a w abo daje tylko proocyjnie minuty gdzie koszt realny dopiero wychodzi konkretnie. Niemcy w erze dobrze licza i widac ze narazie nie chca specjalnie duzo wydawac a zdobywanie agresywne rynku pozostawiaja na ewentualne zakonczenie sporow o ere.

  • -1

    32. ~wer  2010-03-26 11:59:32  host: doo192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 31- a Taryfa Jedyna w Erze? Przecież tam też jest 29gr/minuta po wykorzystaniu darmowych. w Orange obecnie nie ma taryf z taką stawką

  • 1

    33.  2010-03-26 14:30:02

    ależ oczywiście że będziemy oszczędzać - jak tylko mi się umowa z erą skończy idę "na kartę" tam są przynajmniej proporcje i nie traktują człowieka jak lola przy przedłużaniu umowy, bo może się przenieść i figę mają!

  • 1

    34. ~  2010-03-26 14:39:14  host: apn-77-115-139-44.dynamic.gprs.plus.pl

    ERA była synonimem jakości ale za czasów Kułakowskiego - niestety z jakością w obecnym czasie nia ma nic wspólnego. Zawsze miałem telefony w ERZE ale przez ostatnie dwa lata w Orange. Po dwóch latach wróciłem do ERY ciesząc się, iż przynajmniej będę miał dobrą jakość. I się przeliczyłem - ERA stanęła zupełnie. Inni Operatorzy poszli do przodu!!! pod względem infrastruktury!!! bo jeśli chodzi o ERĘ i obsługę Klienta, stabilność połączeń to chyba nie ma sobie równych - mówię o obszarach w których wszyscy Operatorzy mają bardzo dobre pokrycie - w tychobszarach prawie się nie zdarza, żeby sieć była zajęta lub zerwało połączenie - o takij jakości piszę. Natomiast trzeba sobie jasno powiedzieć: pomimo, iż w statystykach ERA nie ma wcale najmniej BTSów to ogólnie zasięg ma najsłabszy lub niestabilny. Ostatnie jeździłem samochodem w po Bieszczadach z ERĄ - z grzeczności nie będę się wypowiadał. Koledzy, jesli nie ERA to kto? to Kto ma ma w obecnej chwili najlepszą jakość? - raczej nie Orange!!! może Plus?

  • 1

    35. ~kukuł  2010-03-26 15:00:50  host: aot31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sieci komórkowe uważam dobijają koszty sieci sprzedaży. W moim mieście każdy z operatorów ma wiecej punktów niż potrzeba, ale okej jakoś to się kręci. Za 1,5 roku otwierają się 2 nowe galerie handlowe. Licząc że każdy salon zatrudni min 4 pracowników po 4000 brutto czyli 16000 brutto na miesiąc W ciągu roku da to około 200 tys zł na 1 sklep, 2 centra wiec 400 000. Jak dodamy wynajem, mega ceny za prąd, za srodki trwale itp To wyjdzie pewnie mln złotych za 2 extra punkty. Pozostałe 2 firmowe które już są to wiecej niż powyższe kwoty bo wiecej tam ludzi pracuje. Wiec mozna powiedziec 1 sredniej wielkosci miasto i koszt na rok ponad 2 mln złotych za 4 sklepy. Cala Polska to wyjdzie z 500mln kosztów utrzymania firmowek i apsów. Wiec moral jest taki ze sieci powinny isc w internet, telesprzedaz i multisalony prowadzone przez firmy zewnterzne. Bzdura jest ze w każdym CH mamy po 6-8 sklepów operatorów! Z drugiej strony ludzie zmieniaja czesto siec bo w innym punkcie obsługa była nie miła...

  • 1

    36. ~azazel  2010-03-26 15:22:15  host: dpg99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obcnie raczej operatorzy promują zakupy przez net, albo przesyłki kurierskie. Zatem walczą z kosztami "lokalowymi". a to co ,mówi o rynku Hartmann to nawet P4 potwierdza

  • 1

    37. ~  2010-03-26 15:29:28  host: apn-77-115-139-44.dynamic.gprs.plus.pl

    do 35. Nie wiem co sądzić o twojej wypowiedzi. W każdym mieście oscylującym ok. 200 tys. mieszkańców powinny być salony firmowe plus Galerie Handlowe inni nie otrzymali by autoryzacji. ALe czy to by wystarczyło? W jaki psoób przełozoło by się to na obniżki dla Klientów końcowych (indywidulanych)? - wydaje mi się, iż nijak! Byłby to zysk tylko i wyłącznie Operatora, który nie koniecznie chciałby inwestować w sieć. Jeśli już tak będzie, że większość sprzedaży pójdzie w internet to najprawdopodobnej rozmowy będą darmowe!!! Wydaje mi się, iż ten proces po części już się zaczął - wdrażanie usług typu darmowa sięć dla indywidulanych raczej nie przysparza duzych dochodów PSD? niby telefon sprzedany to telefon ale przychód Operatora jest trochę inny - i nie mam tu na myśli spadających cen tylko darmowych rozmów wewnątrz sieci. A Operator też głupi nie jest - jeśli sam nie zarobi to dlaczego ma dawać zarobić innym. Chyba, że ten inny ma większość Klientów Biznesowych oczywiście z ograniczoną liczbą SIM - bo grybe ryby osbługują tylko Operatorzy. Powoli ten proces wyniszczy małe punkciki GSM.

  • -1

    38. ~olaf  2010-03-26 18:58:11  host: 87-205-147-254.adsl.inetia.pl

    To fakt to co mówi ten prezes o rynku jest prawdą i to nie tylko oni tak mówią. Jak to będzie czas pokaże. Ale Era radzi sobie najlepiej na rynku z W3. Ciągle pozyskują klientów. Oszczędności są zawsze wskazane.

  • 1

    39. ~  2010-03-26 19:10:06  host: ip-89-174-120-18.multimo.pl

    Dalej wysyłają te spamy o mercedesach, czy już przestali?

  • 1

    40. ~były erowiec  2010-03-26 19:42:26  host: 62.93.58.212

    Owszem Panie Prezesie, na mnie już oszczędzacie, bo już wam nie obciążam przekaźników... POZDRAWIAM Panie Hartman i życzę dalszych takich "sukcesów" w olewaniu stałych abonentów... PS. Sory forumowicze, że trochę nie na temat, ale z reguły jak coś widzę o zdziERZE, pozwalam sobie napisać o tej sieci w rewanżu za jej poczynania z byłym abonentem o 10-letnim stażu...

  • -1

    41. ~Olaf  2010-03-26 21:31:33  host: 87-205-147-254.adsl.inetia.pl

    Ja tam nie wiem czemu niektórzy tak piszą o niektórych sieciach. U mnie brat jest od jakiś 8-9lat w Erze i zawsze zadowolony.

  • 1

    42.  2010-03-27 08:08:44

    Wiem jak będzie. Zwolnią 100 sprzątaczek. Zaoszczędzą 100 x 1000 = 100 tysięcy. Prezes dostanie podwyżkę 50 tysięcy. Jest oszczędność 50 tysięcy? Jest!

  • 1

    43. ~  2010-03-27 18:40:08  host: ip-89-174-120-18.multimo.pl

    41. Ja też w Erze byłem dziewięć lat. I teraz jestem zadowolny (że byłem).

  • 0

    44. ~BOSS  2010-04-14 08:50:45  host: c236-55.icpnet.pl

    Z jednej strony Era dąży do tego aby Autoryzowane Punkty Sprzedaży (APS-y) sprzedawały ich produkty a z drugiej strony robią wszystko aby im jak najmniej zapłacić. Dlatego też APS-y aby osiągnąć premię, tzw. bonusa muszą sprzedać naprawdę sporo, w tym internet stacjonarny (mało popularny wśród klientów Ery, bo drogi). Promując sprzedaż internetową Era dociera do szerokiej rzeszy osób, a przy okazji oszczędza na kosztach.

Dodaj swoją opinię