Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Hartmann chce odbudować pozycję PTC

Hartmann chce odbudować pozycję PTC

WitekT 18 Grudnia 2006 11:24

0 0

Ceny za rozmowy komórkowe w Polsce mocno spadały w ostatnim okresie i będą dalej zmniejszać się w związku z wejściem np. operatorów wirtualnych - uważa Klaus Hartmann, prezes PTC.



Według Hartmanna, w wyniku konfliktu udziałowców PTC straciła w ciągu dwóch lat 10% swojej wartości. Choć PTC ma teraz najwięcej klientów spośród polskich operatorów, bo ponad 12 mln, to zdaniem prezesa PTC mogłaby ich mieć więcej. Upatruje też w rebrandingu szansy na odbudowanie pozycji firmy sprzed feralnego konfliktu. Będzie on miał miejsce najwcześniej w II kwartale 2007 roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Przede wszystkim zwiększy się portfolio naszych usług i produktów. Będzie bogatszy wybór aparatów telefonicznych w lepszych cenach. Jako grupa T-Mobile mamy większą siłę przetargową w negocjacjach z producentami. (…) Rebranding nie przyniesie raczej automatycznego obniżenia stawek. To będzie się dokonywać naturalnie. Oczywiście inaczej się ma sprawa w przypadku roamingu, czyli taryf międzynarodowych. Jako T-Mobile możemy zaoferować korzystniejsze rozwiązania niż obecne. - argumentuje Hartmann w wywiadzie dla Dziennika.

Deutsche Telekom we wstępnych prognozach zakłada, że przyszłoroczne przychody PTC będą zbliżone do tegorocznych. Według Hartmanna wynika to z realnej oceny sytuacji, a nie słabej kondycji firmy. Jego zdaniem rynek jest coraz bardziej konkurencyjny i coraz bardziej nasycony. Wejdą nowi gracze, stawki połączeń będą spadać. Wchodząc na rynek z nową usługą, trzeba ją oferować w atrakcyjnej cenie - dodaje.

Zdaniem prezesa PTC, zarówno firma kierowana przez niego, jaki i Centertel czy Polkomtel muszą się teraz skupić na cięciu kosztów. Hartmann nie odpowiedział na pytanie czy ograniczanie kosztów będzie wiązało się ze zwolnieniami w firmie.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Karol  2006-12-18 11:38:49  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    No a z czym może się wiązać "cięcie kosztów"? Przecież nie z ograniczeniami w wypłatach prezesów spółki:) Swoją drogą przykre jest, że na pracownika patrzy się ciągle jak na "koszt" w firmie (tak jakby ten pracownik nic dla firmy nie robił, a tylko szedł tam i siedział;) ).

  • 0

    2. ~  2006-12-18 11:47:17  host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

    U mnie Era zyska jak poziom sygnalu w poludniowej czesci Aleksandrowa w budynkach bedzie -80dBm a nie tak jak teraz -90-100dBm :/ niech Era wkoncu zacznie nadrabiac zasieg nowymi stacjami... A wtedy wroze jej pelen sukces :)

  • 0

    3.  2006-12-18 11:52:37

    Huehue - Szalony dostanie EDGE od Plusa, to się z narzekaniami przerzuci teraz na zasięg Ery. ;)

  • 0

    4. ~byly  2006-12-18 12:06:52  host: b1b7-atm.krak.tke.pl

    a ja wlsnie skonczylem prace w Erze i widze ze dobrze zrobilem, biorac pod uwage "ciecia kosztów"

  • 0

    5. ~jojo  2006-12-18 12:16:42  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    A według mnie, choć Era ma swoje "drobne" wpadki, to jednak jest najsolidniejszą firmą jak narazie (pomimo tych sporów u góry). Wczoraj, jak np. czytałem o tych problemach z platformą Plusa z początku roku, to (przepraszam użytkowników Simplusa i MIXPlusa) ale myślałem, że się posikam ze śmiechu. Ja w tym czasie nawet nie myślałem będąc w TT, że wogóle mogą być w dzisiejszych czasach takie rewelacje. W mojej ocenie zalety sieci Era przezwycieżają jej wady. :-)

  • 0

    6. ~Jural  2006-12-18 12:19:32  host: 82.160.20.5

    Szalony na Erę anonimowo narzeka :D Ale my i tak znamy tego Pana z miasteczka koło Łodzi :D

  • 0

    7.  2006-12-18 12:40:53

    mi się podoba, że na wszystkie moje zastrzeżenia pracownicy Ptc reagują.

  • 0

    8.  2006-12-18 12:51:46

    Jural- wycielo mi nicka chyba dlatego ze sie nie zalogowalem :) Witek ja narazie wcale sie nie ciesze bo chyba technicy z Plusa albo przypadkiem albo celowo nie "dali" mi edge na tym 2 bts 1166 ;) i w sumie jakbym mial dobry zasieg Ery to z Plusa dawno bym zrezygnowal- w 2007r Era w mym miesicie ma 2stacje uruchomic -jesli to sie stanie a Plus nadal by zapomnial o tym bts 1166 to bez namyslu Plusa zostawie, bo patrzac cennikowo w moim przypadku pakiet biznes Ery jest lepszy od biznes klasy Plusa. Dawno bym z Iplusa zrezygnowal gdyby tylko Era poprawila w moich okolicach zasieg.

  • 0

    9.  2006-12-18 12:52:39

    era pozostała profesjonalną siecią dbającą o klienta.A ostatnie oferty ma lepsze niż orange, poza tym orange to poniekąd tp.sa!!!!

  • 0

    10. ~  2006-12-18 13:11:38  host: dox237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dla mnie era zawsze była liderem.

  • 0

    11. ~xyz  2006-12-18 13:35:58  host: rev-27.malnet.pl

    dox: faktycznie są lepsi od radia erewań

  • 0

    12.  2006-12-18 13:45:59

    Ptc przynajmniej nie próbuje za wszelką cene być nr jeden w taki sposób w jaki to robi orange, czyli dając nagrody za to, że się zwabi do nich klientów.Era przez to, że na górze dzieją się spory sądowe jest wyjątkowo uczciwa i w jej dane i zapewnienia wydają się bardziej wiarygodne.

  • 0

    13. ~jarekt  2006-12-18 14:19:07  host: ect53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie w Opolu tez najgorszy zasieg ze wszystkich sieci. W lecie jest ok ale w zimie jak wybiegam przed dom w samych skarpetkach i t-shercie a rozmowa nie daj bobrze trwa dluzej to robi sie nieciekawie :) Dobrze ze 90% klientow dzwoni na Orange..

  • 0

    14. ~  2006-12-18 15:28:03  host: dqk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja wole ere niż orange.

  • 0

    15. ~Zico  2006-12-18 21:32:37  host: 213.158.194.228

    Moim zdaniem to wlasnie ERA jest firma ktora budzi najwieksze zaufanie. Nigdy nie narzucali sie ze swoimi nowymi uslugami. W smsach promocyjnych sa bardzo powsciagliwi, ich reklamy w TV sa spokojne i wywazone. Pozatym PTC angazuje sie w wiele bardzo szczytnych przedsiewziec takich jak np. powstawanie nowych sal doswiadczania swiata dla niepelnosprawnych umyslowo dzieci. To zupelne zaprzeczenie tego, co robi orange. Ich nachalne reklamy i "nagrody" wzamian za naganianie im nowych klientow sa nie do zniesienia. Dlatego wlasnie bardzo cenie sobie ERE i uwazam ja za firme z klasa i jestem bardzo zadowolony z tego, ze korzystam z uslug tej sieci :-)

  • 0

    16. ~sympatyczny  2006-12-19 00:06:00  host: chello081018196007.chello.pl

    CZY TELEWIZJA KLAMIE? WYSLIJ SMSA O TRESCI "TAK" LUB "NIE" NA NUMER xxxx. KAZDA ODPOWIEDZ NAGRADZAMY. ORANGE. czasem to obciach byc w tej sieci... :( a prosilem zeby mi te durne reklamy wylaczyli :(

  • 0

    17. ~pzremoo  2006-12-19 10:00:12  host: chello087207013250.chello.pl

    boje sie tego rebrandingu jak popatrze jak na tym wyszla idea. mnie jest dobrze w niebieskiej erze:)

  • 0

    18. ~Zico  2006-12-19 15:39:33  host: 213.158.194.228

    I nie wylacza Ci tych smsow sympatyczny. W okresie bledow i wypaczen, kiedy mialem "przyjemnosc" korzystac z tej sieci mialem ten sam problem i mimo SZESCIOKROTNEGO kontaktu z BOK nadal dostawalem ich po kilka dziennie. Sprobuj zalogowac sie na orange online i sam wlaczyc blokade smsow specjalnych. Moze to poskutkuje.

  • 0

    19. ~observator  2006-12-19 17:44:20  host: nat-39.wolomin.net

    Szalony, naucz się liczyć. Oferta Plusa dla biznesu jest bezkonkurencyjna na rynku.

  • 0

    20. ~sympatyczny  2006-12-20 01:11:17  host: chello081018196007.chello.pl

    dzieki za sugestie *Zico. jutro sprobuje, ale jestem sceptyczny. mam dziwne wrazenie ze tych smsow sie wylaczyc po prostu nie da. co bym nie zrobil to beda przychodzic....

Dodaj swoją opinię