Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Harmonogram przenośności numerów

Harmonogram przenośności numerów

WitekT 13 Stycznia 2005 07:46

0 0

Najpóźniej do końca stycznia operatorzy komórkowi mają przedstawić Urzędowi Regulacji Telekomunikacji i Poczty harmonogram wdrożenia usługi zatrzymania numeru przy zmianie operatora - poinformował w środę rzecznik Urzędu Jacek Strzałkowski.

Możliwość zatrzymania dotychczasowego numeru telefonu przy zmianie operatora telekomunikacyjnego jest przewidziana w nowym prawie telekomunikacyjnym, które weszło w życie we wrześniu br. Jednak URTiP zawiesił do końca 2004 roku obowiązek udostępnienia abonentom tej usługi. Z wnioskiem o to zwrócili się operatorzy komórkowi, argumentując, że potrzebują czasu, by przygotować system zachowywania numeru.
Operatorzy mają jak najszybciej dostarczyć harmonogram. Tylko w takiej sytuacji prezes URTiP zgodzi się ponownie zawiesić obowiązek wykonywania tej usługi na maksymalnie rok czasu. Zawieszenie wykonywania usługi na dłuższy czas nie jest możliwe, bo wtedy Komisja Europejska zainteresowałaby się, dlaczego w Polsce nie jest wdrażane prawo unijne.

Operatorzy złożyli odwołanie od decyzji URTiP zawieszającej do końca 2004 roku obowiązek udostępnienia abonentom usługi zatrzymania numeru, występując z wnioskiem o przedłużenie tego okresu. Ponieważ do tej pory nie zapadła decyzja w sprawie odwołania, to zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operatorzy powinni świadczyć usługę zatrzymania numeru od 1 stycznia br.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~@@@  2005-01-13 09:47:00  host: chc128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    DOBRA BEDE CHCIAL ZMIENC OPERATORA A CO NP:JAK MAM TERAZ 150 MINUT DARMOWYCH CZY JAK ZMIENIE OPERATORA BEDE MIAL TO SAMO???????????

  • 0

    2. ~rudmar  2005-01-13 14:04:00  host: xdsl-295.zgora.dialog.net.pl

    Ostatnie zdanie jest wierutna bzdura bo akurat prawo mowi inaczej. Zlorzenia odwolania skutkuje przesunieciem terminu do czasu zapadniecia decyzji

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet