Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Hardkorowa" rejestracja numerów w Arabii Saudyjskiej

"Hardkorowa" rejestracja numerów w Arabii Saudyjskiej

orson_dzi 10 Sierpnia 2016 14:58

10 4

Mieszkańcy Arabii Saudyjskiej dostali jeden dzień na rejestrację numerów telefonów za pomocą odcisku linii papilarnych. Inaczej numery zostaną wyłączone.

W porównaniu z Saudyjczykami możemy być szczęśliwi, że na rejestrację kart SIM mamy kilka miesięcy. Tamtejszy odpowiednik naszego UKE, The Communications and Information Technology Commission (CITC) ogłosił dzisiaj, że wszystkie numery (w tym abonamentowe) muszą być zarejestrowane odciskiem palca właściciela. Czas na rejestrację upływa... jutro. Jeśli numer nie zostanie zarejestrowany, zostanie wyłączony. Będzie można go przywrócić do sieci, jeśli dokona się rejestracji w ciągu kolejnych 90 dni.




O obowiązkowej rejestracji numerów wiadomo było już od 2015 roku. Ostateczny termin był wielokrotnie przekładany, bo operatorzy mieli problem z wyposażeniem się w odpowiednie urządzenia do pobierania odcisków linii papilarnych.

Źródło tekstu: saudigazette; wł     

Dodaj do:

Tagi: rejestracja | arabia saudyjska

w sumie: 32
  • 0

    14. ~  2016-08-10 16:36:37  host: user-94-254-161-108.play-internet.pl

    To byś musiał dwa kciuki uciąć, a kazaliby pewnie z innych palców odbijać. Jak utniesz u rąk to wtedy z nóg.

  • 0

    15.  2016-08-10 16:37:38

    Tak, możemy być szczęśliwi, że nie żyjemy w kraju, gdzie gwałt na dzieciach i kobietach jest legalny, a zgwałcona kobieta jest kamienowana, kraju, w którym promuje się seks z kozami i wielbłądami. Mam nadzieję, że cywilizowany świat niedługo, dzięki technologii i OZE, uniezależni się od prymitywnych ludów [rosja, afryka i bliski wschód], które mają złoża ropy i gazu. Co do kart SIM i Polski, to na rynku już są dostępne karty, których nie trzeba rejestrować.

  • 6

    16. ~zxc  2016-08-10 16:39:15  host: 89-66-240-97.dynamic.chello.pl

    orson czy ty jestes powazny??? piszesz ze mieszkancy Arabi maja na rejesracje 1 dzien i ze powinnismy sie "cieszyc" ze my mamy 6 miesiecy zeby potem dodac ze o obowiazku rejestracji kart wiadomo od 2015.... wyjatkowo zmanipulowany artykul W nagrode dostajesz odznake zlotego Goebelsa

  • 1

    17.  2016-08-10 16:51:20

    Tak zwrot, że "mamy się cieszyć" i porównanie Polski do Arabii Saudyjskiej, która jest ciemniejsza niż średniowiecze, to już kolejna manipulacja na tym portalu korporacji.

  • 2

    18.  2016-08-10 16:51:28

    Jeszcze gorzej. Odciski palców to już przeginka.

  • 0

    19.  2016-08-10 16:59:47

    @zxc (16), już chciałem napisać dokładnie to samo. Ale po cholowym przemyśleniu. Tu chodzi raczej o ten fragment w którym mowa, że przez problemy operatorów, którzy również wiedzieli o rejestracji odpowiednio wcześniej i są za jej przeprowadzenie odpowiedzialni, a nie zdołali wyposażyć się o czasie w odpowiedni sprzęt, teraz szarzy Saudyjczycy rzeczywiście są zmuszeni do rejestracji w jeden dzień. Wcześniej i tak nie mogliby jej dokonać, właśnie z winy operatorów - brak sprzętu.

  • 0

    20. ~Piotrek  2016-08-10 17:07:05  host: public-gprs362022.centertel.pl

    U nas o rejestracji słyszłąo się od stycznia 2016 - pierwsze plany potem głośniej mówiono o tym w kwietniu ustawa miala obowiązywać od 1 czewrca 2016 a na rejestracje mial być czas do konca 2016 roku potem termin przesuneli o miesiąc a wielu obywateli do tej pory nie wie że muszą nr zarejestrować. Może a Arabii tez mówiono o tym od 2015 ale obywatelom ogłoszono "nakaz" dziś i dano czas do jutra. A tak BTW nikt w PL jeszcze nie wie co po tym 1 lutego 2017 - wiadomo że nr zostaną wyłaczone ale przez ile dni będzie można je zarejestrowac i odzyskac nr zablokowane środki pakiety minut SMSów i neta??

  • -1

    21.  2016-08-10 17:13:58

    @19 Wszystko jest jasno zawarte w jednym zdaniu z jakiego powodu powinniśmy się cieszyć. Jak chcesz się przyczepić, to na siłę zawsze coś znajdziesz jak widać. || Mnie cały czas zastanawia co by się działo w Polsce w identycznej sytuacji.

  • 0

    22.  2016-08-10 17:17:09

    Za parę miesięcy wpiszcie na allegro: karta sim zarejestrowana lub starter zarejestrowany. W opisie już piszą, karta nowa, nieużywana, zarejestrowana.

  • 0

    24. ~  2016-08-10 17:49:06  host: 188.146.73.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @21 mamy czas z rejestracją do lutego, to i tak myślę będzie ogrom wkurzonych tym że naglę nie da się korzystać, sam czekam i zastanawiam się czy dodatkowe nr rejestrować? Jeden abon od 16 lat to mój główny nr, Play którego tez mam b.długo zarejestrował mi kolega dzwoniąc do bok. W virgin mam fajny nr ale ?

  • 0

    25. ~KGB  2016-08-10 17:50:31  host: user-94-254-139-111.play-internet.pl

    Jak z dnia na dzień wpływy operatorów zmaleją to wumuszą na posłach zmianę ustawy i terminów. Mniej abonentów, to mniejsze zyski i mniej watu w budżecie a to już politykierom się nie opłaci.

  • 0

    26.  2016-08-10 17:55:02

    Spokojnie w Polsce każdy, kto chce mieć numer niezarejestrowany na siebie, ma taka możliwość. Firmy mogą rejestrować numery na NIP i regon, sporo będzie takich firm ze starterami na allegro. A Allegro to nie jedyny sposób.

  • 0

    27. ~krz  2016-08-10 17:59:46  host: static-81-219-244-126.devs.futuro.pl

    To zamach na demokracje! Mateusz Kijowski z brygada KOD sa juz w drodze by bronic demokracji!

  • 0

    28.  2016-08-10 18:23:25

    @orson_dzi (21), ale piszesz to do mnie żeby potwierdzić, że poprawnie odczytałem wiadomość, czy o co Ci chodzi? Bo teraz ja nie złapałem. ;-)

  • 0

    29. ~zaniepokojony  2016-08-10 20:11:19  host: 77-253-65-175.adsl.inetia.pl

    hmhm odcisk, odcisk...to moze od razu DNA :/

  • 0

    30. ~PZ  2016-08-10 22:17:14  host: user-94-254-179-30.play-internet.pl

    Podejrzewam, ale nie, w zasadzie to prawie wiem na pewno, że tego typu artykuliki inspirowane są przez opów zlęknionych wolnym tempem rejestracji. Więc nie bójcie się ludzie termin 1 lutego 2017 r. zostanie przedłużony.

  • 0

    31.  2016-08-10 22:36:02

    @28 nie nie, nie do Ciebie, tylko w nawiazaniu do tego co napisales :)

  • 0

    32.  2016-08-10 22:51:58

    @30, PZ - nieee, nic z tych rzeczy. Podejrzewam, że mieszkańcy Arabii Saudyjskiej w większości nie wiedzą o istnieniu Polski, a i tak narzekają. Po prostu trafił nam się podczas przeglądu prasy zagranicznej ciekawy temat.

  • 0

    33. ~Mac  2016-08-10 23:25:56  host: static-84-9-23-78.vodafonexdsl.co.uk

    W sumie logiczne. Wszelkie rewolty wybuchły tam (kraje wokół) przez net, social media, telefonie komórkową (net w telefonie)... Dziś władza będzie dokładnie widzieć kto wysyła np. na media społeczenościowe wezwania do buntu etc. Taki delikwent w tamtym kraju od razu pójdzie pod topur, a jak sie zacznie ukrywać to pewnie wladza sie za rodzine wezmie...

    tam nie ma zmiłuj.

  • 0

    34. ~haha  2016-08-11 00:44:54  host: user-94-254-163-168.play-internet.pl

    Nas tez pisiory tak załatwią

Dodaj swoją opinię