Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HaloNet: 42 grosze do Play

HaloNet: 42 grosze do Play

LuiN 13 Marca 2012 17:47

0 0

1. kwietnia HaloNet wprowadza zmiany w swoim cenniku. Nowościami są niższa stawka za połączenia do sieci Play oraz kilka nowych kierunków.

Po wprowadzeniu zmian klienci HaloNet będą mogli wykonywać połączenia do Play płacąc 42 grosze za minutę rozmowy. Obniżenie cen za rozmowy nie ominęło również zagranicznych sieci komórkowych. W nowym cenniku zmniejszono koszty połączeń m.in. do Czech, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Zmiany dotyczą także połączeń z numerami stacjonarnymi i tak np. za minutę rozmowy do Czech zapłacimy 12 groszy a na Ukrainę 44 grosze.




W zmienionym cenniku HaloNet wprowadza nowe kierunki połączeń w Polsce. Są to numery specjalne w formacie 19xxx i niektóre 118xxx oraz numery o podwyższonej opłacie 70x. Pierwsze z wymienionych umożliwiają najczęściej tani dostęp (od 7 groszy za minutę połączenia) do określonych linii informacyjno-usługowych.

Źródło tekstu: HaloNet     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~Maniek99  2012-03-13 18:11:53  host: 77-253-94-151.adsl.inetia.pl

    IPCALL już prawie od dwóch lat ma 47gr do Play.

  • 0

    7. ~yaro0001  2012-03-13 18:12:45  host: aoo205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do ~Longman. Stawka w ofercie freeconet dla starych użytkowników tlenofona do P4 do 43 gr więc chyba nie tak źle :)

  • 1

    8. ~  2012-03-13 18:19:05  host: 83.137.2.150

    do 4: lycamobile ma do play stawke 39gr a nie 31gr jak napisałeś

  • 1

    9.  2012-03-13 18:27:18

    w ipfon.pl jest już od początku marca 44gr brutto,

  • 0

    10. ~Longman  2012-03-13 18:36:12  host: acto169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    yaro001(7), to prawda, ale w tej chwili jest 73. 43 będzie od 1 kwietnia. Chodzi mi bardziej o to, że Freeconet nie dotrzymał słowa danego półtora roku temu - nie mogę przenieść ani taryfy ani usług do Freeconeta. W istocie funkcjonalnośc obecnie jest mniejsza niż w przypadku Tlenofonu - przykładowo nie da się zablokować numerów prywatnych z poziomu operatora (czy generalnie sterować CLIP/CLIR). Dla mnie - używającego VoIPa do dzwonienia za granicę darmowy numer za 10 minut przychodzący w ciągu 3 miesięcy to żaden cymes. Co gorsza panel na stronie www Freeconeta jest najgorszym jaki kiedykolwiek widziałem - a na Fritzu mam choćby jeszcze BlueSIP (DE), MessageNet (IT), NetVoIP (CH), SipGate (AT,UK,US). Wbrew propagandzie pana Wyrwińskiego - jakość Freeconeta też nie zwala mnie z nóg - do poziomu SipGate czy NetVoipa mu cholernie daleko.

  • 0

    11.  2012-03-13 18:39:06

    Żeby tylko dało się przenosić numery między VoIP-ami, to w ciągu tygodnia cenniki by się aktualizowały.

  • 0

    12. ~jk  2012-03-13 19:41:10  host: bos109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do ~Longman jak działa multilogowanie, chodzi mi o to jak ktoś dzwoni na ten numer stacjonarny to wtedy dzwonią wszystkie zalogowane urządzenia w tym samym czasie? jeśli tak to jak ktoś pierwszy odbierze w danej lokalizacji to reszta przestaje dzwonić czy ewentualnie można odebrać i podsłuchać rozmowę na linii tak jak w szeregowo podłączonym telefonie?

  • 0

    13.  2012-03-13 20:07:08

    ale fajnie , ja i tak mam sporo minut w abonamencie w RMB więc zawsze oddzwaniam

  • 0

    14.  2012-03-13 20:12:08

    @Longman: freeconet kiedyś był nowoczesny i nowatorski, teraz jest nastawiony na zarabianie kasy i tyle. Możesz dużo pod warunkiem, że za każdą usługę zapłacisz, np wspomniana blokada połączeń anonimowych z tego co wiem, też nie jest standardową opcją tylko wymaga dodatkowych płatnych usług.

  • 0

    16. ~Longman  2012-03-13 21:17:35  host: acto169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @jk(11), multilogowanie działa tak, że odbiera "kto pierwszy ten lepszy". Przykładowo u mnie jest to telefon komórkowy i Fritz!Box. Jak ktoś do mnie dzwoni to sygnał dzwonienia jest w obu słuchawkach. Jeśli odbieram na jednym urządzeniu to oczywiście nie da się podsłuchać rozmowy na innym urządzeniu - połączenie na innych urządzeniach jest odcinane. Z kolei przy wychodzących da się zadzwonić w różne kierunki naraz (oczywiście takie połączenia są taryfikowane i tu i tam) jakby były to dwie linie. Można przykładowo z komórki dzwonić do Niemiec, a ze stacjonarnego na Fritz!Boksie do USA. I to w tym samym czasie. Multilogowanie bardzo przydaje się w zastosowaniach firmowych - można mieć jeden numer i jednocześnie powiedzmy pięć aparatów telefonicznych (nawet w różnych częściach miasta!). W praktyce działa to b. dobrze. Z operatorów których przetestowałem jedynie SipGate obsługuje to równie dobrze.

  • 0

    17. ~michu  2012-03-13 21:29:03  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    opy powoli wprowadzają mniejsze stawki wiedzą że za 9 msc jak tego nie zrobią to internauci ich zjadą na portalach

  • 0

    18. ~  2012-03-13 21:42:12  host: public95367.xdsl.centertel.pl

    Niestety halonet też nie jest idealny. Puszcza rozmowy przez g729 zamiast przez g711 czy nawet g722. Przez to jakość połączeń jes u mnie w dwóch lokalizacjach słaba.

  • 0

    19. ~pixel  2012-03-13 22:25:42  host: 77-253-198-252.adsl.inetia.pl

    TPSA ma 33 grosze do PLAY. Jaki jest sens trzymania VoIP?

  • 0

    20. ~  2012-03-13 22:33:10  host: z49-02.opera-mini.net

    19, jest zdecydowanie tanszy, to proste. W VoIP mam 7gr/min na krajowe stacjonarki a jak nie dzwonie,to nie place. W tp najnizszy abo 50zl/mc. Tyle w VoIP to na rok mi starczy.

  • 0

    21. ~  2012-03-13 22:37:03  host: 77-255-152-191.adsl.inetia.pl

    A czy w tej sieci pieniądze mają jakąś ważność bo jakoś nie mogę znaleźć.

  • 0

    22. ~Longman  2012-03-14 07:01:07  host: actp133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21, jest to rok od ostatniego doładowania - zupełnie jak w Playu @19, gdybym dzwonił za granicę za pośrednictwem TP SA lub dowolnego operatora komórkowego to w życiu bym się nie wypłacił. VoIP ma jeszcze ciekawą cechę - mianowicie prawie każdy operator ma darmowe rozmowy w sieci, tak więc warto skoordynować operatora ze znajomymi. ja tak dzwonię do Stanów, bo znajomi z okolic Chicago założyli sobie polski numer telefonu. A oni też mają spore fory, bo rodzina do nich dzwoni jakby byli w Polsce.

  • 0

    23.  2012-03-14 09:16:09

    Halonet działa bardzo dobrze. Serwis bardzo prosty i funkcjonalny. Planują zmiany, mam nadzieję, ze nie zepsują tego jak Tlenofon. Stawki za połączenia ciekawe, ale daleko im do Betamax. Polecam Jumblo - 2 centy netto na wszystkie komórki w Polsce, nie licząc darmowych na stacjonarne do wielu krajów.

  • 0

    24.  2012-03-14 09:19:38

    Co do wymuszania kodeków w Halonet, to jakość na G729 też jest bardzo dobra, ale nie działa dobrze z FritzBox'em, trzeba wymusić G711 i wtedy jakość jest rewelacyjna.

  • 0

    25. ~elkanguro  2012-03-14 21:47:31  host: 89-68-12-46.dynamic.chello.pl

    Ja akurat nie mam problemów z jakością ani na FritzBoksie ani na Cisco ani w E51.

  • 0

    26.  2012-03-19 19:07:35

    A moze mi ktos pomoc w obsłudze jumblo.com

Dodaj swoją opinię