Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GUS: W 2013 roku przeprowadziliśmy prawie 88 mld minut rozmów

GUS: W 2013 roku przeprowadziliśmy prawie 88 mld minut rozmów

LuiN 22 Września 2014 19:07

8 0
Z danych GUS-u za 2013 rok wynika, że Polacy przeprowadzili 87,808 mld minut połączeń. Przeszło 75,6 mld z nich stanowiły połączenia komórkowe.



Na 73,632 mld minut połączeń komórkowych (wzrost roczny o 8,43%), aż 42,676 mld minut stanowiły połączenia wewnątrzsieciowe. Za pomocą transmisji pakietowej Polacy przesłali 122.041,7 TB danych (wzrost o 31,4%), a łączna liczba SMS-ów wyniosła 51,439 mld (spadek o 2,42%). Z 393 mln do 444 mln wzrosła liczba wysłanych wiadomości MMS (o 13%).

Statystyczny Polak wykonał komórką 1303 minuty połączeń krajowych (o 52 więcej niż przed rokiem) i odebrał lub wykonał 26 minut połączeń w roamingu (spadek o 2 minuty). Na jednego Polaka przypadło 8 MMS-ów (7 przed rokiem) i 910 SMS-ów (971 przed rokiem). Rzadziej dzwoniliśmy zagranicę (692,6 mln minut, spadek o 9,1%), częściej natomiast odbieraliśmy na komórkach połączenia spoza kraju (785,8 mln minut, wzrost o 3%).

Liczba połączeń z telefonów stacjonarnych spadła o 8,1% do 14,176 mld minut. 2,288 mld minut z nich stanowiły połączenia VoIP (16,1%, wzrost o 3,2 p.p.). Spadek odnotował dostęp do Internetu xDSL - z 2,845 mln do 2,784 mln łączy, natomiast wzrosła liczba łączy dostarczanych przez telewizje kablowe z 2,228 mln do 2,385 mln. Liczba użytkowników mobilnego Internetu za pośrednictwem modemu 2G/3G wyniosła ponad 4 mln, WiMax 30 tys., a CDMA 200 tys.

Źródło tekstu: GUS, wł     

Dodaj do:

Tagi: 2013 | gus | wyniki

w sumie: 29
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    10. ~Koki  2014-09-23 06:24:07  host: host-192-162-148-152.stormmedia.pl

    Muszą mieć co robić przecież ten urząd jest tak bardzo potrzebny jak wrzód na tyłku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-09-23 10:29:44

    Ja tam zużywam od 200 do 1000 minut miesięcznie w zależności od miesiąca. Danych 20-25 GB miesięcznie. SMS/MMS tak ze 20. Tylko w święta z 50 MMSów.

    Nawet 4 miliony dedykowanych abonamentów internetu mobilnego nie podnosi tej statystyki ? Przecież 4 miliony użytkowników po 2 GB miesięcznie da 96000 TB rocznie a gdzie ponad 50 milionów normalnych użytkowników ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~  2014-09-23 10:33:28  host: bvo85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11wróć do szkoły matematyczny mistrzu. Tabliczka mnożenia to szkoła podstawowa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13.  2014-09-23 10:36:59

    Poza tym skoro statystyczny Polak wykonał 1303 minuty rocznie a wszystkich rozmów było 75,6 miliarda to mamy 58 milionów statystycznych Polaków ;) Statystki są tylko ciekawe jakie wnioski wyciągnęli ;) ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-09-23 10:40:16

    @12 Panie gimbusie popraw niedouczonego pierwszoklasistę bo sobie nie radzę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-09-23 10:43:34

    AERO2 USER - rocznik nie podaje na Polaka. Na abonenta. Można oczywiście czepiać się dziennikarskiego "opisu" pozycji w tabelce, jednak należałoby to robić z pewnym dystansem chyba?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-09-23 10:53:55

    wlo bardziej mi chodzi o to jakie wnioski z tego płyną a nie jak to liczą. Dane pewnie będą wykorzystywane w planowaniu potrzeb ludzi a nie abonentów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17.  2014-09-23 11:09:54

    Planowaniu potrzeb ludzi?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~  2014-09-23 11:59:33  host: ant177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14, a dlaczego niedouczony pierwszoklasista używa od razu argumentów adpersonam? Czyżby "gimnazjalista" to max do czego kolega w życiu aspiruje? W którym miejscu jaśnie niedouczony kolega wykonywał mnożenie? Czy polskie szkolnictwo upadło tak nisko, że debilom (jak nazywa idol gimnazjalistów JKM) trzeba jasno pokazywać błędy? Za moich czasów źle rozwiązane nauczyciel przekreślał i robiło się od nowa. Teraz widocznie "nauczyciel" pokazuje w którym miejscu błąd i szara masa go poprawia. W sumie najlepsza droga do wyhodowania kasty poddanych tyrających za 350 Euro w montowniach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19.  2014-09-23 13:58:14

    @17 wlo podejrzewam że te statystyki będą czemuś służyć ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20.  2014-09-23 13:59:43

    @19 przestań trollować i napisz krótko gdzie tkwi błąd bo ja nie mam ochoty dokarmiać trolla.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21.  2014-09-23 14:50:28

    Czemuś służą... Ale myślę, że nie planowaniu potrzeb ludzi ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-09-23 15:05:29

    @21 wlo za Prezesem GUS prof. dr hab. Januszem Witkowskim "Procesy rozwojowe i globalizacyjne zachodzące we współczesnym świecie, przenikanie i współzależności zasobów zarówno ludzkich, jak i materialnych oraz procesów społecznych i gospodarczych przyczyniają się do wzrostu znaczenia obiektywnej, rzetelnej informacji, która
    stanowi niezbędne narzędzie do prawidłowej diagnozy i oceny rzeczywistości oraz monitorowania
    zachodzących zmian i sygnalizowania niekorzystnych zjawisk.

    Statystyka publiczna dostarcza wysokiej jakości informacji statystycznych o sytuacji ekonomicznej,
    demograficznej, społecznej i środowisku naturalnym, tworzonych według metod naukowych, zgodnie
    z zasadami obiektywności i poufności.

    Informacje statystyczne wykorzystywane są zarówno przez władze rządowe i samorządowe
    ? do analizy, planowania i podejmowania strategicznych dla rozwoju lokalnego i ogólnokrajowego
    decyzji, przez przedsiębiorców i zrzeszające ich organizacje, jak i pozostałe grupy odbiorców,
    nie wyłączając indywidualnych obywateli.

    System statystyki publicznej jest jednym z podstawowych, publicznych, ogólnokrajowych elementów
    systemu informacyjnego państwa, który dysponuje ogromnym zasobem danych, zapewniającym
    niezbędny poziom bezpieczeństwa informacyjnego społeczeństwa, gospodarki i państwa."

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23.  2014-09-23 15:36:01

    Ja wiem! Dużo korzystam zawodowo z informacji statystycznych ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24.  2014-09-23 15:37:54

    Nie zrozumiałeś mnie widać z tym planowaniem ;-) Planować to może rząd, firma jakaś co mi może zaoferować. Ale moje potrzeby... Sam ustalam ;-) Są ludzie którzy wolą, żeby operator im mówił czego pottzebują - stąd wszyscy teraz potrzebują nielimitowanych, ciekawe, ze mało kto się przyznaje że używa ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    25. ~  2014-09-23 15:57:54  host: n16-08-05.opera-mini.net

    Aero2user jak zwykle się kompromituje. Kazdy niemal wpis, to wtopa i posmiewisko z niedouczonego. Zaraz wyskoczy z internetem z paczek po chipsach i voip na aero2. Co to za oszołom, ze nie ma za grosz wstydu?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-09-23 17:09:29

    @24 wlo tutaj pewnie chodzi o uśrednione potrzeby takich ludzi jak Ty czy ja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27.  2014-09-23 21:28:06

    AERO2 USER - uśrednione potrzeby?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-09-23 21:30:29

    Średni wynik jest efektem potrzeb indywidualnych (np. ilości kart - też tych w szufladach, ilości wydzwonionych minut, wysłanych esemesów czy przesłanych danych) zrealizowanych w danym roku statystycznym ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-09-23 21:34:21

    Nowomowa przeżarła niektórym mózgi. Cóż, ich problem.

Dodaj swoją opinię