Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GUS: Rośnie tempo sprzedaży usług telekomunikacyjnych

GUS: Rośnie tempo sprzedaży usług telekomunikacyjnych

LuiN 25 Kwietnia 2014 11:11

5 1

Sprzedaż usług w łączności, obejmująca wpływy za usługi pocztowe oraz za usługi telekomunikacyjne, w I kwartale tego roku była o 2,4% wyższa niż przed rokiem (wobec spadku o 1,4% w analogicznym okresie ub. roku). Zwiększyła się sprzedaż usług telekomunikacyjnych - o 2,6% oraz usług pocztowych i kurierskich - o 1,2%.

W końcu marca liczba abonentów i użytkowników (usługi z przedpłatą) telefonii ruchomej ukształtowała się na poziomie 56,7 mln (w tym ok. 54% to użytkownicy) i była o 3,4% wyższa niż przed rokiem oraz o 0,4% większa niż w końcu grudnia ub. roku. Na 100 mieszkańców w końcu marca br. przypadało 147,4 abonentów i użytkowników (wobec 146,8 w końcu grudnia ub. roku oraz 142,4 przed rokiem).
Utrzymał się spadek liczby telefonicznych łączy głównych, zapoczątkowany w 2005 r. W końcu marca br. ich liczba w sieci publicznej telefonii przewodowej wyniosła ok. 5,8 mln i była o ok. 1,2% mniejsza niż w końcu grudnia ub. roku. Na 100 mieszkańców przypadało 15,0 łączy (w końcu ub. roku - 15,2). Liczba łączy w dostępach ISDN w końcu marca br. wyniosła ok. 951 tys. (w tym ok. 93% zainstalowano w miastach) i była o ok. 3% mniejsza niż w końcu ub. roku.

Źródło tekstu: UKE, GUS     

Dodaj do:

Tagi: gus | uke

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet