Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GUS o kartach SIM po 2Q2014

GUS o kartach SIM po 2Q2014

WitekT 23 Lipca 2014 13:15

3 2
W II kwartale bazy kart SIM polskich operatorów powiększyły się o 117,9 tys. kart SIM - wynika z danych opublikowanych przez GUS. Ich całkowita liczba wynosi 56,8514 mln.

To najmniejszy przyrost bazy kart SIM. Nie licząc ostatniego kwartału, gdzie przybyło około 220 tys. kart SIM, standardem był przyrost po 500 tys. i więcej.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1H2014.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: gus

w sumie: 25
  • 0

    6. ~matematyk po studiach wyższych  2014-07-23 14:23:43  host: 89-78-144-157.dynamic.chello.pl

    @2 nie kituj małolatów, ile tych numerów przeniosłeś do innych sieci?

  • 1

    7.  2014-07-23 14:25:11

    No trudno się dziwić, w nieskończoność nie będzie rosnąć. Rynek jest przesycony, a nowe oferty bez limitu, raczej mocno zachęcają do jednej, głównej karty sim.

  • 0

    8. ~  2014-07-23 14:31:57  host: public-gprs514731.centertel.pl

    @6, wystarczająco dużo, matematyku po niższych studiach. Robię co mi się podoba, póki sieci na to pozwalają, a przed Tobą spowiadać się nie muszę. Nie zrozumiałeś sensu komentarza, to wracaj do swoich całek i różniczek.

  • 1

    9. ~pabloki  2014-07-23 14:33:33  host: 178.180.248.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @matematyk ty lepiej obal hipotezę riemanna .
    @malejący wzrost spotkałem sie wielokrotnie też z używaniem rosnącego spadku więc chyba to jest popularne choć pozornie sprzeczne.

  • 0

    10.  2014-07-23 18:30:16

    @5
    chodzi o aktywne karty, nie o ogólną ilość wydanych kart

  • -1

    11. ~Michall  2014-07-23 18:39:56  host: 178-36-0-67.adsl.inetia.pl

    @pawelec2255 : skąd ta wiedza, że chodzi o aktywne ? Aktywne , czyli jakie ? W śmietniku nie, a w szufladzie ?

  • 0

    12.  2014-07-23 18:53:32

    @11
    takie, które są używane dłużej niż jakiś okres czasu (zapewne miesiąc. nie wiem dokładnie)

  • -2

    13. ~Michall  2014-07-23 19:04:15  host: 178-36-0-67.adsl.inetia.pl

    @ pawelec2225 : używane, czyli co się z nimi robi ? Może po jednorazowym zadzwonieniu pływają w kanalizacji ? Czepiam się, ale chodzi o to, że nie tylko Ty nie wiesz co piszesz, ale też ten serwis podaje jakieś nie zdefiniowane dane. WitekT : co to jest baza kart sim ?

  • 0

    14.  2014-07-23 19:13:09

    @13
    nie wiem czy wiesz, ale operatorzy dokładnie wiedzą, kiedy miałeś włączony telefon, a kiedy wyłączony, kiedy byłeś poza zasięgiem, do jakiej stacji byłeś podłączony, ba! nawet to z jakiej technologii korzystasz (2g/3g) oraz z jakiego telefonu. używane czyli z włączonym telefonem przez większość czasu w danym okresie. skoro ta wszystko lepiej wiesz to załóż własną stronę jak telepolis. sukces gwarantowany

  • 0

    15.  2014-07-23 19:15:59

    @13
    nawet operatorzy na wniosek prokuratury mogą ustalić z dokładnością do 100 m miejsce w którym się znajdowałeś bazując na połączeniach ze stacjami i mocy dbm. przykład? p. Waśniewska, matka Madzi z Sosnowca.

  • -1

    16. ~Michall  2014-07-23 19:25:44  host: 178-36-0-67.adsl.inetia.pl

    @ Pawelec2225 daj spokój, nie o to chodzi. Operatorzy podają tzw. "bazę kart sim" nie ujawniając , jak definiują "aktywność" swoich kart.

  • 0

    17.  2014-07-23 19:29:11

    @16
    na pewno GUS to jakoś reguluje.

  • -1

    18. ~  2014-07-23 23:08:39  host: abtr196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ile leży w śmietnikach poblokowanych kart Orange...

  • -1

    19. ~  2014-07-23 23:10:25  host: abtr196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 i co, będą łazić po wszystkich chałupach w promieniu 100m żeby sprawdzić kto to taki? Bez przesady.

  • 0

    20.  2014-07-23 23:27:32

    19
    @nie chodzi o to, tylko o to. że operator dużo wie o nas i jeśli chce to może to wykorzystać w szczególnych przypadkach. a jeśli się 2 stacje ze sobą zlewają, zwłaszcza w mieście, to można bardzo dokładnie (do 15-20 m) sprawdzić gdzie taka osoba była. ale dlaczego mówisz, że w promieniu? operator też wie, z która anteną na stacji się łączymy. zazwyczaj są 3 więc obszar zmniejsza się do 1/3. czasem jest więcej. dodając do tego moc dbm to obszar szukania jest bardzo zmniejszony. takie informacje prokuraturze są bardzo pomocne. tak jak podany w kom. 13 przykład. ustalili, że poruszała się zbyt szybko, żeby był to zwykły spacer z wózkiem. raczej biegła.

  • -1

    21. ~  2014-07-24 07:47:08  host: abtr196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko dziwne że jakoś oszusta co robił wały na fikcyjne domy wczasowe nie potrafili namierzyć - rozłożyli ręce, a koleś zapewne posługiwał się internetem mobilnym na kartę.

  • 0

    22.  2014-07-24 08:11:43

    @21
    bo to przestępstwo na skalę kilku osób, a tamto było rozgłoszone na całą Polskę. oszustwa finansowe w wiadomościach jest jako przerywnik, a sprawa Madzi na każdej stacji leciała przez kilka tygodni. poza tym co my porównujemy? oszustwo finansowe do morderstwa małego dziecka?

  • -2

    23. ~  2014-07-24 08:29:49  host: abtr196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie chodzi mi o porównanie. Mi chodzi o sam fakt, że nie potrafili gościa namierzyć a oszukał prawie 200 osób z całej Polski na łączną kwotę rzędu kilkuset tysięcy złotych i jest nieuchwytny. A posługując się technikami namierzania o których mowa wyżej powinni go namierzyć. A nie namierzyli.

  • 0

    24.  2014-07-24 09:00:59

    @23
    może używał kilku kart sim i ciągle zmieniał miejsce? są różne czynniki na to wpływające. na pewno wiedział jak się uchronić przed namierzeniem. a taka p. Waśniewska to co ona mogła wiedzieć? pewnie nawet nie była świadoma, że takie coś może być

  • 0

    25. ~  2014-07-24 10:44:42  host: abtl12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak czy inaczej biegli dysponując obecną techniką powinni go złapać i nie ważne jest to, że czyn był "mniejszej" wagi. Widać nie dali rady, nad czym ubolewam, wielka szkoda...

Dodaj swoją opinię