Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GUS: kolejny miesiąc wzrostu cen usług komórkowych

GUS: kolejny miesiąc wzrostu cen usług komórkowych

WitekT 13 Sierpnia 2014 14:46 Aktualizacja: 13 Sierpnia 2014 14:47

11 1
Systematycznie drożeją usługi operatorów komórkowych - podaje GUS. W lipcu, w porównaniu do czerwca, zdrożały o 1,2%.



Nowe oferty wprowadzone przez operatorów sieci komórkowych wpłynęły na wzrost cen usług telekomunikacyjnych (o 1,2%) - podał Urząd w komunikacie.

W czerwcu, w porównaniu do maja, ceny usług także wzrosły - aż o 2,5%.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: gus

w sumie: 50
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~  2014-08-13 16:14:39  host: 212.160.172.85

    te wzrosty to pewnie efekt ostatnich podwyżek abonamentu... :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2014-08-13 16:16:28

    @28 już od 2-3 lat widać stopniowe podnoszenie zobowiązań. Na przykładzie T-Mobile (akurat ich oferty dobrze kojarzę) można zauważyć, że kiedyś mieli ofertę za 25-30zł (4 lata temu, 30 minut + 30 minut gratis wymienne 1:3 lub 1:4 na smsy) z telefonem (Samsung Corby za 1zł, kosztował wtedy w sklepach ok. 500-550zł), dzisiaj najniższy abonament jest za 40zł, 250 minut tylko na komórki niewymienne na nic, a telefony... Cóż. Ascend Y530 za 9zł (sklepy 500zł) to max. co można wycisnąć z tej oferty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    33. ~  2014-08-13 16:17:02  host: n08-08-08.opera-mini.net

    Nie dziwie się. Play od roku systematycznie wprowadza podwyżki

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    34. ~stonka  2014-08-13 16:29:51  host: public-gprs516455.centertel.pl

    Kolego (25), chcesz powiedzieć, że wysokie ceny sprzętu powodują prowadzenie biznesu na granicy opłacalności i dlatego konieczne są podwyżki? Nie rozśmieszaj mnie. Zapomniałeś jakie dywidendy wypłacają sobie kolesie w białych kołnierzykach? Po prostu - pazerność bierze górę nad godziwym zyskiem. Play odpuścił to i konkurencja coraz bezczelniejsza.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    35. ~  2014-08-13 17:07:06  host: user-164-126-100-29.play-internet.pl

    Czyżby ceny zrobiły JUMP?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    36.  2014-08-13 17:28:03

    @11 azx

    "@10 Jakby sie uczyli a nie chodzili po burdelach to by zarabiali konkretne pieniadze... teraz czeka ich tylko kasa w Lidlu"

    Jest kretynem :D Po pierwsze studenta czy pracownika Lidla raczej na burdel nie stać ;) Po drugie gdyby wszyscy zostali lekarzami czy prezesami to kto wykonywałby resztę prac ? duchy ? kosmici ? Osoby na niższych stanowiskach, w tym fizycznych również zasługują na godziwe wynagrodzenie, u nas jest z tym często problem. Cebulakami to są cwaniacy obchodzący przepisy i łamiący prawo, tacy którzy powinni płacić przeważnie więcej niż to dzisiaj robią.
    Ale to w dużej mierze wina polityków bo tylko naiwny uwierzy, że zrobią coś dla innych, a głównie są albo łapówkarzami albo idiotami. Nie mówię żeby płacić 5000zł na kasie, ale tyle ma osoba w Niemczech, a u nas to bardzo dobre zarobki...Nie zasługujemy żeby zarabiać tak mało, pensje na najniższych stanowiskach są zbyt małe, a pamiętaj że ceny nie stały w miejscu spójrz ile kosztowały mieszkania przy wejściu do Unii i dzisiaj.
    Polak np. programista, pielęgniarka, kasjer są tak samo dobrzy jak koledzy z innych państw, ale robimy za tanią siłę roboczą, tylko ile tak można ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37.  2014-08-13 17:43:55

    @34 nie nic takiego nie napisałem. Gdyby im się to nie opłacało to by tu nie byli. Napisałem tylko, że koszty pracowników to nic w porównani z kosztami jakie ponoszą operatorzy przy budowie i konserwacji sieci, bo niektórzy to chyba tylko mydlą, że operator to jedynie sprzedawcy w salonach.
    Tanio już było. Pora przywyknąć. Play odpuścił jak tylko zrównały się MTRy - przypadek? Nie można cały czas dopłacać do interesu i tak też zrobiono w Play.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    38. ~Calm7  2014-08-13 18:00:48  host: n06-10-05.opera-mini.net

    Hm.. Nie zauważyłem żadnej podwyżki, zdrapuję dalej 30zł miesięcznie - jak drapałem :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    39.  2014-08-13 18:25:15

    Wzrost cen czy wzrost ponoszonych opłat? Jeśli wzrost cen, to przecież konsumenci mogą pokazać operatorom czy chcą podwyżek... Głosując nogami ;-) I po wzroście cen będzie... Sęk w tym, że Polak o swój portfel się martwi tylko i zapłaci 5 złotych więcej... Aż się ciśnie - jak te barany na rzeź - płacicie niby skromne 5 złotych (nikt nie zbiednieje), zamiast zgodnie z deklaracjami, ze dla zasady się w takich przypadkach zrywa umowy... Słowo Polaka tyle warte co kubeł pomyj...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    40.  2014-08-13 18:33:16

    @38, opłaca się byc w prepaidzie za 30 zł miesięcznie? Ano dobra, tobie może się oplacac :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~ja  2014-08-13 18:53:12  host: public-gprs696830.centertel.pl

    Bzdury. Pokażcie te podwyżki cen, gdzie? Na czym? Może i wzrosły wydatki na telefon ale to nie jest wynik podwyżek tylko większego korzystania z usług.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~Calm7  2014-08-13 20:15:31  host: n06-10-05.opera-mini.net

    Divhash, to akurat nie jest opłacalne, dlatego nie zalecam tego innym userom, ma jednak konkretny cel - i póki nie zbankrutuję... będę se drapał ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    43.  2014-08-13 21:55:52

    Ceny rosną, bo smartfony mają coraz większy udział w rynku telefonów. Kiedyś internet w telefonie był dobry dla taryf biznesowych. Dziś praktycznie bez pakietu internet, nie weźmie się abonamentu. Ceny rosną bo jest dodatkowa coraz popularniejsza usługa. Nic dziwnego. Nikt już się nie bawi w pakieciki po 50 MB, bo to nie ma sensu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~mistgras  2014-08-13 22:41:56  host: acxt27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale się rozpisali...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    45. ~  2014-08-14 02:02:22  host: 195.114.161.51

    Przecież to wcale nie jest problem wyłącznie branży telekomunikacyjnej! Ceny rosną także w innych branżach, a najszybciej w bankowości: http://tlp.is/3fw . Rzad zaklina rzeczywistość sztucznie utrzymując oprocentowanie kredytów znacznie poniżej poziomu inflacji, GUS go wspiera fałszując dane odnośnie poziomu inflacji, ale na dłuższa metę tego utrzymać się nie da.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46.  2014-08-14 07:49:13

    Co wynika z tego komunikatu? Kompletnie nic, po prostu kilka osób jakie miało stare umowy przedłużyło je na nowych warunkach 'no limit', droższych i im zbędnych, ale marketing robi swoje...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47.  2014-08-14 08:52:06

    komunikat wyraźnie wskazuje na nowo wprowadzone oferty, w domyśle plus, t-mobile i play w mniejszym stopniu dotyczy to Orange, każdy zetknie się z nową ofertą przy przedłużaniu umowy, więc niema z czego się cieszyć,

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~Adam  2014-08-14 09:36:57  host: user-31-174-247-172.play-internet.pl

    za 24 zł abonamentu nielilimitowane w sieci, nielimitowane na stacjonarne, 400 min do pozostałych komórkowych i 143 SMS/MMS do pozostałych. Mam na czas nieokreslony i napewno nie zmienię umowy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49.  2014-08-14 09:43:07

    ~Adam - ale nie w Erze chyba? Bo jak tak, to 29 płacisz chyba już? ;-)