Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GTS na sprzedaż

GTS na sprzedaż

WitekT 26 Marca 2007 14:02

0 0

GTS Central Europe (GTS CE), holding pięciu operatorów telekomunikacyjnych, zmieni w II półroczu właściciela. Operator, który funkcjonuje na rynkach Czech, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier może być łakomym kąskiem dla inwestorów branżowych. Efektem zmian będzie pojawienie się nowego gracza na polskim rynku, bo jednym z najcenniejszych aktywów GTS CE jest polska spółka GTS Energis - pisze Puls Biznesu.
Ubiegłoroczne przychody całego holdingu wyniosły 382 mln euro. Właściciele GTS CE chcą sprzedać grupę operatorów za ponad 500 mln euro. Na rynku mówi się, że do wyścigu o GTS CE mogą stanąć tacy potentaci jak British Telecom, szwajcarski Swissom czy hiszpańska Telefonica. Właściciele telekomu biorą również pod uwagę sprzedaż poszczególnych aktywów oddzielnie. Stanie się tak jednak wyłącznie w przypadku braku satysfakcjonujących ofert na nabycie całego holdingu. Wartość GTS Energis szacowana jest na 120-150 mln euro.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2007-03-26 22:08:07  host: w3cache.tsi.tychy.pl

  "może był łakomym kąskiem"... może był, czy jest? ;-)

 • 0

  2. ~  2007-03-26 22:08:53  host: w3cache.tsi.tychy.pl

  Ale GTS jest faktycznie łakomym kąskiem. Oby tylko po przejęciu nie wzrosły ceny...

 • 0

  3.  2007-03-26 22:21:22

  Fixed - dzięki! :) "BYŁ - BYĆ". ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet