Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GTS kupił Energis Polska

GTS kupił Energis Polska

WitekT 26 Lipca 2005 16:00

0 0

22. lipca GTS Polska podpisała umowę zakupu 97,5% udziałów w spółce Energis Polska. Umowa zostanie sfinalizowana po uzyskaniu akceptacji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przejęcie udziałów w Energis Polska przez GTS Polska od National Grid i Bates Telecom Poland, gdzie jednym z udziałowców jest fundusz private equity, którego doradcą jest Innova Capital, stanowi jedną z największych transakcji konsolidacyjnych w sektorze telekomunikacyjnym Europy Środkowej.

Omawiane przejęcie stanowi ważny krok w kierunku rozwoju zarówno dla GTS Polska, jak i GTS Central Europe. Dzięki fuzji z Energis, GTS Polska powiększy bazę klientów typu blue-chip, wzbogaci ofertę produktów, a także skoncentruje w swoich szeregach wiodących specjalistów z branży telekomunikacyjnej. Jest to źródłem przewagi konkurencyjnej, która pozwoli nam zapewnić wyższy poziom usług naszym lokalnym, regionalnym i międzynarodowym klientom - powiedział Tamas Polgar, CEO i Dyrektor Zarządzający GTS Central Europe.
Transakcja stanowi decydujący krok w konsolidacji polskiego sektora telekomunikacyjnego. Z połączenia obu spółek powstanie operator o ogólnopolskim zasięgu, świadczący pełen pakiet usług telekomunikacyjnych dla klientów biznesowych. Łączne przychody Energis i GTS osiągną w 2005 poziom blisko 400 mln złotych, co stawia nowy podmiot w pierwszym rzędzie alternatywnych operatorów w Polsce, oraz na pozycji lidera w Europie Środkowej - wyjaśnia Jarosław Mikos, Prezes Energis Polska.

Decyzja o wyjściu Innova Capital z inwestycji była podyktowana znaczącym zainteresowaniem inwestorów strategicznych, którzy uaktywnili się po wejściu Innovy do spółki Energis, a także chęcią odegrania wiodącej roli w konsolidacji polskiego sektora telekomunikacyjnego przez udziałowców Energis i GTS - mówi Krzysztof Krawczyk, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za transakcję.

Pod koniec 2004 roku Innova Capital podjęła decyzję o inwestycji w Energis Polska ze względu na potencjał rozwoju spółki i sektor zgodny ze strategią funduszu. Innova koncentruje się głównie na usługach dla biznesu, a współpraca z Energis Polska stanowi inwestycję w jeden z czterech głównych sektorów będących w zainteresowaniu funduszy: IT/telekomunikacja, media, usługi finansowe oraz przemysł. Do tej pory Innova zainwestowała ponad 80 milionów euro w sektor telekomunikacyjny w Europie Środkowej.

Źródło tekstu: Energis     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-07-26 19:17:00  host: dns2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to Nietia ma problem...

  • 0

    2. ~rcicho  2005-07-26 20:15:00  host: 213.199.218.2

    Jaki?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet