Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GTS Energis hurtowo kupuję transmisję danych w PTC

GTS Energis hurtowo kupuję transmisję danych w PTC

WitekT 16 Listopada 2006 16:05

0 0

Na podstawie umowy podpisanej z PTC, GTS Energis, jako pierwszy alternatywny operator telekomunikacyjny w kraju, oferuje swoim klientom usługi mobilnego dostępu do wirtualnych sieci prywatnych (VPN) z wykorzystaniem technologii GPRS, EDGE, UMTS i HSDPA.

Nowa usługa pod nazwą Mobile Solution - oparta na oferowanym przez PTC rozwiązaniu blueconnect - jest uzupełnieniem dotychczasowej oferty zdalnego dostępu do sieci korporacyjnych i wraz z istniejącymi produktami tej klasy tworzy spójne rozwiązanie Biznes Online.

O podjęciu współpracy z PTC zdecydowała jakość świadczonych usług oraz doświadczenie w zakresie dostarczania bezprzewodowej transmisji danych. Umowa z PTC stanowi znaczący krok w rozwoju naszej oferty produktowej. Teraz możemy zaproponować klientom zintegrowaną ofertę zdalnego dostępu do sieci prywatnej, bez względu na miejsce, w którym się znajdują i czas - powiedział Jaromir Łaciński, Dyrektor Zarządzający GTS Energis.

Mobile Solution kierowany jest do przedsiębiorstw, których pracownicy potrzebują szybkiego i elastycznego dostępu do zasobów informatycznych, tj., firm zatrudniających przedstawicieli handlowych, pracowników mobilnych i konsultantów. Główną zaletą tego rozwiązania jest pełna integracja z pozostałymi oferowanymi przez GTS Energis usługami zdalnego dostępu do sieci linii Biznes Online. Ponadto, Mobile Solution daje możliwość bezpiecznego korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu za pośrednictwem VPN.

Usługa Mobile Solution, dzięki rozwiązaniu blueconnect, umożliwia transfer danych z prędkością do 1,8 Mb/s. Klienci zyskują dostęp do zasobów korporacyjnych bez ograniczeń z każdego miejsca, w którym jest dostępny zasięg sieci Era.
W celu realizacji usługi PTC konfiguruje dedykowane APN. Umożliwia to bezpieczną transmisję danych oraz separację klientów w warstwie bezprzewodowego dostępu do VPN. W ten sposób dostarczana jest wydzielona podsieć, przez którą użytkownicy wyposażeni w modemy GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA oraz narzędzia uwierzytelniające (np. token) dostają się do odpowiednich sieci VPN - budowanych i zarządzanych przez GTS Energis w ramach rozwiązań IP Solution.

Usługa Mobile Solution świadczona jest na bazie wielu typów terminali. Mając na uwadze potrzeby klientów, GTS Energis udostępnia urządzenia wielosystemowe, obsługujące jednocześnie technologie GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA. Aby zapewnić kompatybilność terminali ze stacjami roboczymi klienci mają do wyboru karty różnych producentów.

IP Solution jest flagowym produktem GTS Energis. Budowane i w pełni zarządzane przez operatora usługi IP VPN zyskały uznanie klientów - największych korporacji oraz wieloodziałowych firm działających na polskim rynku. W ramach IP Solution stworzono grupę produktową usług zdalnego dostępu do sieci prywatnych o nazwie Biznes Online. Dotychczas klienci mogli korzystać z dwóch rodzajów połączeń - poprzez stały dostęp do Internetu (IP Solution RAS) oraz dostęp wdzwaniany (Dialup Solution). Mobile Solution uzupełnia linię Biznes Online o dostęp mobilny.

Zobacz: prezentację usług z konferencji (plik PPS; 702 kB).

Źródło tekstu: GTS Energis     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~ttt  2006-11-16 16:23:03  host: bzn131.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No Witek - chyba pierwszy raz Twoje plotki się nie sprawdziły - nie ma ani słowa o Bitstream Access.

 • 0

  2.  2006-11-16 16:29:13

  ttt: nie moja, tylko Gazety Prawnej. ;)

 • 0

  3. ~wlo  2006-11-16 16:33:06  host: arp34.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to znaczy będzie taniej od blueconnecta?no bo jak konkurencja...

 • 0

  4. ~mad  2006-11-16 17:02:12  host: 212.160.172.70

  w TP jest to już od dawna - Business Everywhere - dostep do sieci korporacyjnej z kazdego miejsca na swiecie (orange)

 • 0

  5.  2006-11-16 17:40:06

  #4. Business Everywhere to jest orandzowa nazwa bezprzewodowego internetu, a nie uslugi VPN, wiec nie malezy tego porownywac do tego co jest w tej informacji.

 • 0

  6. ~klisza  2006-11-16 18:10:50  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

  @mad ma rację. http://www.gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=15099&li nk=Wsp%C3%B3lna,oferta,TP,z,Orange,dla,biznesu

 • 0

  7. ~skiefu  2006-11-16 18:42:27  host: coj180.neoplus.adsl.tpnet.pl

  #5 SirmarK Mad-owi chodziło o Business Everywhere TP , więc można porównać tą informacje :)

 • 0

  8. ~mad  2006-11-20 10:33:53  host: 212.160.172.70

  dokładnie BE tp lub INTRANET

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet