Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GTS Energis chce wejść na rynek prywatny

GTS Energis chce wejść na rynek prywatny

WitekT 13 Września 2006 11:30

0 0

Rynek klientów biznesowych nie rozwija się już tak dynamicznie. GTS Energis rozważa więc budowanie nowej marki dla klientów indywidualnych, przejęcie któregoś z konkurentów, a może nawet jedno i drugie.
Rynek telekomunikacyjny daje nam dzisiaj poniżej 10% wzrostu rocznie. Jeżeli chcielibyśmy się rozwijać szybciej, możemy wejść w bardziej zaawansowane usługi dla biznesu, ale tutaj panuje bardzo silna konkurencja. Inna droga to rynek klientów indywidualnych. Trzeba by tu jednak za spore pieniądze zbudować własną markę i nowe struktury marketingu albo kupić któregoś z graczy. Tylko który jest na sprzedaż? – pyta retorycznie Jarosław Mikos, prezes zarządu GTS Energis.


Netia ma od roku dużego inwestora finansowego (fundusz Novator). Exatel – spółka zależna od Skarbu Państwa – pełni różne funkcje na rzecz wojska i policji, więc PiS nie odda go firmie kontrolowanej przez rosyjski kapitał. Pozostaje Dialog, którą KGHM próbuje sprzedać od pięciu lat i którą GTS interesował się już wcześniej.


Moim zdaniem dzisiaj jest jeszcze za wcześnie na korzystną sprzedaż Telefonii Dialog – ocenia Krzysztof Kaczmarczyk, analityk Deustche Banku. Szefowie GTS też chyba liczą się z odmową i stąd plany inwestycji we własną markę. GTS ma już umowę z Telekomunikacją Polską na bistream access, a niedługo też na WLR.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet