Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GTS chętny na zakupy

GTS chętny na zakupy

WitekT 22 Czerwca 2009 08:35

0 0

Sprzedaż usług telekomunikacyjnych wciąż rośnie. Przynajmniej w segmencie transmisji danych. Wartość spółki możemy więc budować przez wzrost organiczny. Drugi możliwy nurt rozwoju w regionie to akwizycje - mówi Rzeczpospolitej Adam Sawicki, szef GTS Central Europe.

Polska spółka należąca do działającego w 5 krajach GTS - GTS Energis - wypracowała w zeszłym roku 111 ml euro przychodów i 28 mln euro EBIDTA.
Grupa rozważa akwizycje również w Polsce. Interesują ją przede wszystkim operatorzy o podobnym profilu, tzn. skoncentrowani na usługach dla biznesu. W Polsce do tego segmentu należą takie firmy, jak Exatel, Crowley Data Poland czy Mediatel.

Wśród spółek, które nas interesują i są na sprzedaż, każda jest w naszym zasięgu finansowym. Będziemy reinwestować własne nadwyżki i ewentualnie dodatkowe fundusze od akcjonariuszy - mówi Adam Sawicki. Dodaje, że problemem są tylko wygórowane oczekiwania finansowe właścicieli tych spółek, nieprzystające do czasów kryzysu.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2009-06-22 18:45:23

    czyli CDP czy coś więcej?

  • 0

    2. ~ole  2009-06-22 22:34:39  host: inet20909nb-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    a świstak siedzi i zawija...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-251.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy protestowałbyś/protestowałabyś, gdyby sieć komórkowa chciała zbudować BTS-a blisko Twojego domu?

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet