Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GSMA pracuje nad zdalnie aktywowanymi SIM-ami

GSMA pracuje nad zdalnie aktywowanymi SIM-ami

Q! 18 Listopada 2010 15:47

0 0

GSMA poinformowała o utworzeniu grupy roboczej, która zajmie się stworzeniem standardu zdalnie aktywowanych kart SIM. Miałyby się one znaleźć w takich urządzeniach jak kamery, odtwarzacze MP3, nawigacje czy czytniki e-booków.

Karty SIM montowane w elektronice użytkowej mają nie tylko zapewnić mobilność i bezpieczeństwo ich użytkowników. Umożliwią one również integrowanie w urządzeniach dodatkowych funkcjonalności, takich jak e-portmonetka czy aplikacje do płatności bezstykowych (NFC).




Do grupy przystąpili tacy giganci rynku elektronicznego jak AT&T, China Mobile, Deutsche Telekom, France Telecom Orange, KT, NTT DOCOMO, SK Telecom, Telecom Italia, Telefonica, Verizon Wireless oraz Vodafone.

W pierwszej kolejności grupa skupi się nad zbadaniem zapotrzebowania rynku na tego typu rozwiązanie i opracuje jej specyfikację techniczną. Umożliwi ono m.in. programowanie kart SIM oraz ich zdalne aktywowanie.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 1

    1. ~  2010-11-18 15:49:08  host: v03-15.opera-mini.net

    GSMA poinformowała? Stowarzyszenie poinformowała? Swoją drogą, czy każdy czytelnik Telepolis wie, co oznacza skrót GSMA? Może pan autor łaskawie by objaśnił, tym bardziej, że w przeciwieństwie do Cellular News, Telepolis portalem branżowym nie jest.

  • 1

    2. ~Torwald  2010-11-18 16:11:57  host: chello089077116233.chello.pl

    Ta... Bezpieczeństwo i wygoda... Ciekawe, że nie wspomnieli o tym, że będą w stanie śledzić (do kilku metrów) swoje produkty (i ich właścicieli). Dodatkowe funkcje ? Będziemy płacili kamerą cyfrową ?

  • -1

    3. ~@Torwald  2010-11-18 17:23:51  host: 193.201.36.38

    Watpie ze beda sledzic, przeciez karta musialaby miec wazne konto, saldo dodatnie i byc regularnie doladowywana, czy sie myle?

  • 1

    4.  2010-11-18 17:39:35

    #3: mylisz się

  • 0

    5.  2010-11-18 18:00:13

    Płacić można już dziś telefonem, ale na innej zasadzie (PayPass) i w zasadzie fakt, że jest to telefon nie ma większego znaczenia. Płacić równie dobrze można brelokiem z naklejką zbliżeniową. Co do SIM np. w mikrofalówce - wysłanie smsa, żeby podgrzać obiad? Nie widzę większego sensu tego projektu...

  • 1

    6.  2010-11-18 18:09:18

    jak chcesz sobie włączyć ogrzewanie w aucie przed wyjściem z domu? to samo z klimatyzacją

  • 0

    7.  2010-11-18 18:12:49

    wmmpw teraz są już technologie pozwalające włączyć ogrzewanie w samochodzie zdalnie i wcale nie trzeba do tego simki...

  • 0

    8.  2010-11-18 19:26:21

    *** 1 - GSMA jako stowarzyszenie, organizacja, więc taka końcówka jest jak najbardziej poprawna. GSMA to GSM Association.

  • 0

    9. ~x  2010-11-19 20:26:16  host: aemo142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No dobrze, ale po co to komu?

Dodaj swoją opinię