Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GSM w samolocie

GSM w samolocie

sirmark 18 Czerwca 2005 11:50

0 0

Ericsson przedstawił swój najnowszy system "GSM na pokładzie samolotu", umożliwiający pasażerom samolotów używanie telefonów komórkowych na pokładach samolotów pasażerskich.

Dzisiejsi podróżujący wymagają pełnego dostępu do usługi GSM, także podczas lotu. Istnieje zapotrzebowanie na możliwość uzyskania dostępu i bycia dostępnym. Nadszedł czas, kiedy telefony komórkowe mogą stać się i zostaną integralną częścią floty pasażerskiej linii lotniczych.

Ulf Ewladsson, Wice-Prezes Product Management GSM, mówi: "GSM jest największym standardem łączności komórkowej na świecie i standardem używanym w każdym kraju. Klienci wymagają dostępu do tej usługi o każdej porze i w każdym miejscu. Dlatego też, Ericsson sprawia obecnie, iż telefonia komórkowa będzie dostępna na pokładzie samolotów i statków.

Ericsson opracował powietrzną wersję najlepiej sprzedającej się na świecie radiowej stacji bazowej w rodzinie RBS 2000 - stację RBS 2708. Jej funkcjonalność jest identyczna z systemami naziemnym i cechuje ją szeroko uznana niezawodność.
Dla tradycyjnych klientów firmy Ericsson RBS 2708, będzie po prostu kolejną "komórką" w sieci. Operator może zarządzać tym systemem w taki sam sposób, jak każdą inną radiową stacją bazową. Wymaganych będzie jedynie kilka specjalnych procedur, dotyczących obsługi tego "sposobu na zwiększenie dochodów."

Linie lotnicze będą mogły zapewnić swoim pasażerom usługi lepszej jakości. Zwyczajna załoga jednostki lotniczej może obsługiwać system "GSM na pokładzie samolotu", z minimalnym dodatkowym nakładem pracy, w celu umożliwienia pasażerom wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych w trakcie lotu.

W pełni zintegrowany z urządzeniem służącym do ochrony elektromagnetycznej (EMSD - Electromagnetic Screening Device) oraz umieszczony w standardowej obudowie lotniczej typu ARINC 600, sprzęt jest łatwy w instalacji i bezpieczny w obsłudze - nie zakłóca działania ani powietrznych ani naziemnych systemów radiowych. System oferuje możliwość wykonania do sześćdziesięciu połączeń jednocześnie, a także wsparcie technologią Dual Band jako opcję.

System będzie dostępny do instalacji pod koniec tego roku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet