Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GSM przewodzi, także w Ameryce

GSM przewodzi, także w Ameryce

sirmark 2 Czerwca 2004 10:18

0 0

Jak donosi kwartalny raport organizacji 3G Americas, najpopularniejszym standardem wśród nowych użytkowników telefonii komórkowej w Ameryce Północnej, Łacińskiej i na Karaibach jest GSM.

W trakcie pierwszego kwartału 2004r. przybyło blisko 10,5 mln nowych użytkowników sieci GSM. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie liczba ta wyniosła 4,8 mln osób, zaś pozostałe 5,8 mln to mieszkańcy Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Globalnie, w ubiegłym roku liczba osób które uzyskały dostęp do sieci GSM wzrosła o 215,3 miliony, czyli była większa niż ogólna liczba użytkowników telefonii komórkowej w jakimkolwiek innym standardzie.
Od marca 2003r. do marca 2004r. liczba nowych klientów sieci GSM w Ameryce wyniosła blisko 35 mln i była wyższa o 118% niż rok wstecz, a tempo wzrostu jest pięciokrotnie większe niż któregokolwiek innego standardu. Odsetek nowych klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach jest jeszcze wyższy i wynosi 190%. Tak więc właśnie ten region jest kluczowy dla wzrostu obserwowanego w całym obszarze Ameryki. Wśród krajów o najszybciej rosnącej liczbie użytkowników telefonów komórkowych GSM są m.in. Brazylia, Meksyk, Chile, Kolumbia, Wenezuela i Jamajka, a dane z tych krajów są oszałamiające. Roczny wzrost abonentów sieci GSM np. w Meksyku wyniósł 710%, a w Brazylii 300%. To około dwukrotnie więcej niż obserwują operatorzy działający w standardzie CDMA. W USA i Kanadzie przyrost nowej liczby użytkowników telefonów GSM jest mniej szokujący, ale i tak wynik 82% należy uznać za imponujący.

"GSM jest nadal najszybciej adoptowanym standardem telefonii komórkowej w Ameryce" – powiedział Chris Pearson, prezes 3G Americas. "Branża obserwuje globalny rozwój technologii EDGE, najszybciej rozwijający się standard bezprzewodowego przesyłu danych dostępny jest obecnie dla ponad 220 mln ludzi w Stanach Zjednocznych i oferowany przez 17 międzynarodowych operatorów. Globalnie, w rozwój technologii EDGE zaangażowanych jest 94 operatorów w 58 krajach, co reprezentuje ponad ćwierć miliarda osób, będących ich bazą abonentów".

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet