Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GSM po WiFi

GSM po WiFi

WitekT 9 Czerwca 2005 12:48

0 0

Alcatel udostępnił technologię UMA (ang. Unlicensed Mobile Access), która pozwala na dostęp do sieci GSM / GPRS poprzez Bluetooth bądź WiFi. Obie technologie działają na częstotliwościach, które nie wymagają koncesji.

Dzięki UMA operatorzy będą mogli udostępniać swoim abonentom roaming między ich siecią GSM / GPRS oraz publicznymi i prywatnymi sieciami Bluetooth bądź WiFi. Na rynku powinny się pojawić w najbliższym czasie odpowiednie terminale i palmtopy.
UMA pozwoli na tanie i ekonomiczne rozszerzenie zasięgu sieci komórkowych w obszarach wiejskich i słabo zaludnionych. Na obszarach gęsto zaludnionych technologia zapewnia dobre pokrycie wewnątrz budynków.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-126-106.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.