Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GSM po WiFi

GSM po WiFi

WitekT 9 Czerwca 2005 12:48

0 0

Alcatel udostępnił technologię UMA (ang. Unlicensed Mobile Access), która pozwala na dostęp do sieci GSM / GPRS poprzez Bluetooth bądź WiFi. Obie technologie działają na częstotliwościach, które nie wymagają koncesji.

Dzięki UMA operatorzy będą mogli udostępniać swoim abonentom roaming między ich siecią GSM / GPRS oraz publicznymi i prywatnymi sieciami Bluetooth bądź WiFi. Na rynku powinny się pojawić w najbliższym czasie odpowiednie terminale i palmtopy.
UMA pozwoli na tanie i ekonomiczne rozszerzenie zasięgu sieci komórkowych w obszarach wiejskich i słabo zaludnionych. Na obszarach gęsto zaludnionych technologia zapewnia dobre pokrycie wewnątrz budynków.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet