Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GSM będzie dominował do 2010 roku

GSM będzie dominował do 2010 roku

WitekT 13 Sierpnia 2005 12:17

0 0

Strategy Analytics w najnowszym raporcie przewiduje, że do końca tego roku sieci komórkowe będą miały 1,7 mld abonentów, a do 2010 roku będą ich miały 2,5 mld, a wskaźnik penetracji wyniesie 38%.

Średni przychód z abonenta, który teraz wynosi 30 dolarów, będzie malał w związku z coraz atrakcyjniejszymi ofertami prepaid oraz rozwojem rynków takich, jak Chiny czy Indie, w których przyrost niskoprzychodowej bazy abonenckiej będzie miał duży wpływ na ten wskaźnik.
W tym roku abonenci będą rozmawiać ogółem przez 5,6 bln minut, zaś w 2010 będzie to już 12,6 bln minut. W 2010 roku system GSM będzie ciągle generował 76% globalnych przychodów - powiedział Phil Kendall, autor raportu.

Do końca roku sieci 3G będą miały 50 mln abonentów. Jednak ważniejsze jest to, że w tej chwili europejski rynek tych sieci prześciga już japoński - powiedział David Kerr, wiceprezes firmy Global Wireless Practice.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet