Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gry najbardziej popularnymi aplikacjami mobilnymi

Gry najbardziej popularnymi aplikacjami mobilnymi

Q! 13 Września 2010 17:00

0 0

Zapotrzebowanie rynku na aplikacje mobilne wciąż rośnie - wynika z danych przedstawionych przez firmę analityczną Nielsen. Najbardziej popularnym ich rodzajem są gry.

Według zaprezentowanych wyników, średnia liczba aplikacji pobranych na smartfony wyniosła w sierpniu 27 (o 5 więcej niż w grudniu 2009 roku). Największą ich liczbę pobrali właściciele iPhone’ów (40, +3). Za nimi znaleźli się użytkownicy Androida (25, +3) oraz BlackBerry (14, +4).

Najbardziej popularnymi aplikacjami są wciąż gry. 61% użytkowników smartfonów oraz 52% tradycyjnych telefonów zadeklarowało, że skorzystało z tego typu aplikacji przynajmniej raz w ciągu 30 dni poprzedzających przeprowadzone badania.

Nielsen zauważa jednak, że aplikacje ze wszystkich kategorii są bardziej popularne na smartfonach, niż na tradycyjnych telefonach. Wynika to z możliwości tych pierwszych, a więc większej mocy obliczeniowej, większego ekranu oraz interfejsu dotykowego, zwiększających wygodę korzystania z nich.
Kolejnymi najbardziej popularnymi aplikacjami były te pochodzące z następujących kategorii: pogoda (55% dla smartfonów oraz 39% dla tradycyjnych telefonów), mapy oraz wyszukiwarki (odpowiednio 55 oraz 39%), sieci społecznościowe (49 oraz 32%), muzyka (42 oraz 36%), wiadomości (36 oraz 24%) i rozrywka (33 oraz 22%).

Najbardziej popularną aplikacją dla trzech wiodących mobilnych systemów operacyjnych (iOS, Android oraz BlackBerry) okazał się Facebook. Na każdym z nich korzysta z niej przynajmniej 45% użytkowników (odpowiednio 50, 45 oraz 45%). Wyjątkiem jest tutaj Android, w którym 46% udział zanotowały mapy od Google.

Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu, a wzięło w nich udział ponad 4 tys. użytkowników telefonów komórkowych którzy zadeklarowali, że w ciągu ostatnich 30 dniu pobrali na swój telefon przynajmniej jedną aplikację mobilną.

Źródło tekstu: Nielsen     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2010-09-13 17:31:03

  "Najbardziej popularną aplikacją dla trzech wiodących mobilnych systemów operacyjnych (iOS, Android oraz BlackBerry)[...]" hola hola, co by złego o Symbiania nie mówić, to jest to jednak najpopularniejszy obecnie system mobilny. Fakt, że większość jego użytkowników nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, nie powinien przekreślać jego pozycji lidera :D

 • 0

  2.  2010-09-13 18:28:54

  "Najbardziej popularnymi aplikacjami są wciąż gry. 61% użytkowników smartfonów ........ Kolejnymi najbardziej popularnymi aplikacjami były te pochodzące z następujących kategorii: pogoda.......sieci społecznościowe....rozrywka " -- i po to ludziom te super smartphon'y? Żeby ściągnąć gierkę, pobawić się chwilę gadżetem jak pogoda i "rozrywka"...co to? Powinni sprawdzić jakie aplikacje są wykorzystywane w telefonach od 900/1000zł i więcej ;) Wychodzi, że same smartphony to tylko bezużyteczne gadżety służące do zabawy, a nie pracy. I za co ludzie płacą 1000-3000zł? Aparat to lepiej lustrzankę, mp3 to iRiver czy cowon a do gier konsolka lub PS3 itd. Ani się na tym wygodnie nie czyta czegoś innego/dużego niż sms, ani do muzyki się nie nadaje, bo połowa modeli gra tragicznie, a jeśli już to ładowanie co najmniej raz dziennie lub częściej o.O O pracy na tym nie mówię. Niestety moda pozwala windować ceny, a szkoda bo są telefony z "aparatem" jak sprzed 4-5 lat które kosztują 1000zł dzisiaj, a w chwili premiery kosztowały dużo więcej, względem poprzednika dostaniemy np. lepszą baterię...i cena za nówkę 1500zl...za co?! Oczywiście można nie kupić...ale to nie jest argument ;) Kiedyś ludzie się nasycą i przestaną tyle płacić, za niepotrzebne im rzeczy.

 • 0

  3.  2010-09-13 18:48:56

  1. tolez@ to prawda ale ilość gier na Symbiana nie powala np. w porównaniu do iOS. I tu jest problem bo Iphone jest jeden a Nokii kilka, każda z innym sprzętem tzn (CPU i GPU) a do tego brak ogólnego serwisu dla systemu operacyjnego typu Android Market lub App Store, Samsung Apps.(Nokia np. robi Ovi Store ale tylko dla Nokii a gdzie inni producenci ?)

 • 0

  4. ~code  2010-09-14 07:58:47  host: chello089078001191.chello.pl

  pacman: .. i trzymać telefon, mp3, aparat i konsolkę w kieszeni, lustrzankę szczególnie. gry to nie tylko bieganie do przodu z pistoletem; na iPhone np. są doskonałe przygodówki i zręcznościówki, których na reszcie platform - nie tylko mobilnych - brakuje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet