Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gry i wideo to przyszłość rynku komórkowych treści

Gry i wideo to przyszłość rynku komórkowych treści

WitekT 26 Grudnia 2006 12:57

0 0

Wartość rynku treści dostarczanych na telefony komórkowe może do 2011 roku sięgnąć poziomu 38,1 mld dolarów. Oznaczać będzie to wzrost o więcej niż 100% w porównaniu do tego roku, ocenianego na 18,8 mld dolarów.

Szczególnie wysokim wzrostem wykazać ma się w przyszłych latach sektor komórkowej telewizji, który do 2011 roku powinien osiągnąć poziom 1,8 mld dolarów z tegorocznych 178 mln dolarów - głównie dzięki popularyzacji terminali z odpowiednimi możliwościami.
Za tegoroczne obroty rynku w 64% odpowiada muzyka oraz grafika. Jednak o ile muzyka w najbliższych latach nadal notować ma niezłe wyniki, to rynek obrazkowy ma się kurczyć, oddając pole grom oraz nagraniom wideo. Obecnie filmy i gry w sumie odpowiadają za około jedną czwarta rynku treści dla telefonów komórkowych.

Źródło tekstu: DigiTimes, pclab.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet