Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gry dla komórek coraz popularniejsze

Gry dla komórek coraz popularniejsze

sirmark 10 Października 2006 09:56

0 0

Według najnowszych badań rynkowych firmy Juniper Research, małe gry na urządzenia mobilne będą w przyszłości przynosić dochody, porównywalne z zyskami, generowanymi przez usługi pobierania muzyki na telefony oraz mobilnej telewizji. Trend na rozwój wspomnianych aplikacji będzie napędzany coraz większą ilością abonentów oraz postępującym rozwojem technologii komórkowej.

Zainteresowanie nowoczesnymi gadżetami wbudowanymi w telefon komórkowy rośnie wśród kobiet oraz ludzi w średnim wieku. Pierwsza generacja graczy, teraz w wieku dojrzałym, wymaga dostosowania rynku także do ich potrzeb.
Spekuluje się, że w ciągu najbliższych trzech lat całkowity dochód pochodzący z produkcji gier do telefonów komórkowych wzrośnie z 3 mld USD w roku bieżącym do 10,5 mld USD w 2009 roku. W dłuższym okresie ma wynieść 17,6 mld USD rocznie.

Regionem, który zyska najwięcej na produkcji gier jest Japonia i Korea Południowa, skąd pochodzi 38% gier dostępnych na rynku.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~bartoldoo  2006-10-10 10:52:25  host: aaof72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie ma się co dziwić. telefony są coraz bardziej nowoczesne wyświetlacze zaskakują ilością kolorów i rozdzielczością więc i gry dają możliwość znakomitej grafiki niedostępnej do tej pory na komórkach

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet