Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gry dla komórek – ruch w Europie?

Gry dla komórek – ruch w Europie?

sirmark 2 Czerwca 2004 23:30

0 0

Firma In-Fusio przeprowadziła ankietę wśród osób wykorzystujących telefony komórkowe do gier. Z uzyskanych rezultatów wynika, że dostępność aplikacji rozrywkowych odgrywa dla Europejczyków kupujących nową "komórkę" istotną rolę.

W badaniu wzięło udział 400 Francuzów. Aż 87% badanych stwierdziło, że w chwili kupna telefonu zwraca uwagę, czy do aparatu dołączone są gry. Co trzeci ankietowany stwierdził wręcz, że od dołączanych do telefonu tytułów zależy wybór określonego modelu telefonu. Raport In-Fusio pokazuje również, że osoby grające na telefonach komórkowych to grupa coraz bardziej niejednorodna. Znaczna część graczy ukończyła już 25. rok życia. Kobiety stanowiły tylko 22% ankietowanej grupy, ale okazało się, że panie które już grają na "komórkach", traktują tę zabawę bardzo poważnie i chętniej niż panowie kupują kolejne gry. Ponad 60% ankietowanych wykazało zainteresowanie grami sieciowymi, a 58% - co dość ciekawe – najchętniej gra na telefonie przebywając... w domu.
Raport sugeruje, że mobilne aplikacje rozrywkowe już teraz odgrywają na europejskim rynku telefonów komórkowych bardzo ważną rolę. Nie można jednak chyba wyciągać z niego zbyt daleko idących wniosków – wszak In-Fusio to firma, która sama wydaje gry dla telefonów komórkowych. W połączeniu z relatywnie małą próbką badanych osób, może to częściowo podważać wiarygodność uzyskanych wyników.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet