Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gry 3D w Windows Phone 7 oficjalnie

Gry 3D w Windows Phone 7 oficjalnie

Q! 18 Marca 2010 09:40

0 0

Podczas targów GDC (Game Developers Conference) Microsoft oficjalnie zaprezentował platformę XNA, która pozwoli na tworzenie trójwymiarowych gier m.in. na platformę Windows Phone 7. I patrząc na jej możliwości wygląda na to, że szykuje się mała rewolucja w świecie rozrywki dla mobilnych "okienek".

XNA Game Studio 4.0 to środowisko, które ma pozwolić w łatwy sposób na tworzenie gier kompatybilnych z urządzeniami mobilnymi (Windows Phone 7), komputerami PC oraz konsolą Xbox. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz Microsoft zaprezentował dwa przykłady jej wykorzystania. Pierwsza z propozycji to w pełni trójwymiarowa gra Harvest, która pozwala na daleko idącą ingerencję w wirtualny świat. Oznacza to, że użytkownik będzie miał wpływ na jego kształt, np. poprzez możliwość niszczenia otaczających go elementów krajobrazu.

Co ciekawe, napisanie całej aplikacji, zgodnie z obietnicami Microsoftu, miała być niezwykle prosta i zająć programistom zaledwie od 2 do 3 tygodni. Również możliwość przystosowania ich do działania na innych platformach ma być bardzo prosta.
Druga z przedstawionych aplikacji to Battle Punks, która skierowana jest do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Została ona napisana z wykorzystana z wykorzystaniem bibliotek DirectX, tak więc nie ma problemu z jej uruchomieniem i testowaniem na komputerze.

Microsoft poinformował, że umowy umożliwiające wykorzystanie środowiska XNA Game Studio 4.0 zostały podpisane z kilkoma dużymi producentami gier. Wśród nich znaleźli się m.in. Oberon, Sega, Glu, EA, Popcap, Hudson Entertainment, Manco czy Konami.Źródło tekstu: pocket-lint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~adamos  2010-03-18 12:28:23  host: fax170.internetdsl.tpnet.pl

    Również możliwość przystosowania ich do działania na innych platformach ma być bardzo prosta nie po polska to brzmi

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-226.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet