Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka: tylko 8% połączeń wykonywanych jest w ruchu

Gruszka: tylko 8% połączeń wykonywanych jest w ruchu

WitekT 21 Sierpnia 2013 13:52

13 18

Z danych P4 wynika, że użytkownicy wykonują w ruchu mniej niż 8% połączeń. Podejrzewamy, że analogicznie jest w każdej sieci i odsetek ten mieści się w granicach 10% - mówi serwisowi rpkom.pl Marcin Gruszka, rzecznik operatora.



W ten sposób operator argumentuje, dlaczego nie jest zwolennikiem badania jakości komórkowych przy pomocy drive testów, za czym optuje T-Mobile.




Nie jesteśmy przeciwnikami drive testów. Chcemy jednak, aby ich waga w badaniu była proporcjonalna do rzeczywistego wykorzystania przez konsumenta. Zaproponowaliśmy rozwiązanie mieszane - mówi Gruszka.

Zobacz: UKE informuje o postępach w ustaleniach badania jakości sieci.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:

Tagi: marcin gruszka | p4 | t-mobile | uke

w sumie: 129
  • 0

    127. ~dociekliwy  2013-08-22 07:48:10  host: abcp79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba zamiar wykazania słuszności playowego podejscia do pomiarów jakości sieci przyniósł odwrtny skutek do zamierzonego. Jak to możliwe, że użytkownicy sieci mobilnej używają jej w ruchu? :-)

  • 1

    128. ~daro  2013-08-22 08:16:21  host: aaii61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sorry, ale niestety muszę potwierdzić ułomność roamingu krajowego. W te wakacje kilka razy rozmawiałem ze znajomymi w sieci Play na sztywno mających ustawiony roaming Plus-a i kilkukrotnie następowało rozłączenie połączenia po ich stronie. A kiedy dzwoniłem do córki do nr w Nju też podczas przemieszczania się - wszytko było w porządku. To znaczy, że jeste coś na rzeczy o działanie tego roamingu. Panie Gruszka ja wiem, że każdy operator "w ramach warunków technicznych", ale mimo wszystko sieć komórkowa powinna działać dobrze nie tylko kiedy user leży na kanapie w domu ( w mieście) ale także podczas podróży i szybkiego przemieszczania się - a to jest moim zdaniem bardzo ważne. Zresztą sam doświadczyłem tych rzeczy mając nr w Play, po przejściu do NJU telefon sie tak szybko nie rozładowuje a połączenia stabilne, a tylu tu narzekających na siec Orange, nie rozumiem... taka niby słaba siec a tak dobrze działa. A tan na koniec to aktualnie zamieniłem Neo na OrangeFree, który tez działa bardzo dobrze i do 3 x szybciej niż możliwości Neo po drucie więc....

  • 0

    129. ~  2013-08-22 08:20:44  host: v44-16.opera-mini.net

    daro wszyscy idziemy do nju to najlepsza siec pod wzgledem jakosci i obslugi klienta bije na glowe orange, plus i t-mobile, orange pomimo tego ze to najgorsza siec z W3 jest wspaniala w porownaniu do Play.

  • 0

    130. ~  2013-08-22 08:27:37  host: v44-16.opera-mini.net

    Zachodze w glowe jak to jest ze osoby ktore uzywaja Play od 5 lat bez przerwy nadal tam siedza, czytajac fanow nju to dla nich wrecz nadejscie kartofla mozna odczytac jako zbawienie od klopotow wszelakich i to nie tylko z fioletem...

  • -1

    131. ~  2013-08-22 08:30:02  host: v44-16.opera-mini.net

    126, W Play, nawet w roamingu występuje jakby zwężenie pasma akustycznego i fragmenty słów są wycinane, - normalnie jestem w szoku co za ucho i wiedza technologiczna...

  • 2

    132. ~saczi  2013-08-22 08:44:47  host: v39-12.opera-mini.net

    Ale tu klakierow Orange klapie na playa ... Do czasu, gdy play byl tańszy klapali klakierzy playa - gdzie teraz sie schowali? Do normalnych userow - nie patrzcie na komentarze z forów, tylko sami weryfikujcie ofert i jakość sieci wg miejsca zamieszkania. ja tak zrobiłem 4lata temu i wyszło mi, ze playowi dziękuję.

  • 1

    133. ~platini  2013-08-22 08:52:43  host: acrw156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @25 Dociekliwy, skąd takie szczegółowe informacje co do sposobu określenia przez Play tych rozmów stacjonarnych??

  • 2

    134. ~olek  2013-08-22 09:28:11  host: 91.231.83.9

    Może coś w tym jest co mówi Gruszka. U mnie numer z Play robi za stacjonarny. Wykupuję pakiet za 5 zł. i mam 100 min do Play i stacjonarne. W TP za 60 min. płaciłem 50 zł. Może inni też tak zrobili.

  • 1

    135. ~Hose  2013-08-22 10:40:28  host: 80.50.142.34

    @120 - Bredzę? Jeśli ręcznie wybieram obcą sieć najczęściej kończy się to komunikatem (nie można zarejestrować w tej sieci) więc sam skończ bredzić.

  • 0

    136. ~...  2013-08-22 10:49:01  host: 77-253-25-160.adsl.inetia.pl

    @102 Dobra rada: nie martw się o inna sieć, a o swoje pieniądze, bo ja tej zmianie nie stracę.

  • 1

    137. ~Wojtaszek  2013-08-22 11:24:29  host: 89.202.251.112

    #70: a z tych zarejestrowanych na moje nazwisko i moją firmę numerów korzystają inni ludzie niż ja i oni chcąc nie chcąc przejdą za mną, co to za różnica? Poza tym jestem przekonany, że bardzo często w przypadku rodzin i małych firm jedna obeznana osoba decyduje o wyborze sieci, a reszta stada pędzi za przewodnikiem ;) dlatego te 8% może być mylące - jedna osoba, która ma dosyć problemów może zminić sieć kilku-kilkunastu-kilkudziesięciu osobom

  • 0

    138. ~  2013-08-22 12:31:06  host: 86.85-237-180.tkchopin.pl

    Panie Marcinie Jestem Waszym abonentem od maja 2011 roku z 5 kartami ( wcześniej VIP a obecnie formula 4.0 ) W 2013 roku - maj i czerwiec zakończyły mi się umowy terminowe z Państwem i 4 umowy majowe zostały zamienione na bezterminowe ze zmiana abonamentu na niższy ( po małych perturbacjach ) a 1 umowa czerwcowa stała sie kulą u nogi gdyż jak twierdzą PAŃSCY koledzy z BOK nie można zmniejszyć abonamentu bez podpisania aneksu itd.... na nic zdają sie wyjaśnienia zę 4 umowy mi zmieniono ... nie i już . Na pytanie dlaczego nie można obniżyć umowy i w jakim regulaminie i pod jaka pozycja widnieje taki zapis ..... za pierwszym razem czekałem 45 minut słuchąjąc muzyki za drugim powoływano się za paragraf który mowi ze umowa po czasie określonym staje sie nieokreślona itd. za trzecim razem trafiłem na tak g..... PANIA koordynator ze dostałem szału i wysłałem oficjalne pismo do UKE w tej sprawie z jednoczesnym wypowiedzeniem wszystkich umów u Państwa gdyż obsługi przed ludzi nie majacych pojęcia co mowia chyba nikt z nas nie znosi. W odpowiedzi do UKE i do mnie okazało sie że ....MOŻNA ZMIENIĆ ABONAMENT NA NIŻSZY po okresie zastrzeżonych czyli promocyjnym ....ale . No własnie ALE.....mam wycofać rezygnacje z umów i dopiero wtedy mogą mi Państwo zmienić umowy a korektę do faktur ktore przepłaciłem też wystawicie mi po wycofaniu rezygnacji. Na nic moje tłumaczenia iż jeżeli miałem prawo do zmiany abonamentu na niższy ( co sami Panstwo przyznali ) wnoszę o przywrócenie terminu w ktorym tą zmianę zleciłem. Potwierdzają się opinie ze obecnie w BOK pracują ludzie z łapanki którzy nie mają pojęcia co robią i nie znają nawet podstaw prawnych tego co robią. Nie każe nikomu znać regulaminu na pamięć ale kto niekorzystnie rozporządza moim mieniem badz wprowadza mnie w błąd ...... podlega karze... i nie zwalnia to was PLAY od odpowiedzialności za to co robią Wasi pracownicy bo wytyczne id od Was.

  • 0

    139. ~...  2013-08-22 13:35:08  host: 178-37-143-225.adsl.inetia.pl

    @138 Standard. Zero przszkolenia, to samo w Netii. Jeden burdel.

  • 0

    140. ~Zafir  2013-08-22 16:28:01  host: 77-252-71-55.ip.cybergrota.com.pl

    W lutym P4 podpisało umowę o roamingu z T mobile. I co ? I nic się nie dzieje. Miało być 2 - 3 miesiące. Podobno wymagana była zdalna aktualizacja kart. Ktoś coś wie w tej sprawie?

  • 0

    141. ~  2013-08-22 17:13:06  host: v28-06.opera-mini.net

    Jak reklamujemy usługę w Play, to odrzucają reklamację ponieważ jak tłumaczą jest to usługa mobilna i w jednym miejscu może działać a w innym może nie działać. Ale jeżeli chodzi o sprawdzenie jakości tej usługi mobilnej, to Play chce testów stacjonarnych :D Gruszka, zapędziłeś się w kozi róg z tymi swoimi kłamstwami. Gdzie ten film z handoverami, który pan obiecywał?

  • 0

    142. ~xy  2013-08-23 12:26:08  host: ip-78-30-106-165.free.aero2.net.pl

    8% to w play, bo więcej u nich się nie da ;-) Sam mając play przyzwyczaiłem się by gadać raczej tylko tam, gdzie już uda mi się złapać przyzwoity sygnał.

  • 0

    143. ~bonobonobo  2013-08-23 21:00:25  host: user-164-126-174-213.play-internet.pl

    Nie ważne ile procent; w ruchu można dokładnie zbadać jakość sieci - bo jest to wymagający pomiar.

  • 0

    144. ~koko  2013-08-25 14:57:22  host: host-89-231-123-84.warszawa.mm.pl

    to w kioskach ruchu mają telefony z play?

  • 0

    145. ~jasio  2013-08-25 22:58:20  host: host144-155-dynamic.4-87-r.retail.telecomitalia.it

    Zastanowmy sie jak Gruszka zmierzyl te 8%? Zapewne to dane z rekordow bilingowowych gdzie bedzie informacja o komorce w ktorej rozpoczeto polaczenie i w ktorej zakonczono. Wtedy byc moze bedzie to 8% bo wiele miasteczek i wsi oraz duzych czesci miaat obslugiwanych jest przez jedną komorke. ALE TO NIE ZNACZY ZE ABONENCI BYLI STACJONARNI. Ja jak rozmawiam to laze nawet po pokoju i zmieniaja mi sie warunki radiowe, a probniki tego nie potrafia.

  • 0

    146.  2013-08-26 19:30:56

    @145. Tylko trzeba jeszcze zauważyć, że Play praktycznie nie ma własnej sieci poza większymi miastami. Do tego największa ilość połączeń wykonywana jest w miastach i to może tłumaczyć, czemu dane "podróżników" zostały po prostu "zdominowane".

Dodaj swoją opinię