Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka: PTC nie ma mandatu do oceny działań regulacyjnych

Gruszka: PTC nie ma mandatu do oceny działań regulacyjnych

WitekT 6 Stycznia 2010 15:35

0 0

PTC jak mantre powtarza stwierdzenie o rencie regulacyjnej P4. A może warto zacząć mówić to samo o około 4-milardowej rencie PTC i braku mandatu ze ich strony do oceny działań regulacyjnych - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.

O stanowisku PTC stawiającym tezę, że renta regulacyjna P4 pójdzie na wypłaty dla osób zarządzających, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Analizując aktywność PTC trudno nie zauważyć, poprawcie mnie jeżeli się mylę, że spółka ta nie postuluje żadnych obniżek, na żadnym rynku, w żadnym segmencie. A mówiąc o przychodach dla udziałowców to jest właśnie działaniem w interesie maksymalizacji przychodów jej obecnych niemieckich właścicieli.... a może innych. Tak naprawdę nie wiem jak to jest z tym akcjonariatem Ery. Może Wy wiecie? - pisze na blogu Gruszka.

Odnosząc się do kwestii zmiany w akcjonariacie P4 Gruszka przypomina, że w 2007 roku zarząd P4 przewidywał, że do końca 2009 roku nastąpi to na 90%. W 2008 roku mówi już o tym, że tylko w 70% nastąpi to do końca 2010 roku. - pisze rzecznik.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 73
  • 0

    54. ~OT  2010-01-06 20:33:30  host: bem231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    trochę ot: play tak naprawdę brakuje 1 no może dwóch rzeczy: przede wszystkim darmowego numeru w abo (w play fresh nie wiadomo czy będzie) i dla niektórych osób brak przechodzenia minut w abonamencie

  • 0

    55.  2010-01-06 20:40:05

    lolipop: a czemu PTC nie może dokonać wpisu do KRS z aktualnym stanem zarządu? Ciągle wpisany jest Kubiak jako prezes, z aktualnego składu wpisany jest tylko Tebbe. PS. To jest spółka z o.o. - tam nie ma akcji, tam są udziały.

  • 0

    56. ~lolipop  2010-01-06 20:43:33  host: public-gprs9259.centertel.pl

    @ 55 - jasne, że udziały, mój błąd. Co do KRS to akurat takim znawcą nie jestem. ale podział procentowy na ich stronie raczej jest prawidłowy

  • 0

    57.  2010-01-06 20:47:23

    lolipop: a na jakiej podstawie twierdzisz, że "raczej prawidłowy"? Gdyby sprawa była taka czysta, to nie mieliby problemów ze zmianą wpisu w KRS-ie... A nie mogą tego zrobić.

  • 0

    58.  2010-01-06 21:37:35

    Nie mogą bo ciągle się toczą spory, a podział jest aktualny (z dokładnością do ostatniego wyroku sądu arbitrażowego ;) )

  • 0

    59.  2010-01-06 21:39:08

    Może nie chcą. Zresztą chyba jesteśmy trochę przy mało kompetentni żeby rozmawiać o sprawach wewnętrznych firm. To takie gdybanie, co i dlaczego, dlaczego tak a nie tak. Ogólne dane w zupełności wystarczą wg mnie. Czyli te które są na ich stronie. Co do Play to prawda, z tych brakiem przechodzenia minut mega minus. Żeby nie było tego od ponad dwóch latach. Ale skoro jeszcze tego nie wprowadzili to już nie wprowadzą...

  • 0

    60.  2010-01-06 21:46:30

    azerus: to nie jest tak, że "nie chcą". Raz, że na prezesie ciążą obowiązki i odpowiedzialność prawna za prowadzenie firmy, a dwa - to są problemu w codzienniej działalności firmy (np. problemy z zakładaniem spółek zależnych).

  • 0

    61. ~PIR  2010-01-06 22:01:31  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    Gruszka jest tylko człowiekiem i rzecznikiem z przypadku. Jako rzecznik nie musi błyszczeć wiedzą. To, że wtopił z analizą obiegu zysków w PTC jest jasne ale z tego co pamiętam on często wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia. Widocznie zarząd P4 lubi takie zaczepki. Każdy z was nadaje się na rzecznika P4. Dodam tylko, że kolega po fachu zatrudniony w TP S.A. też zalicza ciekawe wpadki:)

  • 0

    62. ~mar  2010-01-06 22:34:11  host: user-89-108-246-213.mobile.playmobile.pl

    34 - a mi PLUS na przedłużenie umowy proponuje 70 minut do wszystkich na 12 miesięcy za 12,50 PLNów i się waham.

  • 0

    63. ~Gormar  2010-01-06 22:48:13  host: 217.96.62.235

    @59. Azureus. Ty chyba jednak nie posiadasz abonamentu w Erze lub nie z najnowszej promocji, ale dowiedz się, że niestety aktualny trend to odchodzenie od przechodzenia minut ;). W promocji Ery: "Prezenty", pakiet minut nie przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy. Jeszcze gdyby chociaż dali stawki poza abonamentem i pakietem w wysokości 29gr do W3 oraz 59gr do P4, CP i CN to nie było tak źle.

  • 0

    64. ~Gormar  2010-01-06 22:53:24  host: 217.96.62.235

    @62. Czy minuty "przechodzą" i czy są do naprawdę wszystkich (włącznie z nowymi operatorami)? 12,5 zł przez cały okres umowy? Stawka poza abonamentem 29gr? Jeżeli tak to się nie wahaj tylko bierz ;).

  • 0

    65.  2010-01-06 23:28:26

    62. mój znajomy też dostał takie przedłużenie umowy, jednak poleciłem mu zostać, nie wiem czy przedłużył. Ciekaw jestem czy po wykorzystaniu jest 29gr/min, jeśli tak to naprawdę dobra oferta.

  • 0

    66. ~PLAY  2010-01-07 00:59:32  host: 94.254.246.32

    Umowa na abonament 6 miesięcy. Abonament 32,50 zł/mieiąc Koszt minuty w abonamencie:19 gr (166 minut) Koszt minuty poza abonamentem:39 gr wszędzie Umowa bez telefonu.

  • 0

    67.  2010-01-07 01:30:29

    @34 to albo konsultant wprowadzil Cie w blad, albo Ty nie przytoczyles tu calej wypowiedzi. na przedluzenie daja 70 minut + 30 minut za 30zl (bez negocjacji). jako dodatkowy abo do juz istniejacego obowiazuja te same warunki co dla nowych czyli 70+70 minut za 45zl.

  • 0

    68.  2010-01-07 01:37:36

    @63 to nie jest taki trend, po prostu komus w erze przyszlo do glowy jak niskim kosztem bez zmiany systemow i uczenia pracownikow nowych taryf mozna dac troche minut gratis mowiac ile to minut nie dajemy jednoczesnie jednak wiele na tym nie tracac ;) to sa dalej te same taryfy nowa era, ktore maja juz 2,5 roku tylko dodano do nich troche promocyjnych minut coby ludzie mysleli jak tego u nich duzo - czas na zmiany jakby nie bylo...

  • 0

    69. ~mar  2010-01-07 09:28:28  host: 109.243.56.1

    64 i 65 - tak minuty przechodzą na 3 kolejne okresy i są do wszystkich z tym, że tylko 30 z nich jest wymienne na SMS/MMS 1:5, natomiast cała reszta usług wg starej taryfy SUPER10 czyli po przekroczeniu 66gr itd. jako dodatkowa karta z tylko tymi 70 minutami po około 18 gr jest ok ale nic poza tym.

  • 0

    70. ~by  2010-01-07 09:34:17  host: 62.93.58.212

    thonka 68, no,no, krytycznie o Erze... :) ja jak już wcześniej pisałem, podziękowałem Erze za te minuty niby gratisowe, które ciężko wykorzystać, bo grozi to przekroczeniem abonamentu i buleniem 59gr za minutę, i rzekłem bye-bye PTC

  • 0

    71. ~były erowiec  2010-01-07 09:36:01  host: 62.93.58.212

    czemu raz mi ucina nicka, a raz nie???

  • 0

    72. ~były erowiec  2010-01-07 09:40:42  host: 62.93.58.212

    o, teraz OK, ---34----, tak, potwierdzam, w BOA Ery (tak to się nazywa), swoich abonentów (nie wiem czy innych także) mają za IDIOTÓW.

  • 0

    73. ~edi  2010-01-07 09:51:17  host: dpb106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 69 -tia, matka się z Plusem kłóci bo bez jej zgody jej taką dodatkową kartę wcisnęli do przedłużanego abo. co do tego zamieszania, to PTC odpisała UKE i tyle. Gruszki już nikt o głos nie prosił, mógł do UKE pisac do woli :)

Dodaj swoją opinię